24 1^ Het grootste overdekte winkelcentrum van Nederland opende gisteren de deuren. Westfield Mall of the Netherlands heeft spectaculaire aantallen winkels, bijzondere merken, restaurants en een bioscoop. IWINKELCENTRUM BELEVENIS Kort Leaseplan hekelt tekort aan laadpalen in Europa Een tekort aan laadpalen en andere beno digde infrastructuur leidt ertoe dat elek trisch rijden in Europa onvoldoende kan groeien. Die boodschap herhaalt leasebe drijf LeasePlan in zijn jaarrapport. Daarin gaat het bedrijf ook in op de mate waarin landen klaar zijn voor de overgang naar elektrisch rijden. Bij LeasePlan was in het slotkwartaal van 2020 bijna een op de zes nieuwe auto's in de vloot een elektrisch of hybride model. Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk zijn volgens het be drijf het verst met elektrisch rijden. Het be drijf onderzocht eerder in 22 Europese lan den in hoeverre die voorbereid zijn op de overgang naar elektrisch rijden. 'Snelle klimaatmaatregelen beste voor economie' Snelle maatregelen om de klimaatverande ring tegen te gaan zijn op de lange duur de goedkoopste optie en zorgen voor het min ste risico voor de economie. Dat blijkt uit de eerste resultaten van een klimaatstresstest die de Europese Centrale Bank (ECB) nu uitvoert, aldus ECB-vicepresident Luis de Guindos. Bij uitblijven van maatregelen zijn de kosten en risico's juist het grootst. De re sultaten van de stresstest helpen autoritei ten en financiële instellingen de risico's in de komende dertig jaar in te schatten. Eigenaar British Airways wil extra geld lenen British Airways-eigenaar IAG wil ongeveer 1 miljard euro extra lenen bij beleggers. Dat geld zou het bedrijf moeten helpen als de lage reizigersaantallen door de coronapan- demie langer aanhouden dan verwacht. De stap is opmerkelijk, omdat het luchtvaart concern recent nog zei over voldoende fi nanciële middelen te beschikken om de co ronacrisis door te komen. De meeste lucht vaartmaatschappijen rekenen erop dat ze komende zomer weer veel kunnen vliegen. Maar het oplopende aantal coronabesmet tingen in sommige landen en vertragingen bij de vaccinatiecampagnes kunnen roet in het eten gooien, waarschuwen kenners. ING Groep TKH Group Unibail Rodamco Westfield Adyen aar in co- ronatijd een bood schap doen bij het Kruidvat al geldt als een uitje, is de nieuwe Westfield Mall of the Netherlands een walhalla. Want al moeten klanten door de coronamaatrege len een afspraak maken om er een winkel in te mogen, de mall is sinds de officiële opening van gis teren vrij toegankelijk voor wie er wil rondkijken. Hij is zo ontzet tend groot, dat er een paar duizend mensen tegelijk kunnen lopen zonder de regels te overtreden. Het ooit versleten lokale winkel centrum in Leidschendam bij Den Haag moet, na jaren van transitie, nu doorgaan als het mooiste en grootste winkelcentrum in Neder land en als een voor Nederland uniek entertainmentcentrum. Het moment van opening, midden in de crisis, lijkt vreemd, maar de retailers konden niet langer wach- ten om te beginnen in de specta culaire omgeving. Ze willen vooral weer omzet maken, al is het mondjesmaat. Het publiek kan ook niet meer wachten om naar iets nieuws te gaan, al is het maar om etalages te kijken. Leek in de eerste lockdown onlineshoppen definitief het nieuwe winkelen te worden, in de tweede lockdown snakken velen ernaar om er fysiek op uit te gaan. Bart van Twillert, directeur Ne- In het buitenland trekken dit soort malls tussen de 12 en 15 miljoen bezoekers derland van investeerder Unibail- Rodamco-Westfield knikt instem mend bij deze constatering. ,,De coronatijd heeft ons geleerd dat mensen graag naar buiten gaan. Dit is een plek waar dat kan, en waar je niet alleen functioneel boodschappen doet, maar je je een dag kan vermaken met eten, lei sure, bioscoop." Tien jaar Voor Van Twillert is dat geen nieuws. De hoogste man in Neder land van de beursgenoteerde vast goedbelegger is al meer dan tien jaar bezig met het project. ,,Ik zeg dat dit is wat mensen willen. Het was wel eens moeilijk uit te leg gen, omdat het niet werd begre pen." Misschien moet je het ook gewoon zelf zien; beleven, zoals dat in het marketingjargon heet. En ja, je kijkt je ogen uit in de vertaling van wat voor Nederland ongekende cijfers zijn: een inves tering van 600 miljoen euro, meer dan tweehonderd winkels en zo- genoemdeflagship stores. Daarin geven merken klanten een 'bele ving' van het merk met muziek en beeld en speciale ontwerpen. De ELEKTRISCH RIJDEN ECB-STRESSTEST LUCHTVAART o vrijdag 19 maart 2021 De bank profi teerde van de hoop bij beleg gers op een sterk econo misch herstel. De technologie- groep profi teerde van een koopadvies door ING. Het vastgoed concern inves teerde meer dan 600 miljoen euro in een verouderd winkelcentrum. m Het betalingsbe- drijf had last van de verder oplo pende obligatie rentes in de VS. a> E o Walhalla voor de Maaike Kraaijeveld Leidschendam W - Bart van Twillert, directeur Unibail-Rodamco-Westfield Het nieuwe winkelcomplex is zo groot, dat er duizenden mensen kunnen lopen zonder de regels te overtred

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24