Schreeuwerige stijl zit drama oorlogsveteraan in de weg Knullige docu over listige fraude op chique scholen 15 man waar deze Justice League weer een vervolg op is. Het is een van de langste films ooit geproduceerd. Ik heb er acht maanden in volledige iso latie aan gewerkt, heel intens. Ik heb het gevoel mijn Mount Everest te hebben beklommen. Daarna trok ik er vijf weken de stekker uit. Ik was helemaal leeg en kapot.'' Holkenborg, geboren in Lichten voorde, vertrok na een succesvolle carrière in Nederland als dj en produ cer (vooral zijn remix van Elvis Pres ley's A Little Less Conversation was een monsterhit) in 2003 naar Holly wood om daar aan de muziek van films (en games) als Kingdom of Hea ven, Deadpool en Tomb Raider te wer ken. Zijn Mad Max: Fury Road uit 2015 is zonder twijfel een van de beste soundtracks voor een actiefilm van deze eeuw tot nu toe. Ik heb het gevoel mijn persoonlijke Mount Everest te hebben beklommen Maar een vier uur durend epos met al die geliefde superhelden; waar begin je in vredesnaam? ,,Alsof ik in acht maanden tijd een kast van een huis moest ontwerpen én bouwen. Dan begin je natuurlijk niet met de bad kamer op de eerste verdieping. Eerst zorg je voor het fundament, later be slis je pas of je blauwe of gele gordij nen wil ophangen. Het zijn bijna let terlijk architectuurplannen. Je hebt een muzikaal idee voor Batman en past dat voorzichtig toe op zijn eerste grote scène. Dat doe je ook met Su perman, Wonder Woman, Steppen- wolf enzovoort. En dan had ik een thema als schets voor de hele groep bij elkaar. Eerst zet ik alles in dezelfde toonsoort en bepaal ik het tempo, dan ga ik het scène voor scène aan pakken en breng ik uiteindelijk meer details aan.'' Hij beschrijft zijn stijl als 'gecontro leerde herrie'. ,,Het is onwijs veel la waai, maar wel minutieus begeleid. Ik vergelijk het een beetje met wat Nirvana als band deed op het po dium. Dat leek ook herrie, maar er was wel goed over nagedacht.'' Voor Zack Snyder's Justice League viste Holkenborg niet eerder ge bruikt materiaal uit zijn enorme samplebibliotheek, schreef hij talloze nieuwe en orkestrale thema's en maakte hij gebruik van 'de raarste instrumenten of dingen die ik zelf maak'. Het is ritmisch, klassiek en vaak over de top bombastisch. Amerikaans Voelt hij zich na bijna twee decennia in Los Angeles nog een echte Hollan der? ,,Ik zweef tussen twee werelden in. Qua arbeidsethos en het nemen van risico's ben ik best Amerikaans, maar in normen en waarden juist weer heel Nederlands. Eigenzinnig ook en wars van materialisme. Veel collega-componisten kunnen niet werken als ze niet in een ideaal ont worpen studio van 1 a 2 miljoen dol lar zitten. Dat heb ik allemaal niet nodig. Geef me een ruimte waarin ik me prettig voel, ik flikker er mijn ap paratuur en speakers in en dan ga ik wel. Ik geef niet om uiterlijke schijn.'' Lang opgesloten zitten in zo'n met muzikale attributen behangen ruimte is daarbij geen enkel pro bleem. ,,Normaal ben je dagelijks uren kwijt aan inefficiënt gelul. Ik heb door de lockdown nog nooit zo gefocust kunnen werken. Net als de rest van mijn team, iedereen in zijn eigen ritme. Eerlijk, corona is eigen lijk alleen maar voordelig geweest.'' Cherry Met een handjevol Marvel-films, waaronder Avengers: Endgame, be wezen regiebroers Anthony en Joe Russo veel gevoel voor bravoure en visuele flair te hebben. Om zich ook te bewijzen op serieuzer vlak stortten ze zich op de auto biografie van oorlogsveteraan Nico Walker, die met zijn ziel on- der de arm door het leven gaat. In de steek gelaten door de maat schappij leidt zijn posttraumati sche stressstoornis tot een drugs verslaving en een serie bankover vallen. Het ligt niet aan hoofdrol speler Tom Holland (Spider-Man) dat zijn emotionele reis maar niet voelbaar wordt. Het zijn de film broers, die waarschijnlijk bang waren voor een al te deprime rende kijkbeurt en daarom het materiaal behandelen als een nieuwe Avengers-episode. Zwie rende camerabewegingen (bij een rectaal onderzoek kruipen we zelfs letterlijk in zijn darmka naal), een onnodige voice-over en een onverdiend pathetisch slot akkoord; het gaat werkelijk alle kanten op. Heel ambitieus, maar de schreeuwerige stijl zit het drama ernstig in de weg. - G.T. Operation Varsity Blues Amerikaanse universiteiten drij ven op prestige en reputatie. Daar moet en zal je kind heen. Maar wat als het niet slim genoeg is? Met geld kan alles. Enkele jaren terug kregen we vaag wat mee over actrices Felicity Huffman (Desperate Housewives) en Lori Louhglin (Full House) die via een achterdeurconstructie hun kroost op een chique school kregen, maar deze schokkende documen taire laat precies zien hoe die lis tige constructie in elkaar zat. Bad guy Rick Singer wist zijn rijke klanten ervan te overtuigen het onderwijssysteem te mislei den. De makers kregen toegang tot bijna alle afgeluisterde tele foontjes. Om die pikante gesprek ken soepel in de film te verwer ken, werd besloten grote delen te laten acteren (met Matthew Mo- dine als Singer) en dat pakt nogal knullig uit. Maar alle details rond het omkopingsschandaal doen u de mond openvallen. - G.T. donderdag 18 maart 2021 GO FOTO DIRK KIKSTRA DRAMA Regie: Anthony en Joe Russo. Cast: Tom Holland, Ciara Bravo en Jack Reynor. Nu te zien op Apple TV+. Een ontspoorde oorlogsvete raan ontpopt zich in Cherry als bankovervaller. foto appletv DOCUMENTAIRE Regie: Chris Smith. Nu te zien op Netflix.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43