Recordaantal testen bij de GGD:9990 Sasse Westkade opent maandag om 12.00 uur Tholenaren boos om plek geldautomaat 9 Theo Giele Goes Het aantal positieve testen, inclu sief die zijn vastgesteld buiten de GGD-testlocaties, nam met 33 pro cent toe tot 936. ,,Er werden zo'n 2000 testen bij kinderen tot en met 10 jaar afgeno men. Slechts 4,8 procent van hen was positief. Het vindpercentage onder de oudere leeftijdsgroepen blijft stabiel rond de 10 procent, met afgelopen twee weken een kleine afname", aldus de GGD Zeeland. Het is goed om te zien dat velen die klachten hebben pas send bij het coronavirus zich laat testen. Zodat we de verspreiding van het virus kunnen controleren en elkaar kunnen beschermen." In de gemeente Terneuzen was sprake van ruim een verdubbeling van het aantal besmettingen tot 131. Maar Vlissingen telde vorige week opnieuw de meeste positieve tes ten in de provincie, namelijk 143 (vorige week 152). Daarna volgen de Middelburg met 135 (was 126), Terneuzen 131 (61), Goes 91 (62), Tholen 80 (74), Reimerswaal 73 (61), Schouwen-Duiveland 73 (53), Veere 50 (34), Hulst 45 (21), Borsele 39 (12), Kapelle 32 (11), Noord-Beve land 26 (16) en Sluis 18 (20). De besmettingsgraad lag in Zee land iets boven het landelijk ge middelde. Van de 25 regio's hadden afgelopen week 9 GGD'en naar verhouding meer besmettingen vastgesteld dan de GGD Zeeland. Minder vaccinaties In de drie vaccinatielocaties van de GGD Zeeland (Goes, Terneuzen en Middelburg) zijn de afgelopen week 3784 mensen gevaccineerd, iets minder dan de voorafgaande week. De teller stond zondag 14 maart op 40.311 prikken. In dit getal zijn de vaccinaties gegeven door de huisartsen en in de zorginstellin gen niet inbegrepen. Het werke lijke aantal coronaprikken in de provincie ligt dus hoger. Momenteel vaccineert de GGD Zeeland thuiswonende, mobiele 75-plussers en medewerkers in de langdurige zorg. de gemeente Terneuzen bereikten daarover september 2019 een ak koord. De ruim honderd jaar oude kade is over de volle lengte van tweehonderd meter vernieuwd. Nog één groot karwei rest, de plaatsing van een nieuwe portaal kraan voor Rosier. Dat zal naar verwachting eind augustus in een weekend gebeuren. De Westkade tussen Sas van Gent en Zelzate-West, ter hoogte van kunstmestfabriek Rosier, gaat maandag om 12.00 uur weer open voor het wegverkeer. De kade is dan ruim twee jaar dicht geweest. De heropening zal, vanwege de coronamaatregelen, zonder enig ceremonieel vertoon plaatsvin den. Eind februari 2019 ging de Westkade dicht vanwege verzak kingsgevaar. Het kostte vervol gens veel tijd om uit te zoeken wie verantwoordelijk is voor de kade en wie de kosten van herstel zou dragen. Rosier, Rijkswaterstaat en Buslijn Connexxion rijdt vanaf volgende week dinsdag weer met buslijn 6 over de kade. Die heeft vanaf half 2019 slechts tot Sas van Gent gere den. Lijn 6 sluit in Zelzate-West, Klein Rusland, aan op bus 55 van de Vlaamse De Lijn naar Gent. deren genoemd. In Oostburg was Blue movie begin jaren zeventig een niet te evenaren kassucces, elke zondag stond het Ledelplein vol auto's met wit-rode nummerpla ten. Hoe de provincie de nieuwe tijd omarmde is te zien in het boek Zeeland 1950-1975, Aolles wier an ders, dat vandaag verschijnt. In de uitgave zijn ruim 140 foto's opge nomen die een mooi beeld geven van de wederopbouwperiode. Het fotomateriaal is afkomstig uit de beeldbank Zeeland, waarin onder andere de fotoarchieven van deze krant zijn opgenomen. Dick Broers, Johan Francke, Wim van Gorsel en Rebecca Niculae - mede werkers van Bibliotheek Zeeland - selecteerden de foto's voor het boek, Wim van Gorsel schreef de begeleidende teksten. Bijna 150 reacties kwamen er tot nu toe binnen op de openbare Face- bookgroep 'Thoolsekiekjes', van mensen die niet begrijpen dat er een geldautomaat is geplaatst vlak naast de boothelling in de haven van Tholen. De Thoolse Monique Jansen die recent naar de Wal in Tholen verhuisde, kijkt vanuit haar woonkamer recht op de pinauto maat. Ze diende een klacht in bij de gemeente Tholen en roept Thole- naren op dat ook te doen. Beschermd havengezicht Jansen noemt het onbegrijpelijk dat de gemeente toestemming heeft gegeven. ,,Twee maanden geleden doen wij een aanvraag voor zonne panelen op het dak. Mag niet, zegt de gemeente dan, want beschermd havengezicht. Vervolgens geven ze wel goedkeuring voor de plaatsing van zo'n grijze pisbak. En zijn wij de helft van ons uitzicht kwijt." De pinautomaat van Geldmaat, een samenwerking tussen meer- dere grote banken, werd een week geleden geplaatst. ,,In overleg met de gemeente is voor deze locatie ge kozen", laat een woordvoerster van Geldmaat weten. ,,Wij dienen een verzoek in, krijgen vervolgens van de gemeente enkele locaties toege wezen en kiezen dan de beste optie. Waarbij we letten op toegankelijk heid voor bewoners en bevoorra ding." Petitie Jansen is blij met de reactieregen op Facebook. ,,We wonen hier nog maar sinds begin februari maar ik voel me zo gesteund. En we laten het er niet bij zitten. Meerdere Tho- lenaren hebben inmiddels bezwaar ingediend. We overwegen nu nog een petitie." donderdag 18 maart 2021 De GGD Zeeland heeft op haar zeven testlocaties de vorige week een recordaantal corona- testen afgenomen. Het aantal testen kwam in de week van 8 tot en met 14 maart uit op 9990. Dat is 36 procent meer dan in de week daarvoor. Harmen van der Werf Sas van Gent tijd omarmde M Juni 1960, 'nozem' op brommer in het centrum van Terneu- zen. foto ZB/BZ Circa 1960, aardappeloogst bij Koudekerke, kort voor de intro ductie van gemechaniseerde aardappelrooiers. FOTO ZB/B/J. MIDAVAINE/AERIAL MAPS Wim van Gorsel: Zeeland 1950 1975, Aolles wier anders - Uitge verij WBOOKS, 144 pagina's, 24,95 euro. Tholenaren raken er op Face- book niet over uitgepraat. Het regent reacties na de plaatsing van een nieuwe pinautomaat in de haven van Tholen-stad. Be woners vinden het onbegrijpelijk dat de gemeente toestemming heeft gegeven voor deze plek. 'Is dit een 1 april grap, wie dit verzonnen heeft lag vast te sla pen.' Timo van de Kasteele Tholen De gewraakte geldautomaat bij de haven. foto timo van de kasteele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37