23 Experts blikken vooruit op strijd tussen Van der Poel, Van Aert en Alaphilippe Het is aftellen naar Milaan-San Remo zaterdag. Wie van 'de grote drie' staat er na Tirreno-Adriatico het beste voor? Mathieu van der Poel, Wout van Aert of Julian Alaphilippe? Een rondgang langs wielerexperts. „Ik heb echt genoten van Tirreno-Adriatico. Die solo van Mathieu na tuurlijk als mooiste moment. Daar is hij alweer van hersteld, hoor. Die in spanning gaat hem zaterdag niet in de weg zitten. Integendeel. Van Aert heeft elke dag voor het klassement gestreden en pompte er nog een ge weldige tijdrit uit. Hij is ook in top vorm. Alaphilippe won wel één etappe, maar hebben we verder wei nig gezien. Je zou kunnen zeggen: hij pakt zijn rust en is zaterdag in het voordeel. Maar ik zou het omdraaien. Ik geloof niet dat hij het uit weelde heeft gedaan. Hij is normaal geen mannetje dat zich snel verstopt. Hij staat voor mij daarom achter Mathieu en Van Aert." ,,Mooi dat we het over deze drie hebben, hoor. Maar vergeet ook de Italiaanse jongens niet, hè. Het is toch hun koers. Man, je zou nu in Mi laan moeten zijn. Dan voel je die spanning al. Ik weet nog dat ik op de dag voordat ik won uit mijn hotel raam keek. Iedereen druk doen. Itali anen zijn zo trots op de koers. Vlak daarom Matteo Trentin ook niet uit. Misschien Davide Ballerini wel, de winnaar van Omloop Het Nieuws blad. Al is San Remo met bijna 300 kilometer wel even iets anders." ,,Als het op een sprint met een gro tere groep aankomt, dan schat ik Van Aert wel hoger in dan Van der Poel. Dus Mathieu moet ervoor zorgen dat ze niet met een te grote groep naar San Remo rijden. Dat zal hij ook ze ker proberen. Hij kan natuurlijk als de beste sturen en dalen. Misschien ligt daar de sleutel wel. Ik zou het ge weldig vinden als ik na al die jaren een Nederlandse opvolger krijg." Julian Alaphilippe heeft het niet nodig om hardheid op te doen, die heeft hij van zichzelf. Hij heeft al zoveel bewezen en kan finales aan -Michael Boogerd ,,Wie van de drie er het best voor staat? Daar is geen eendui dig antwoord op. Het is evident dat Van der Poel en Van Aert qua prestaties beter uit de Tirreno zijn gekomen, maar we weten niet wat de beslissingen van Alaphilippe onderweg zijn geweest. Dat doet niks af aan zijn rendement. Hij gaat de fi nale in Milaan-San Remo mede be palen. Paraatheid is bij Alaphilippe geen vraagteken." Wout kwam naar de Tirreno voor een zoektocht als ronderenner en wat hij heeft gedaan is meer dan im poneren. Het antwoord of hij kan re cupereren voor zaterdag heeft hij zelf al gegeven met zijn zege in de tijdrit. Die wint hij nadat hij op zaterdag op een klim 10 kilometer alleen in ach tervolging is op Pogacar." ,,Van der Poel heeft uit de Tirreno gehaald wat hij eruit wilde halen. Twee etappes op twee verschillende manieren. Zijn solo was imposant, maar zijn eerste ritzege sluit aan bij hoe je in San Remo kan winnen. Door twee splijtende acties. Eén op de Poggio en één richting finish." ,,De andere twee hebben Milaan- San Remo al gewonnen, maar Van der Poel is mans genoeg en heeft lef genoeg om geen last te hebben van het gebrek aan ervaring van daar winnen. Hij kan op verschillende manieren winnen. Aanvallen op de Cipressa is de voorbije vier jaar niet gebeurd, maar wat als Van der Poel daar wegknalt? Dan is het alle hens aan dek. Hij heeft de vaardigheden om weg te blijven. Het was altijd de vraag of Alaphilippe te volgen was. Van Aert heeft vorig jaar bewezen dat het kan. Ook Van Aert is te vol gen, dat is bewezen. De grote vraag is nu of Van der Poel te volgen is." Parijs-Nice en twee Tour-etappes „Misschien dat Wout van Aert nog wel de beste voorbereiding heeft gehad van alle maal. Na het crossen een rustperi ode, toen op hoogtestage en tot nu toe de minste koersdagen gehad. Hoe hij in de Tirreno bergop reed en dan ook nog die tijdrit. Dat laat zien dat zijn voorbereiding perfect is. Want als hij op zijn retour was, had hij die tijdrit niet gewonnen. Dat hij een week diep heeft moeten gaan, maakt niet uit. Als je in vorm bent, kan dat. Ze hebben drie dagen om te herstel- len en dan gaan die mannen hele maal niks doen." ,,Alaphilippe hebben we minder gezien, maar die zal ook top zijn. In mijn tijd zag je dikwijls renners die heel de Tirreno met beenstukken aan reden, het rustig aan deden en goed waren in Milaan-San Remo. Alaphi- lippe heeft het niet nodig om hard heid op te doen, die heeft hij van zichzelf. Hij heeft al zoveel bewezen en kan finales aan." Van der Poel is na zijn crossseizoen eigenlijk gelijk doorgegaan. Hij moest al na één rit vertrekken uit de UAE Tour, maar dat heeft hem geen windeieren gelegd. Die solo in de Tirreno is alleen maar goed geweest. Dan boog ik op mijn eigen ervarin gen. In 1999 was ik in de Waalse Pijl zó diep gegaan dat ik in het hotel een uur lang in de gang van het hotel heb gezeten om warm te worden. Ik dacht: 'dat wordt een drama zondag in Luik-Bastenaken-Luik'. Maar ik werd tweede achter Frank Vanden- broucke. Sindsdien deed ik het altijd op de woensdag voor een klassieker of een WK: een ongelofelijk zware training en met hongerram thuisko men en daarna drie dagen niks doen. Een kanttekening: ik won bijna nooit. Maar je moet een renner laten doen wat 'ie in zijn kop heeft. Dat doen ze goed met Van der Poel." aucv donderdag 18 maart 2021 GO Wie van de grote drie gaat Milaan-San Remo winnen? Daan Hakkenberg Daniël Dwarswaard Rotterdam Hennie Kuiper (72), in 1985 laatste Ne derlandse winnaar Milaan-San Remo Julian Alaphilippe kwam in de tweede etappe van de Tir reno-Adriatico als eer ste over de streep, vóór Mathieu van der Poel (links) en Wout van Aert (in het blauw). FOTO GETTY IMAGES Michel Wuyts (64), commentator Sporza Michael Boogerd (48), winnaar Am- stel Gold Race, (tceuninch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23