Eddy Quite was Vlissingse kunstenaar met eigen stijl ZEELAND 11 Eddy Quite 1947- 2021 PODCAST OPA ROB VERTELT ONTZORGT DRUKKE OUDERS Rob Bakker uit Geersdijk leest heel graag voor. Vroeger voor zijn kinderen, tegenwoordig voor zijn kleinkinderen. Sinds kort heeft hij daarvoor zijn eigen podcast: Opa Rob Vertelt. Daarmee hoopt hij nog veel meer kinderen te bereiken. ,,Ik adopteer graag ieder kleinkind dat maar mogelijk is." Opa Rob leest op zijn podcast elke dag een verhaaltje voor. Begeleid door klassieke muziek biedt hij kinderen daarmee een rustmoment voor het slapen gaan. De doelgroep van Opa Rob omvat de groep kinderen van 4 tot 10 jaar. ,,Maar ook ouderen mogen er naar luisteren hoor. Ik heb redelijk wat luisteraars die volgens hun kalen derleeftijd al boven de 75 jaar zijn, maar zich toch 4 jaar voelen." De reacties op de verhalen van Opa Rob zijn positief. ,,Ik krijg heel veel positieve reacties van de kinderen en dat motiveert mij om hiermee door te gaan. Het grootste compliment dat ik kreeg, was dat kinderen zich beklaagden dat ze het einde van het verhaaltje niet haalden omdat ze in slaap zijn ge vallen." Ontzorgen Behalve dat het leuk is voor heel veel kinderen, is de podcast ook verrekte handig voor ouders, weet Bakker. ,,Voor ouders geeft het wat vrijheid, omdat ze het even uit kunnen besteden. Het is een beetje ontzorgen eigenlijk. Niet ie dereen heeft altijd voldoende tijd om een verhaal voor te lezen. Maar wél om een telefoon naast het kus sen neer te leggen om dat verhaal te laten horen." Met zijn podcast wil Opa Rob een warm nest creëren voor kin deren. ,,Ik ben zelf een enorme fan van podcasts en van voorlezen. Met Opa Rob probeer ik digitaal heel dicht onder de dekens te krui pen bij mijn kleinkinderen. Ik maak het heel persoonlijk en pro beer heel dicht bij die kinderen te komen. Door bijvoorbeeld vooraf even te praten over wat nou het leukst was vandaag en wat het stomst. Of door even over mijn schaapjes te vertellen. Of over de Er zit iets in de toonhoogte van mijn stem en in de manier van praten dat kinderen echt rustig maakt kleinkinderen. Zo probeer ik een band op te bouwen." Volgens Bakker werkt dat prima: ,,Er zit iets in de toonhoogte van mijn stem en in de manier van praten dat kinderen echt rustig maakt. Met de muziek erbij wor- den ze in een andere dynamiek ge bracht. Zij hebben bij het slapen gaan behoefte aan rituelen. En daarbij is dit een handig hulpmid del. Ouders kunnen er lekker op het gemakje bij gaan zitten of naast hun kind gaan liggen en ook meeluisteren. Daarnaast heeft het ook een beetje een educatief ka rakter, want het is heel goed voor de taalontwikkeling en fantasie ontwikkeling. Plus dat ze kennis maken met klassieke muziek." Opa Rob Vertelt is te beluisteren via Spotify, Podbean, YouTube en Facebook en via elke favoriete pod- cast-app. ,,Maar het makkelijkst is als je je abonneert via de pod- cast (Podbean). Als je je daar abon neert krijg je standaard iedere dag een nieuwe aflevering en een mel ding daarvan." Soort mantra En voor wie nog twijfelt aan het nut: de verhaaltjes-voor-het-sla- pen-gaan werken echt! Dat hoeft Opa Rob niet eens van anderen te horen. ,,Ik luister regelmatig met mijn kleinzoon van 3 naar zo'n verhaal. Het is echt een soort man tra, het onthaast op een rustige toon. En ja, dan gebeurt het ook wel dat ik bij mijn eigen verhalen in slaap val." Een Vlissingse kunstenaar met een geheel eigen stijl en een wereldse blik. Zo kenschetst Leon Riekwell de vorige week donderdag op 73-jarige leeftijd overleden kunstenaar Eddy Quite. Eddy Quite ging met veel an dere vakbroeders om en had een brede belangstelling, memoreert Leon Riekwell, die vanaf de laatste decennia van de vorige eeuw beleidsambtenaar beeldende kunst was bij de ge meente Vlissingen. In die functie kocht hij - op advies van een speci ale commissie - ook werk van Quite aan. ,,Ik vond hem een heel wereldse kunstenaar, die goed wist wat er in de (kunst)wereld speelde. Hij liet zich door veel zaken inspi reren, maar ontwikkelde een heel eigen stijl. Quite was geen navolger van trends." Riekwell herinnert zich Quite als 'een mooie man'. „Altijd netjes ge kleed, geïnteresseerd in anderen, vriendelijk en voorkomend." De bloeitijd van Quites kunstenaar schap liep grotendeels gelijk op met het wethouderschap van Daan Bruinooge. In die tijd verschenen enkele beeldhouwwerken van Quite in de Vlissingse openbare ruimte. Tot een paar jaar terug was op een blinde muur aan de Spui- komweg (waar intussen apparte mentencomplex Sea City staat) het Moors signaal te zien: een kunstwerk dat 'refereerde aan Qui- tes buitenlandse reizen'. Aan de Koudekerkseweg prijkt nog immer het beeld Marmeren Cirkelfragment. De halve cirkel wekt de suggestie dat hij wegzakt in de grond, maar is ook een sym bool van tijd en eeuwigheid, stel len kunstcritici. ,,De omgeving kan veranderen, vergaan, de cirkel blijft." Voor Riekwell was Quite in de eerste plaats een 'fantastisch teke naar', wiens werk deels bewaard is in de kunstcollectie Vlissingen. donderdag 18 maart 2021 GO Slaap komt snel als Opa Rob voorleest Willem Adriaansens Geersdijk - Rob Bakker Kijk op de site bij /video René Hoonhorst Rob Bakker spreekt een verhaaltje in voor zijn podcast. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39