Strijdbijl over wooncomplex bij de Ringbrug in Goes is begraven m Plan voor parkeerplein in Rilland in de ijskast Straks geen huisarts meer in Poortvliet en Stavenisse 7 I i S -,J HET GOESE LYCEUM SCHOOLEXAMEN IN EEN RESTAURANT^ Het was vast even wennen voor de examenleerlingen van het Goese Lyceum. Voor de schoolexamens (SE's) moeten zij deze SE- week niet naar school, maar naar Nian Hao. Het grote Aziatische restaurant aan de Goese Poort blijkt echter een prima locatie voor dit soort toetsen. ,,Het was wel leuk. Af en toe hoorde je in de keuken de pannen rammelen." Rosalie van Gilst uit 's Heer Hendrikskinde ren vond het een aparte ervaring. ,,Het was heel anders eigen lijk, maar toch ook weer helemaal niet. Normaal heb je natuurlijk de toetsen op school. Maar alles stond supergoed klaar en het was alle maal ook goed geregeld. De stoe len zaten zelfs een stuk beter dan de stoelen op school." Dat hoorde Nels Rijvers ook al in de ochtendgroep. „Vanmorgen hebben we de mavo gehad, daar hadden ze het ook al over de stoe len. En dat het er lekker rustig is", vertelt de afdelingsleider van het vwo. „Vanmiddag zijn havo en vwo aan de beurt. We zijn bewust een beetje voorzichtig begonnen omdat we niet precies wisten hoe het zou lopen. Morgen wordt het bijvoorbeeld veel drukker. Dan zijn naast deze grote zaal ook de kleinere zaal en de vergaderzaal in gebruik. Daar zitten bij elkaar dan zo'n 165 leerlingen." Inleenkrachten Voor de surveillance maakt de school deze SE-week gebruik van inleenkrachten van het Omnium. Op vrijwillige basis draaien die in Nian Hao controlediensten. ,,Er werd gevraagd wie dat wilde doen en het leek me wel leuk", zegt Ri- cardo de Marco. Normaal is hij werkzaam in de horeca van Om nium, maar dat ligt ook zo goed als stil. Samen met Freddy Struik houdt hij de wacht, al moet die laatste later nog aan de bak om zwemles te gaan geven. ,,Want dat is ook weer begonnen." De eigenaar van het restaurant, meneer Gé, kijkt tevreden toe hoe zijn zaak zich eindelijk vult met 'klanten'. Het grote Nian Hao, dat Ik hoop dat al deze leerlingen het hier leuk vinden en later nog eens terugkomen vorig jaar midden in de coronacri sis de deuren opende, heeft door datzelfde corona nog steeds niet voluit kunnen draaien. ,,Ik hoop dat al deze leerlingen het hier leuk vinden en later nog eens terugko men", lacht hij. Inmiddels is het in de zaal rustig geworden. Alle leerlingen zitten, ontdaan van mobieltjes en horlo ges, gebogen over hun SE. De ha visten mogen zich het hoofd bre ken over wiskunde en de vwo'ers krijgen geschiedenis voor hun kie zen. Rosalie van Gilst denkt dat het wel goed komt met haar ge schiedenis-SE. ,,Maar er zaten wel een aantal lastige vragen tussen." Ze zat er in ieder geval een stuk relaxter bij dan die ene mavo-leer ling 's ochtends, weet Nels Rijvers zeker. ,,Die was ook keurig naar het restaurant gegaan, maar werd tien minuten voor tijd behoorlijk nerveus toen hij verder nog nie mand zag. Op dat moment kwam hij erachter dat hij bij het oude Nian Hao stond aan de Wijngaard straat." Both liet de kosten op een rijtje zetten omdat na de zomer de Hoofdweg op de schop gaat. De aanleg van een nieuw parkeer terrein tussen het dorpshuis en de Spar zouden daarin meegeno men kunnen worden. Maar de wethouder ziet weinig kansen de investering terug te verdienen en denkt dat het de aanpak van het centrum onnodig vertraagt. ,,Dat wil niet zeggen dat we het volle dig terzijde schuiven. Wat ons betreft kunnen deze twee plan nen prima naast elkaar bestaan." Wim van Gorsel van de Klank bordgroep Rilland benadrukte dat de gemeente de mogelijkhe den met de garage serieus moet nemen en best meer geld mag uitgeven aan het dorp. ,,Als we zien wat ze in Krabbendijke alle maal van plan zijn, is 440.000 euro voor het centrum van Ril land wat magertj es." Alleen Huib Bouwman (CU) brak een lans voor het idee, volgens hem leent de kavel zich uitstekend voor de appartementen en moeten auto's onder zo'n gebouw door naar het parkeerterrein rijden. Ton Kramer van Leefbaar Rei- merswaal wist een betere beste ding voor de zeven ton. ,,Met nog minder geld kunnen we een oos telijke rondweg rond Rilland aanleggen, van de Bathseweg richting het tankstation." Vol gens Kramer kan zo de overlast van doorgaand (landbouw)ver- keer worden teruggebracht. Both beloofde de zaak nogmaals op te nemen met het waterschap. Ontwikkelaar Zeeland Wonen wil op een braak- ^miMIlÓ^' liggende kavel, aan de oost- 1 zijde van het kanaal en op luttele meters van de ringbrug een appar tementengebouw met acht woonla gen bouwen. De gemeente ziet dat wel zitten, mede omdat de ontwik- -'dbn i *Y trir- kelaar betaalt voor het schoonma ken van de vervuilde grond op de kavel. In het verleden werden op de beoogde locatie olieproducten op en overgeslagen. In het nieuwe ge bouw komen veertien appar- tementen. De onderste zes lagen krijgen twee appar tementen, de bovenste twee lagen krijgen er één. De veertien appar tementen zijn volgens de ontwikkelaar nodig om het plan - dat vanwege onder meer de grondsanering veel geld kost -kostendekkend te maken. De eigenaar van een penthouse in één van de woongebouwen aan de J.A. van der Goeskade - aan de over- zijde van het kanaal - liet vorig jaar weten het complex veel te hoog te vinden. Hij vreesde voor aantasting van woonplezier en privacy. Bij de Raad van State was al een zaak in gang gezet om te procederen tegen het bestemmingsplan dat de komst van het woongebouw mogelijk maakt. Die zaak is onlangs ingetrok ken. ,,We hebben een goed gesprek gehad'', zegt ontwikkelaar John Priem daarover. Zeeland Wonen wil dit jaar flinke stappen zetten om het project zo snel als kan te realise ren. ,,Het zou mooi zijn als de schop nog dit jaar de grond in kan, maar dat durf ik nog niet met zekerheid te zeggen'', aldus Priem. ,,Het hangt af van verschillende factoren.'' STAVENISSE Inwoners van Stavenisse en Poortvliet die naar de dokter willen, kunnen dat binnenkort niet altijd meer in hun eigen dorp. Huisartsen praktijk de Korenmolen ver huist namelijk naar het nieu we Medisch Centrum in Sint Maartensdijk. Mensen die niet makkelijk in Sint-Maartensdijk kunnen ko men, kunnen wél een paar dagdelen per week terecht in hun dorp. In Poortvliet is dat in 't Ouwe Raad'uus, in Stave- nisse is dat in dat in de be staande praktijk in de Post- straat. Op diezelfde locaties is ook twee keer per week de uit gifte van medicijnen. De Korenmolen, waar de huis artsen Kuijlen, Slokkers en Pe- licaen werkzaam zijn, trekt per 6 april in bij de huisartsen praktijken van dokter Dissel dorp en Jahangir in Sint-Maar tensdijk. Samen komen zij te zitten in het gloednieuwe Me disch Centrum Pluimpot aan de Radda Barnenstraat. Praktijk de Korenmolen be dient overigens ook inwoners van Scherpenisse. Zij moesten al langer voor een huisartsen- bezoek naar Poortvliet of Sta- venisse. donderdag 18 maart 2021 GO Leerlingen doen examens tussen rammelende pannen Willem Adriaansens Goes v Kijk op pzc.nl/vid ^r w a -Gé, eigenaar Nian Hao Bij Nian Hao hebben de leer lingen van het Goese Lyceum de ruimte. foto johan van der heijden Het idee om het voormalige pand van garage Hoebeke in Rilland aan te kopen verdwijnt in de ijskast. Een voorlopige berekening leert dat sloop van het pand en de aanleg van parkeerterrein aan de Hoofd weg minimaal 7 ton kost. ,,Dat is wel heel veel geld voor par keerplaatsen", vindt wethou der Maarten Both. Joeri Wisse Rilland Een juridische strijd over de komst van een appartementen complex bij de Ringbrug in Goes is vermeden. Na een gesprek tussen de ontwikkelaar en een bezwaarmaker is de kou uit de lucht. Rob Paardekam Goes ^Üil I1HII II: 1 ito

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35