Blunder Brard biedt Arnesen Hoe ver is het Ajax van nu in vergelijking met 20 Ajax' derde Europese succes campagne in vijf jaar moet vanavond verder gestalte krijgen als het tegen Young Boys een 3-0 voorsprong verdedigt. Hoe verhoudt het huidige elftal zich tot de voorgaande stuntteams? Kort Atletiek Luhukay nieuwe trainer VVV Jos Luhukay (57, foto) moet VVV in de ere divisie houden. De Limburgse club presen teerde de oud-speler gisteren als opvolger van Hans de Koning, die een dag eerder werd ontslagen. De voormalige aanvaller heeft een contract tot het einde van dit sei zoen getekend. Beide partijen hebben de in tentie om daarna met elkaar verder te gaan. Kaarten interland snel weg De 5000 beschikbare kaarten voor de WK- kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal tegen Letland op zaterdag 27 maart waren gisteren binnen anderhalf uur al uit verkocht, meldt de KNVB. Het duel van Oranje is toegevoegd aan de reeks Fieldlab- evenementen waarbij wordt getest hoe bij eenkomsten met veel publiek kunnen wor den gehouden in coronatijd. Pieters wint Nokere Koerse Amy Pieters (foto) heeft de Belgische wed strijd Nokere Koerse gewonnen. De Neder landse renster van SD Worx was op de No- kereberg de sterkste van een kopgroep van drie. Pieters liet de Australische Grace Brown en de Duitse Lisa Klein achter zich. Bij de mannen won de Belg Ludovic Robeet. Huisman pakt America's Cup Team New Zealand, met de Nederlandse zeiler Carlo Huisman aan boord, heeft ten koste van het Italiaanse zeilteam Luna Rossa de eindzege in de America's Cup veiligge steld. Onder grote publieke belangstelling in Auckland won de ploeg van stuurman Peter Burling ook de tiende race. Daarmee kwam de stand in de best-of-13 serie op 7-3. Flits Quote van de dag 'Ik mag dan 35 jaar zijn, maar ik voel me alsof ik een jaar of 27 ben Schaatsen Paarden 2017: Onervaren en onberekenbaar Peter Bosz stond als trainer bij He racles en Vitesse al garant voor spektakel en dat werd in Amster dam niet anders. Toen hij de puzzel eenmaal had gelegd, bleek Ajax in staat om eindelijk weer eens van zich te doen spreken in Europa. Ge makkelijk ging dat niet. In elke knock-outronde van de Europa League had Ajax niet nóg een te gendoelpunt moeten slikken, an ders was die finale nooit bereikt. De basis voor kwalificatie werd telkens gelegd in thuisduels, waarin de aanhang spectaculaire zeges voor geschoteld kreeg. En dat met een ploeg die amper Europese ervaring had. Alleen op het middenveld viel de nodige rou tine te bespeuren. De verdediging en de aanval bestonden veelal uit broekies. Talent te over bij Bertrand Traoré, Kasper Dolberg en Amin Younes, maar je kon er je op min dere momenten ook groen en geel aan ergeren. Het maakte het vol op de aanval spelende Ajax onberekenbaar. Dat leverde vermaak op, maar met een gemiddelde leeftijd van ruim 22 jaar wankelde de ploeg Europees gezien ook sneller. Ondanks riante uit gangsposities tegen Schalke en Lyon ging het in Duitsland en Frankrijk toch bijna mis. In de hele knock-outfase (tot de verloren eindstrijd tegen Manchester Uni ted) maakte Ajax één doelpunt meer dan de tegenstander. In de achtste-, kwart- én halve finale overleefde de stuntploeg van Bosz een nederlaag op vreemde bodem. 2019: Exceptioneel en elegant De plek in de finale hielp Ajax wel in het over de streep trekken van routiniers. Daley Blind en Dusan Tadic voorzagen het elftal van erva ring, waarmee de ondergrens werd verhoogd en de Europese opmars verder vorm kreeg in 2019. Dat lukte vooral omdat die sierlijke linkspoten tal van exceptionele ta lenten om zich heen hadden. Dat blijkt ook wel uit de markt waarde van beide selectie. Werd die in 2017 op zo'n 180 miljoen geschat, twee jaar later vertegenwoordigde de Ajax-selectie een waarde van een half miljard. Defensieleider Mathijs de Ligt en middenveldbaas Frenkie de Jong leveren samen ruim 150 miljoen op, waar hun waarde twee jaar eerder nog op een paar miljoen werd geschat. Ajax beschikte over parels, die de stap naar Europese subtoppers als Everton en AS Roma zelfs konden overslaan. Wat routiniers en talen ten gemeen hadden, was dat het rasvoetballers waren. Zo ontstond er een dynamische ploeg die gigan ten als Real Madrid en Juventus op elegante wijze elimineerde. Wat daarbij hielp, was dat een handvol spelers in 2017 al ervaring opdeed. Onverdiend was het allemaal niet Dat er een frisse wind moest gaan waaien op Varkenoord, dat had technisch directeur Frank Arnesen al door voor hij één voet op het trai ningscomplex van de jeugd van Feyenoord had gezet. De verhalen over de verziekte verhoudingen in Rotterdam-Zuid waren hem al ter ore gekomen, zoals de Feyenoord Academy ook het stempel kreeg vast te houden aan stokoude prin cipes. Varkenoord zou, ook volgens de Deen, de levensader van de club moeten zijn. In de praktijk blijkt het niet meer dan een wespennest, waar positie kiezen in het spoor van de meest machtige stroming veel belangrijker lijkt dan het opleiden van (top)talenten. De blunder van hoofd opleidin gen Stanley Brard, die zijn advies om vier jeugdtrainers de laan uit te sturen per abuis naar één van de be trokkenen mailde, heeft alle ver houdingen nog maar eens op scherp gezet. De vraag is inmiddels of Arnesen het aflopende contract van Brard nog wel wil verlengen. Dat Brard zijn aanbevelingen deed om de contracten van Ulrich van Gobbel, Melvin Boel, Remco Schol en fysiektrainer Mark Onder water te beëindigen, kan hem nooit kwalijk worden genomen. Los van zijn geblunder achter het toetsen bord, is het zijn taak om dergelijke knopen door te hakken. Wat Brard wél te verwijten valt, is het feit dat hij er in zijn tweede periode op Varkenoord niet in is ge slaagd om te verbinden. En dat hij partij kiest. Op het trainingscom plex is er een richtingenstrijd gaande tussen oudgedienden en de zogenaamde nieuwlichters. Wie niet aansluit bij het ene kamp is te gen en wordt een outcast. donderdag 18 maart 2021 GO VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN ZEILEN Donny van de Beek maakt deel uit van de selectie van Manchester United voor het Eu ropa League-duel met AC Milan van van avond. Hij is hersteld van een enkelblessure, die hem de laatste weken aan de kant hield. —Luka Modric (Real Madrid) wil nog wel even doorvoetballen. Voormalig bondscoach wegatletiek Wim Verhoorn is dinsdag op 79-jarige leef tijd overleden. Verhoorn was ook de man achter het bu reau Fast Tra vel, dat tiendui zenden lopers hielp te starten in de marathon van New York. 2 Michelle de Jong heeft haar contract bij schaats ploeg Regge- borgh met twee jaar ver lengd. De 21- jarige sprint ster uit Fries land blijft nu tot 2023 bij het team. 17 Het aantal paarden dat na een uitbraak van het zoge noemde rhino- virus bij een Spaans con cours in Valencia is overleden, is gestegen tot zeventien. o a 0) Hongerig en Tekst: Johan Inan (waarde selectie: 180 miljoen, gemiddelde leeftijd: 22,3 jaar) (waarde selectie: 500 miljoen, gemiddelde leeftijd: 24,5 jaar) Dusan Tadic na de 2-0 tegen Young Boys vorige week. De aanvoerder speelt opnieuw een grote rol in de Europese cam pagne van Ajax. foto anp Dat Stanley Brard vier mensen binnen de opleiding van Feyen- oord de wacht aan wil zeggen, hoort bij zijn werk. Dat één stro ming onder hem op Varkenoord heilig is verklaard, is iets dat technisch directeur Frank Arne- sen eindelijk moet doorbreken. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20