22 Hoe kunnen voetballers zich nog beveiligen tegen criminelen? Angel Di Maria (Paris Saint-Germain) is het meest recente slachtoffer van de geldlust van criminelen. Welke voetballer is nog veilig? „Maatregelen worden pas prioriteit als het mis is gegaan.'' Bij voetballers in de top weet je twee dingen zeker: ze zijn steenrijk én niet thuis als er een wedstrijd gespeeld wordt. Dat maakt ze tot gewilde doelen voor criminelen. Afgelopen zondag was het weer raak, toen Angel Di Maria en Mar- quinhos van Paris Saint-Germain slachtoffers werden van een in braak terwijl er gevoetbald werd te gen Nantes. Volgens Franse media maakten de daders bij Di Maria voor een half miljoen euro aan hor loges en sieraden buit, terwijl zijn familie nota bene thuis was. Reden voor Paris Saint-Germain om de bewaking rondom de huizen van alle selectiespelers aan te scherpen. Voetballers zijn al langer interes sant voor dieven. De voorbeelden zijn talrijk. Di Maria vertrok bij Manchester United mede door een inbraak daar, die zijn gezin trauma tiseerde en extra aanleiding gaf om de stap naar Parijs te maken. Arse- nal-spelers Mesut Özil en Sead Ko- lasinac stonden in 2019 oog-in-oog met twee criminelen op scooters met flinke messen. Heldhaftig op treden van Kolasinac, die ze weg joeg, voorkwam erger. Özil ging na derhand zelf in zee met een bevei ligingsbedrijf dat zijn villa 24 uur per dag beschermde. Veel spelers die met dreiging te maken kregen, of die problemen voor willen zijn, ondernemen actie. Bekijk de Instagrampagina 'chape- ronek9' maar eens, van een bedrijf dat peperdure waakhonden opleidt en verkoopt. Daar zie je Jesse Lin- gard (West Ham United) lachend Messi rijdt zijn routes in verschillende auto's, gaat niet altijd op hetzelfde tijdstip weg poseren bij een kerstboom naast een dobermann die je als inbreker niet wil tegenkomen als je je leven liefhebt. Nog een stap verder gaan sterren als David Beckham, die heuse panic rooms aanschaffen, een soort levensgrote kluis om bij drei ging in te schuilen. Bertus Holkema (66) ziet dat het er tegenwoordig harder aan toe gaat. De oud-keeper van onder meer Cambuur heeft een rijk verle den in de beveiligingsbranche, ze ker ook in relatie met sport. Hol- kema werkte voor het Nederlands elftal, maar ook voor grote namen als Lionel Messi, Pelé en artiesten als Mick Jagger. Hij verkocht zijn beveiligingsbe drijf en is nu - naast teammanager van het Cura^aose voetbaleftal - als adviseur actiefvoor First Line Secu rity. Geen kruimeldieven ,,Dit zijn geen kruimeldieven", al dus Holkema over de categorie cri minelen die deze week toesloeg in Parijs. ,,Ze weten alles. Hoe laat je weggaat, wie er wanneer thuis is. Of de beveiligingscamera serieuze apparatuur is. Wekenlang brengen ze alles in kaart. Daarna slaan ze hun slag. Dat zag je in Nederland ook met Gordon en Fred van Leer. Ze verzinnen altijd wat, doen zich bijvoorbeeld voor als agent of post bode. Wat er bij Di Maria is ge beurd, is heftig. Heftiger dan nu wordt geschetst." Ook in Nederland zijn voetbal lers potentiële slachtoffers. Zo moest een halfjaar geleden de zoge heten Rolex-bende zich verant- woorden voor de rechtbank. Toen ging het over hun plannen om de horloges van bijvoorbeeld Dusan Tadic, Siem de Jong en Steven Berg- wijn te roven. In een tijd waar geld alleen maar een prominentere rol in de voetbalwereld speelt, is toch vooral de vraag wie er nog veilig is voor de geldlust van criminelen. Vooropgesteld, zo zegt Holkema, voor kwaadwillenden zijn er altijd mogelijkheden om toe te slaan. Al vindt hij dat clubs het tegenwoor dig beter voor elkaar hebben. ,,Ze helpen nieuwe spelers en geven dan wel aan dat je niet op een afge legen boerderij moet gaan wonen, maar in een wooncomplex dat in de gaten wordt gehouden." Holkema wijst vooral op het ge drag van voetballers. Op social me dia poseren ze niet zelden met hun bezittingen. ,,Messi hoefje niets uit te leggen. Die rijdt verschillende routes in verschillende auto's, gaat niet altijd op hetzelfde tijdstip weg. Zijn vrouw weet ook precies hoe het werkt. Dat is belangrijk, hè. Dat familie die thuis is niet de deur opendoet. Deze categorie spelers moet zorgen dat er altijd een fami lielid of vriend thuis is, iemand die weet wat-ie moet doen." ,,Wij worden, ook in Nederland, vaak pas door het management van een speler gebeld als het fout gaat", vervolgt Holkema. ,,Het zit ook in simpele dingen. Betere sloten, geen raampjes waar iemand doorheen kan. Maak een plank voor pakketj es en laat mensen die aanbellen het daarop neerzetten. Dat soort maat regelen wordt meestal pas prioriteit als het mis is gegaan." Meer atleten besmet bij EK Jakobsen gaat trouwen Griekspoor in tweede ronde donderdag 18 maart 2021 GO 'Ga niet wonen op een afgelegen boerderij' Tim Reedijk Rotterdam Ondanks de recente inbraak bij hem thuis stond Angel di Maria gisteren alweer op het veld bij Paris Saint-Germain, dat in de Franse beker met 3-0 won van Lille. foto afp - Bertus Holkema (beveiliger) Camerabeeld van de overval op Arsenal-spelers Mesut Özil en Sead Kolasinac (links) in 2019. ATLETIEK Meer ploegen dan alleen die uit Neder land hebben te maken met veel coronabesmettingen na het EK indoor in het Poolse Torun. Negen leden van de Britse ploeg zijn be smet geraakt. In Duitsland werd bekend dat zeven leden van die ploeg zijn be smet. Nederland beves tigde eerder acht gevallen. De Britse krant The Times meldde dat de hele Britse EK-ploeg na terugkeer in isolatie is gegaan. Volgens de Atletiekunie verliep het naleven van de coronare- gels in Torun moeizaam. WIELRENNEN Fabio Ja kobsen (foto) gaat trou wen. De coureur uit Heuke- lum, sinds augustus niet meer in koers na een zware val in de Ronde van Polen, heeft dat via Insta- gram gemeld. Op de foto's, genomen in Spanje, gaat hij op de knieën voor zijn vriendin Delore, met wie hij al enige jaren samen is. De berichten van Jakobsen op sociale media gingen de laatste maanden vooral over zijn herstel. Jakobsen is inmiddels weer aan het trainen, maar wanneer zijn rentree gepland staat is nog niet bekend. TENNIS Tallon Griekspoor heeft zich in het Mexi caanse Acapulco geplaatst voor de tweede ronde. De 24-jarige Nederlander was opnieuw te sterk voor de Amerikaan Denis Kudla. Griekspoor zegevierde in drie sets: 7-6 (4) 4-6 6-3. Het duel duurde bijna tweeënhalf uur. Griekspoor en Kudla kwamen elkaar maandag in Acapulco ook al tegen in de derde en laatste ronde van het kwali ficatietoernooi. In die partij zegevierde Griekspoor met 6-3 7-6 (6). Kudla werd na dien als lucky loser alsnog aan het schema toege voegd. Griekspoor speelt in de achtste finales tegen de Noor Casper Ruud, num mer 25 van de wereld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22