tf) alle remmen los voor k suDerhedeneeos Solo tegen de Russische maffia 14 Of je even een compleet nieuwe soundtrack wil componeren voor de vier uur durende alternatieve versie van het superheldenepos Justice League. Het werd de meest maniakale klus uit de muzikale carrière van Tom Holkenborg alias Junkie XL. „Alsof ik in acht maanden tijd een kast van een huis moest ontwerpen én bouwen.'' Nu on demand Raya and the Last Dragon Yes Day Het draait in deze lichtgewicht kome die om de lol die een 'yes day' - een hele dag alle wensen van je kinderen inwilligen - voortbrengt. Dat betekent verkleed en geschminkt liters ijs weg- happen. Uiteindelijk maken de kinde ren misbruik van de geschonken carte blanche en worden ze in de fi nale alsnog streng toegesproken. Coming 2 America FILMNIEUWS Avatar pakt record terug Oscars in treinstation Wat regisseur Zack Snyder 300Man of Steel) zijn componist influisterde? ,,Dat ik vooral alle remmen los moest gooien. 'Alles wat je ooit zou willen probe ren, ga er maar voor!' En dat heb ik gedaan'', vertelt Tom Holkenborg (53) trots vanuit zijn studio in Los Angeles over zijn soundtrack voor Justice League. ,,Ik heb een mateloze bewondering voor de klassieke muziek uit de peri ode van 1890 tot 1920 en heb het ook uitgebreid bestudeerd. Daarnaast ben ik dol op die oude Hollywood- soundtracks van Max Steiner (King Kong) en Bernard Herrmann (de Hitchcock-films). Dat heb ik gecom bineerd met een moderner geluid: gitaar, elektronica, sounddesign Ik denk dat echt alles wat ik te bieden heb anno 2021 in Justice League zit verwerkt.'' Maar wacht even, was Justice League niet een bioscoopfilm uit 2017? Even een korte geschiedenis. Na de opna mes van deze DC Comics-tegenhan- ger van Marvels The Avengers (en tij dens de postproductie waarin onder meer wordt gemonteerd en gecom poneerd) besloot Zack Snyder van wege persoonlijke omstandigheden het project te verlaten. Een nieuwe regisseur filmde extra scènes en maakte de spektakelfilm af met su perhelden als Batman (Ben Affleck), Superman (Henry Cavill) en Wonder Woman (Gal Gadot). De kritieken waren niet mals en DC-fans begonnen een handtekenin genactie om Zack Snyder in een later stadium alsnog zj versie te laten voltooien. De soundtrack van com ponist Danny Elfman (verantwoor delijk voor de eerste twee Batman- films uit 1989 en 1992) werd vervan gen door muziek van Holkenborg. Het resultaat staat nu bekend als de vier uur durende 'Snyder Cut', die vanaf vandaag te zien is op Pathé Thuis en ook op Blu-ray zal verschij nen. Unieke klus ,,Het is om zo veel redenen een unieke klus'', zegt Holkenborg. ,,Ik had de film uit 2017 niet gezien en dat is in mijn positie alleen maar goed. Wel werkte ik aan Snyders eerdere films Man of Steel en Batman v Super- Sentinelle Voormalig Bondgirl Olga Kurylenko beschikt elf jaar na Quantum of Solace, een van de mindere 007-avonturen, nog steeds over voldoende conditie om overtuigend een vrouwelijke sol daat te vertolken die zelfs de Russi sche maffia de baas is. In Sentinelle speelt zij Klara, een lid van de Franse militaire brigade die potentiële terroristen moet traceren. Nice is haar werkterrein. Klara heeft frontervaring in het Midden-Oosten, maar na een aanslag met desastreuze gevolgen is zij tot dit weinig uitda gende patrouilleleven veroordeeld. Van dat saaie bestaan gaat ze over naar de belangrijkste missie in haar leven, als haar jongere zus door een lid van een rijke Russische familie (lees: maffia) wordt verkracht en levensgevaarlijk wordt verwond. In haar eentje gaat Klara verhaal halen, met militaire precisie. Sentinelle bevat alle elementen van een traditionele wraakfilm, zoals de Death Wish-serie met Charles Bron- son. Knokken tegen een overmacht om eigen rechter te spelen, is de overeenkomstige drijfveer. De afloop zal niemand verbazen. Helaas geldt dat ook voor het voorafgaande. - Ab Zagt Omdat de bioscopen voorlopig gesloten zijn, bestaan de filmtips uit titels die op een on-demandplat- form te zien zijn. Een greep uit het aanbod. ANIMATIE Nu te zien op Disney+ Raya is een eenzame krijger die op zoek gaat naar de laatste nog le vende draak. De boodschap - 'een heid krijg je door vertrouwen te schenken' - wordt wat stroperig ge bracht, maar dat wordt in deze heer lijke Disneyanimatie ruimschoots ge compenseerd door een hoop maffe humor en visuele krachtpatserij. FAMILIEFILM Nu te zien op Netflix KOMEDIE Nu te zien op Amazon Prime Video De wederopstanding van Eddie Mur phy blijft uit. Met het vervolg op zijn jaren 80 komediehit Coming to Ame rica is Murphy nog net niet terug op Norbit-niveau. De film drijft op nostal gie. Dat hoeft geen ramp te zijn, maar de meeste grappen zijn van een be droevend oubollig niveau. ft 9 sOTfö FILM Avatarvan regis seur James Ca meron is sinds deze week weer de succesvolste bioscoopfilm aller tijden. Van wege een heruit gave in China pakt de film het record terug van Avengers: End game. In totaal heeft Avatar 2,798 miljard dol lar (2,26 miljard euro) in het laatje gebracht. Aven gers: Endgame bracht 2,797 mil jard dollar op. donderdag 18 maart 2021 FILM De Oscars wor den dit jaar op twee verschil lende plekken in Los Angeles uit gereikt. Het evenement vindt op 26 april plaats in het Dolby Theater en in de hal van het treinstation Union Station. In het station zul len de presenta toren, de geno mineerden en hun gasten wor den ontvangen, omdat daar makkelijker af stand gehouden kan worden. E GO Junkie Gudo Tienhooven ACTIEFILM Regie: Julien Leclercq. Hoofdrollen: Olga Kurylenko en Marilyn Lima. Te zien op Netflix. Olga Kurylenko als de militair Klara, die als missie heeft haar zus te wreken. foto netfliix podcast Movie- Insiders waarin film redacteur Gudo Tien hooven en mede-cinefiel John de Jong hun licht laten schijnen over de nieuwste titels, de beroemdste klas siekers en het laatste filmnieuws. Beluister op de site van deze krant de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42