Volle energie ontbreekt bij 28 'Het is fijn dat ik heb gescoord. Ik zit hier al een tijdje op te wachten' Tennis EUROPA LEAGUE Ajax kan zich opmaken voor Super April. De ploeg van Erik ten Hag is na een tweede zege (0-2) op het Zwitserse Young Boys kwartfinalist van de Europa League, waardoor de prijzenjacht komende maand op drie fronten wordt vervolgd. Kort Voetbal Parijs-Roubaix op de tocht Het doorgaan van de voorjaarsklassieker Pa rijs-Roubaix is onzeker nadat de Franse re gering gisteren een strengere lockdown heeft aangekondigd voor het departement Hauts-de-France. Die regio, waarin aan komstplaats Roubaix ligt, gaat vanwege de toegenomen besmettingen met het corona virus vanaf vandaag middernacht voor vier weken op slot. De koers over de Noord Franse kasseien staat voor 11 april op de agenda. In totaal gaat het om zestien depar tementen waar de beperkingen weer zijn aangescherpt. Drenthe wil EK binnenhalen De provincie Drenthe heeft zich kandidaat gesteld voor het EK veldrijden van later dit jaar. Dat bevestigt Thijs Rondhuis, de eige naar van Courage Events. Het is de bedoe ling dat het Europees kampioenschap in no vember op de VAM-berg wordt gehouden. Ultee tekent bij in Sittard Fortuna Sittard heeft het contract van hoofdtrainer Sjors Ultee (foto) opengebro ken en verlengd. Het nieuwe contract van de 33-jarige trainer loopt tot medio 2023. Ultee werd in december 2020 aangesteld als opvol ger van Kevin Hofland en presteerde sinds dien goed met de Limburgers. Fortuna Sit- tard haalde in zestien competitieduels liefst 31 punten, waardoor Fortuna tiende staat in de eredivisie. Flitsen Quotevandedag F1 Naast de lonkende dubbel mag Ajax blijven hopen op de ultieme bekroning van de Europese opmars en die van een verbluffende reeks die in 2021 blijft aanhouden. Voor de derde keer in vijfjaar voegden de Amsterdammers zich bij de laatste acht van een Europees toernooi. Daarvoor hoefde Ajax alleen nog het tweede Wonder van Bern af te wenden. Wonder van Bern? Ja, Zwitserse media vergeleken de op dracht van Young Boys met die van Duitsland, dat in 1954 tegen de Hongaren ondanks een 0-2 achter stand de wereldtitel veroverde. Het laatste sprankje hoop op een soortgelijke mirakel, dat Young Boys nodig had nadat het in Am sterdam met 3-0 van het veld was gevaagd, liet Ajax al snel vervliegen. Nadat de Zwitsers in de openings fase al meer gevaar stichtten dan in het hele heenduel, stelde David Ne- res met zijn vierde treffer in zeven duels het entreebewijs voor de kwartfinale helemaal veilig. Ryan Gravenberch veroverde de bal, waarna aangever Dusan Tadic de Braziliaan, net als tegen Lille, Ajax het laatste zetje zag geven naar de volgende incheckbalie. Young Boys, die in de vorige ronde nog verrassend Bayer Lever- kusen de baas was, was na die fel begeerde uitgoal gezien. Het weer hield de Zwitserse alleenheerser er niet van op jacht te gaan naar ere- treffers. Zelfs die waren de ploeg van Miralem Sulejmani niet ge gund. De oud-Ajacied zag zijn EUROPALEAGUE Uitslagen Gerben Wiersma is de eerste coach die het veld ruimt sinds vorig jaar de beerput over misbruik in het vrouwenturnen openging. De bondscoach stapt uit eigen bewe ging op, zo maakte hij bekend. ,,De overtuiging, het enthousiasme, de toewijding en de energie die ik als bondscoach van mijn sporters vraag, eis ik ook van mezelf. Nu ik constateer dat ik niet meer voor de volle 100 procent kan leveren, om welke reden dan ook, doe ik niet al leen hen tekort, maar ook de sport en natuurlijk mezelf', las de Fries (43) een persverklaring voor tijdens een online persconferentie via Facebook en het YouTube-kanaal van gymnastiekbond KNGU. Zijn besluit kan niet los gezien worden van alle commotie die vo rige zomer ontstond toen een stroom van beschuldigingen los kwam door ex-turnsters over fy sieke en mentale mishandeling in de trainingszaal. Sommigen noem den Wiersma bij naam, waarna de KNGU in juli besloot hem en bondstrainer Vincent Wevers op non-actief te zetten. Per 1 septem ber mochten beiden onder strikte voorwaarden weer terug de zaal in. ,,Ik ben me er terdege van bewust dat onze mooie sport onder een vergrootglas ligt. Ook ikzelf ben daarin onderwerp van gesprek. Daar loop ik niet voor weg. Hier door heb ik mijn aandacht minder kunnen richten op het primaire proces. Dat is vanzelfsprekend ook een factor in mijn afweging ge weest.'' Wiersma gaf toe dat hij zich al vanaf de kerstvakantie twijfelde over zijn toekomst. ,,Dit is niet iets dat ik gisteren heb bedacht.'' Versneller Waarom dan nu afhaken en niet de rit uitzingen tot na de Olympische vrijdag 19 maart 2021 WIELRENNEN VELDRIJDEN VOETBAL Oussama Tannane (Vitesse) en Zakaria Aboukhlal (AZ) zijn door de Marokkaanse bondscoach Vahid Halilhodzic opgeroepen voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Mauritanië (26 maart) en Burundi (30 maart). Quincy Promes heeft met een doelpunt bijgedragen aan een ruime zege van Spartak Moskou op FC Oeral (5-1). De aanvaller te kende voor een mooie tweede treffer van de huidige nummer 2 van de Russische compe titie. —Hakim Ziyech over zijn goal voor Chelsea in CL tegen Atlético 2 Na ruim twee jaar is Ous- mane Dembélé terug in de Franse selec tie. De spits (23) van Barga kwam door blessures en vormverlies in november 2018 voor de laatste keer uit voor de regerend wereldkampi oen. I Tallon Grieks- poor (foto) kon zich niet plaat sen bij de laat ste acht op het ATP-toernooi van Acapulco. Hij moest zijn meerdere er kennen in de Noor Casper Ruud: 4-6, 6-3, 7-6 (3). De eerste For- mul 1 GP ooit in Saudi-Arabië, op 5 december, wordt het lang ste en snelste stratencircuit in de F1-historie: 6,175 kilometer lang, en moge lijk snelheden van 320 km/u. Ook een makkie voor Ajax in Bern Young Boys j Ajax Johan Inan Bern Dusan Tadic schiet Ajax vanaf de stip naar 0-2. De aanvoerder gaf ook de 0-1 van David Neres (r) aan. foto pro shots ACHTSTE FINALES Gisteren Arsenal* - Olympiakos 0-1 (3-1) D. Zagreb* - Tottenham 3-0 (0-2) Sjachtar D. - AS Roma* 1-2 (0-3) Molde FK - Granada* 2-1 (0-2) Young Boys - Ajax* 0-2 (0-3) AC Milan - ManUnited* 0-1 (1-1) Rangers - Slav. Praag* 0-2 (1-1) Villarreal* - Din. Kiev 2-0 (2-0) Naar kwartfinales. Loting kwart en halve finales: vandaag, 13.00 uur De topturnsters krijgen in de aanloop richting de EK en Olym pische Spelen te maken met een andere bondscoach. Gerben Wiersma stapt op, Bram van Bokhoven - ook coach van de mannen - neemt tot Tokio waar. Marcel Luckx Beekbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28