Wielercomité Philippine zet in op het najaar O O) CD Nieuw avontuur voor wielrenner uit Philippine ZEELAND 13 In het shirt van Leopard Cycling maakt de Zeeuwse wielrenner weer écht kilometers. Maar het coronavirus maakt het er niet makkelijker op. Halve finale Vertrek Nederlaag to april zou de 52ste editie van de Omloop van de Braakman plaatsvinden, maar niets is minder waar. „Vanwege de aanhoudende dreiging van het coronavirus zijn we ge noodzaakt de wedstrijd uit te stellen naar het najaar" verklaart Martijn. „Het is nu nog onzeker wat de exacte datum zal zijn, maar waarschijnlijk wordt het of wel 3 oktober, ofwel 17 oktober. Dat ligt echter in handen van de KNWU en de politie. De nieuwelingeneditie hopen we al op 18 september te kunnen orga niseren." Ook het H4A Internationaal Beloften Weekend is ver plaatst. „Daarvoor lijkt 22 en 23 oktober momenteel de beste optie. Het blijft echter allemaal nog wat koffiedik kijken. Alle wedstrijden die voor maart en april gepland stonden, hebben nu vanzelfspre kend een aanvraag ingediend voor het najaar. De plekken op de kalender zijn echter beperkt. Het zou dus zomaar kunnen dat in november ook nog ge koerst zal worden.'' ,,In elk geval hebben we onze conclu sies getrokken uit de late afgelasting van de BinckBank Tour vorig en daarom willen we de problematiek voor zijn'', vervolgt Martijn. ,,Boven- dien is het belangrijk voor de continuï teit dat we wedstrijden blijven organi seren. Wij hebben in elk geval het ge luk dat we nog de Omloop van de Braakman voor elites en beloften heb ben kunnen laten doorgaan afgelopen jaar (foto). Wat dat betreft weten we dus wat we kunnen verwachten." Philippine Na zijn overwinning als junior in Pa- rijs-Roubaix in 2016 reed hij jarenlang in het tenue van het Sunweb Develop ment Team. Dit seizoen is het voor Jarno Mobach echter tijd voor een frisse wind. Als eerstejaars elite zon der contract probeert de Zeeuws-Vla ming bij het Luxemburgse Leopard Cycling zijn droom om prof te wor den alsnog na te jagen. „Het was een lastige zoektocht", bekent Mobach. Slechts één wedstrijd had hij gere den toen het coronavirus roet in het eten gooide vorig jaar. Tel daarbij op dat hij in 2019 al nauwelijks aan wed strijden toe kwam door overver- Jammer dat je in zo'n cruciaal jaar weinig kansen krijgt om in de kijker te rijden -Jarno Mobach moeidheidsverschijnselen. „Toch heb ik het positieve eruit weten te halen", meent een optimistische Jarno Mo bach. „Natuurlijk is het vervelend dat je jezelf niet kunt tonen, maar aan de andere kant heb ik zo wel de kans ge kregen om de opgelopen achterstand van 2019 weg te werken. De coronacri sis is nu eenmaal voor niemand leuk." Pas halverwege augustus kwam de 22-jarige coureur uit Philippine weer in actie. „Ik kreeg toen echt het gevoel dat ik weer op de goede weg was. Het is dan jammer dat je in zo'n cruci- aal jaar door de coronacrisis weinig kansen krijgt om jezelf in de kijker te rijden. Lang hoopte ik nog op een overstap naar de WorldTour-formatie van Sunweb, maar tegelijkertijd was het geen verrassing dat het niet ge beurde. De plekken waren met name tijdens de coronacrisis enorm schaars." Voor het eerst in vier jaar tijd moest Mobach plots op zoek naar een nieuwe ploeg, aangezien hij als eerste jaars elite zonder contract ook buiten de leeftijdsnormen van de opleidings- ploeg viel. „Het was allesbehalve een ideale periode. Ik heb veel ploegen aangeschreven en mensen gecontac teerd, maar het was een lastige zoek tocht. De keuzes waren beperkt. Uit eindelijk ben ik in gesprek geraakt met Leopard Cycling. Dat ging geluk kig al snel de goede kant op." Goede stap Leopard Cycling is een ploeg die in veel opzichten niet te vergelijken is met zijn vorige ploeg Sunweb, dat te genwoordig met DSM een nieuwe hoofdsponsor heeft. „Bij Team Sun web was alles veel strikter en geregeld via protocollen. Bij Leopard Cycling is het allemaal net wat losser. Dat wil niet zeggen dat het er niet professio neel aan toe gaat. Integendeel. Je merkt dat de structu ren van de gelijkna mige WorldTour- ploeg uit het verleden nog aanwezig zijn. Ik denk dat deze frisse wind een goede stap is in mijn carrière. Ik heb veel geleerd bij Sunweb, maar een nieuwe omgeving is nu misschien de juiste keuze." In februari leerde Mobach zijn nieuwe ploeg beter kennen tijdens een trainingskamp in het Spaanse Gi rona. ,,De eerste indruk is zeker goed. Ik ben blij dat ik bij de ploeg een kans krijg en ben vastberaden die met beide handen te grijpen. Ik heb geen tegenslag gekend in de winter, al was het anders dan anders, omdat ik in te genstelling tot vorige winter niet op de piste kon rijden vanwege corona." Desondanks heeft Mobach nu al meer wed strijden ge reden dan in het eer ste halfjaar van 2020. „Ik mag inderdaad niet kla gen", lacht hij. „Ik had van de GP Samyn, mijn eerste koers van het jaar, een doel ge maakt en ik ben uiter mate tevre den over die wedstrijd. Die 31ste klassering weer spiegelt misschien niet helemaal hoe ik me voelde, maar ik heb me tijdens de wedstrijd goed kunnen tonen. Het niveau was hoog en het is in die zin wel een opluchting dat ik heb laten zien dat ik op dat niveau mee kan." Met het goede gevoel in de benen reisde hij vorige week naar Kroatië voor de etappekoers Istrian Spring Trophy. ,,Voor het eerst in lange tijd reed ik weer eens een etappekoers en dat was een verademing. Met de ploeg hebben we mooie resultaten behaald en ik heb zelf ook goed mijn ding kunnen doen. De koers was echter niet te vergelijken met Sa myn, maar elke wedstrijd is nu meegenomen." Lastig plannen De komende weken zal het immers akelig stil blijven. „Het blijft be helpen in deze coronatijden. Mijn eerstvol gende wedstrijd zal normaliter hal verwege april de Tour du Jura zijn. Dat duurt dus nog wel even. Het blijft lastig plannen zo, maar ik probeer er het beste van te maken", besluit Mobach. donderdag 18 maart 2021 GO MM Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove is gisteren na een 6-3 6-4-zege in het dubbelspel doorgedrongen tot de halve fi nales van het WTA-toernooi in het Russi sche Sint Pe tersburg. 4 Het aantal ver trekkers bij za terdag-tweede klasser Se- rooskerke komt op vier. Na Sander Ou- werkerk en Jorn Soethout (beiden Zee- landia Middel burg) verkas sen ook Dennis Kovacevic (ook ZM) en Niels Sanderse (De Meeuwen). Tom Boere heeft met SV Meppen met 0-4 verloren van zijn oude club KFC Uer- dingen. De spits uit Ter- neuzen werd in de rust (0-2- stand) gewis seld. Meppen kreeg al vroeg een rode kaart. Mobach kan zich eindelijk weer laten zien op de fiets Het zijn onzekere tijden voor alle sectoren. Ook in de wielersport is het behelpen. Waar de meeste prof- koersen voorlopig weer doorgang vinden, is het in de amateursport kommer en kwel. In navolging van vele andere organisaties zet Wie- lercomité Philippine volledig in op het najaar. Job de Feijter Philippine „Gezien de voortdurende onzekerheid, is dat onze beste kans", meent Edwald Martijn, de voorzitter van Wielerco mité Philippine. Job de Feijter FOTO FELLUSCH Bij Leopard Cycling lach terug op Jarno Mobachs gezicht. is de O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41