Tomorrowland pas in september 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Fllipper Lassie Het was maar een detail. Maar het sprong zo in het oog dat het geen detail meer was en toeval al helemaal niet. Zoals niets toeval is in een verkiezingscampagne. Vier van de zes vrouwelijke lijsttrekkers droegen gisteravond bij de twee slotde batten van de NOS kobaltblauw. Femke Merel van Kooten (Splinter), Lilian Marijnissen (SP) en Liane den Haan (50Plus) kozen voor een jurk. Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) voor een kobaltblauwe blouse. Het moet toch tot ergernis hebben geleid achter de schermen. Dat iemand nagenoeg hetzelfde draagt als jij is zo ongeveer een van de gênantste dingen die je als vrouw kan overkomen en het eerste waar je een ruim te op scant als je naar binnen stapt. Het zal je maar ge beuren dat het die ander net wat beter staat. Zeker als het halve land meekijkt, zoals met een tv-optreden. Bij de heren kraait er geen haan naar dat ze allemaal elke dag in vijftig tinten donkerblauwe maatpakken lo pen. Die zullen het bovengenoemde probleem niet eens herkennen, vrees ik. Zij zitten lekker veilig met de ver-Oger-isering van het Binnenhof. Waar grijs snel flets maakt, om van bruin en beigetinten nog maar te zwijgen, staat donkerblauw iedereen, blond of donker. Het is chic - mits de snit natuurlijk goed is - en het straalt ook nog eens daadkracht en leiderschap uit, we ten we al sinds Kennedy. Krakend wit overhemd eron der en dan kan alleen de das het nog verpesten. Of zichtbare Happy Socks natuurlijk, maar dat terzijde. BBC-film over Britney Theroux en Joe Exotic SERIES BEKENDE DIEREN Tv-tuimelaar Flipper was zo po pulair dat zijn naam nog altijd synoniem is voor 'dolfijn'. Het begon in 1963 met de gelijkna mige film, waarin voor het eerst het bekende 'they call him Flip per' -lied te horen was. Flipper, die in de latere tv-serie onder meer misdaad bestreed, werd gespeeld door verschillende vrouwtjesdolfijnen. Die waren minder agressief en vaak min der gehavend dan mannetjes, aangezien die weleens vechten. In de serie was niet hun echte 'stem' te horen: het ging naar verluidt in werkelijkheid om het geluid van lachvogels. Wie in Hollywood over de Walk of Fame loopt, komt daar niet al leen tegels voor mensen tegen: ook de wereldberoemde hond Lassie heeft er een plekje. De harige probleemoplosser was tussen 1954 en 1973 te zien in de originele tv-reeks, een van de langst lopende series in de Amerikaanse geschiedenis. De hond Pal speelde de eerste Las sie en kreeg volgens lokale me dia 'de spectaculairste honden carrière in de filmwereld ooit'. In latere reeksen speelden af stammelingen van Pal de rol. De familie Meiland laat haar overleden hond opzetten door preparateur Wesley Kevenaar. Een spannende klus voor hem: nooit eerder had hij een 'jury' van bijna 2 miljoen kijkers die het dier kennen. uim 1,6 miljoen mensen zagen maandag hoe het SBS 6-gezin Mei- land afscheid nam van hun geliefde Bommel. Ze brach ten het dier naar het bedrijf Bouten en zoon in Venlo, waar Wesley Keve- naar de hond zal opzetten. De eerste voorbereidingen zijn al getroffen. ,,We hebben een doden masker gemaakt'', vertelt hij. Dat is een afdruk van Bommels gezicht, waarin je meer details ziet dan op een foto. ,,Baasjes kennen hun dier al jaren, die weten hoe hij kijkt, hoe het Een hond opzetten is niet moeilijk, hem opzetten als jóuw hond wel Het Belgische dancefestival To morrowland is vanwege de co ronacrisis uitgesteld naar het einde van de zomer. De ko mende editie staat nu niet voor eind juli, maar voor eind au gustus en begin september ge pland. Tomorrowland, waar door gaans ook veel Nederlanders op afkomen, baseert zich op advies van experts en overhe den en de vooruitzichten van de vaccinatiestrategie en teste- vents, zegt de organisatie. ,,We willen er heel graag voor gaan'', zegt een woordvoerder tegen persbureau Belga. ,,We willen positief en hoopvol blijven over een onvergetelijk einde van de zomer van 2021, maar beseffen ook dat de kans be staat dat de zestiende editie van Tomorrowland in 2022 zal plaatsvinden.'' De festivalorganisatie houdt ook nog een slag om de arm om eventueel een kleinschali ger evenement te organiseren als een volwaardig festival niet zou kunnen. ,,We kiezen nu voor een positieve mindset en gaan uit van het beste scenario: een Tomorrowland zoals an dere jaren'', aldus de woord voerder. ,,Als dat toch niet mo gelijk zou blijken, zullen we bekijken wat wel kan." Kobaltblauw dus. Helaas voor mij stelde de verder voortreffelijke Winfried Baijens er geen vraag over tijdens het debat met de kleine partijen, waar de trend het meest in het oog sprong omdat daar drie dames in dezelfde kleur zaten te stralen. Rob Trip liet het later op de avond ook lopen. Mijn hoop was daarom geves tigd op de latenighttalkshows Opi en Jinek waar ze werkelijk iedereen hadden opgetrommeld die iets kon zeggen over de debatten. Oud-spindoctors, Binnen- hofwatchers, politiek verslaggevers, opiniepeilers, de batdeskundigen en zelfs een oud-minister zag ik, maar waar is modegoeroe Arno Kantelberg als je hem nodig hebt? Daarom laat ik hier mijn innerlijke Arno vrij: het komt vast door Sigrid Kaag. Die had tijdens het RTL- debat een jurk in die kleur aan en daar kwam voor haar de grote omslag deze campagne. Ineens ging ze stijgen in de peilingen. Dat kwam natuurlijk door wat ze zei en hoe ze deed, maar vlak ook de invloed van het ko baltblauw niet uit. Dat heeft een majestueuze uitstra ling. Zeker sinds die schitterende robe van Maxima bij de inauguratie van Willem-Alexander. Wie weet geeft de kleur ons ook net dat laatste zetje omhoog, moeten haar concurrenten hebben gedacht. Kaag zelf droeg overigens een lichtbruin pak. Ik houd het maar bij wat ik hierboven over die kleur zei. Om het rijtje af te ma ken: Lilianne Ploumen droeg een PvdA-rode jurk, die ze overigens de dag ervoor ook aan had bij EenVandaag. Dat straalde dan weer een heel andere boodschap uit, maar koninklijk was die helaas niet. Quote van de dag Dat zou ik erg leuk vinden om een keer aan mee te doen. Gênan donderdag 18 maart 2021 Dat probleem hebben helaas alleen wij, vrouwen. TELEVISIE Na het succes van de de docu mentaire Fra ming Britney Spears van The New York Times komt de BBC met een eigen film over de zangeres en het curatorschap van haar vader. De film heeft de werktitel Brit ney. TELEVISIE RC Ook deze dieren zijn onlosma kelijk verbonden met tv-hits. Mark den Blanken Tv-hond Bommel krijgt tweede leven Leon van Wijk —Wesley Kevenaar, preparateur FOTO AFP Programma maker Louis Theroux gaat voor de BBC een special op nemen over Joe Exotic (foto), het onderwerp van de serie Tiger King: Mur der, Mayhem and Madness. Daarvoor reist hij af naar Joe's thuisstaat Okla homa. - Als demissionair minister president Mark Rutte aan een tv-programma mee zou doen, dan zou dat Jachtseizoen van StukTV zijn, zegt hij in Shownieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24