'Missen het ontdekken van nieuwe muziek' 'We moeten realistisch zijn' Evenementenkalender Zeeland wordt steeds leger; ook Vestrock afgelast 'Alleen nog hoop op Alcatraz' 'Ik zou graag weer iets leuks doen' VESTROCK Marjon Prinsen uit Terhole gaat elke zomer naar ver schillende festivals in Nederland en België. Ze zou vo rig jaar naar Vest rock in Hulst gaan en de Belgische festivals Graspop Metal Meeting en Alcatraz Hard Rock Metal Fes tival. ,,Ik wilde ook heel graag voor het eerst naar Sjock Festival in 2020. En anders dit jaar. Maar dat is in juli, dus ik denk dat dat weer niet doorgaat. Ik heb eigenlijk al leen nog hoop op Alcatraz dit jaar, half augustus." Ze vindt het vooral heel erg jammer dat evenementen noodgedwongen worden afgelast. ,,Ik snap dat het niet anders kan, maar de sfeer en de gezelligheid van de festivals mis ik enorm." De zomer van 2021 wordt er een waarin we waarschijnlijk meer mogen, maar nog bar weinig kunnen. De evenementenkalender raakt steeds leger. Knopen worden doorgehakt over grote en kleine evenementen. Van de Avondvierdaagse in Terneuzen tot Klomppop in Ovezande: het gaat dit jaar niet door. Ook Vestrock maakte bekend dat het festival in juni voor de tweede keer noodgedwongen wordt afgelast. De heimwee naar de festivalweide is groot, vertellen Zeeuwse festivalgangers. Dominique Apers en Chantal Legierse uit Hulst zijn Vestrockbe- zoekers van het eerste uur, die nog nooit een editie over had den geslagen. Nu ineens twee. Het koppel mist het ontdekken van nieuwe muziek en de hele festi valbeleving. Chantal: ,,Dat heb ik het afgelopen jaar het meest van alles gemist. Het onder elkaar zijn, dansen, be leven en genieten van muziek. Het is enorm jammer en we hebben het maar te accepte ren. Voor de orga nisatoren is het nóg vervelender." Chantal kijkt al uit naar volgend jaar. ,,Dan mag Vestrock van mij een week duren!" Frank van Puyvelde uit Lamswaarde begrijpt de maatregelen, maar mist de festivals. ,,Als er iets in de buurt te doen is, dan ben ik er bij. Het samenzijn, een biertje drinken en goede muziek erbij: dat mis ik." Hij kon vorig jaar niet naar Concert At Sea, Graauwrock en Vestrock. ,,Tuurlijk is het jammer, ik zou graag weer iets leuks doen. Maar het is nu niet anders, we wach ten het af." It I donderdag 18 maart 2021 pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Vestrock 2019. Liefhebbers zullen nog een jaar moeten wachten om hier weer van te kunnen genieten. foto boaz timmermans Vestrock in Hulst gaat vanwege de coronamaatregelen op nieuw niet door op 4, 5 en 6 juni. ,,Het blijft een heel moeilijk besluit", zegt Marcel Verhaar namens de organisatie. „Vorig jaar was het heel zwaar. Nu is het anders, omdat het de tweede keer is, maar het blijft heel moeilijk. We zitten nu al tweeënhalve maand voor het festival zou plaatsvinden, de tijd begon te dringen. Het ziet er niet naar uit dat het kan, we moeten realistisch zijn." Alles voor het festival nu regelen en in gang zetten, is een te groot risico. Het garantiefonds, waarbij het kabinet festivals en evenemen ten financieel te hulp schiet, gaat pas vanaf 1 juli in. ,,We hebben verplaatsing naar au gustus of september overwo gen. Maar dan wordt het met andere evenementen die dan ook gepland staan zó druk: dat is ook niet realistisch." Vestrock wil gaan knallen op 3, 4 en 5 juni 2022. En onder voorbehoud wil de organisatie in hartje Hulst onder de noe mer Vestrock Downtown een kleinschalig najaarsfestival houden op 5 en 6 november. De kaartverkoop begint in juni. Reeds gekochte tickets blijven geldig voor editie 2022. Boven dien wordt het mogelijk om dat kaartje te gebruiken voor Vest rock Downtown. Marjon Prinsen (r) met haar vriendin Femke Freijzer op Vestrock. Dominique Apers en Chantal Le gierse zijn Vestrockbezoekers van het eerste uur. Frank van Puyvelde (r) uit Lamswaarde, met familieleden op Vestrock.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29