Nationaal Salaris Onderzoek 'Met een beetje bluffen kom je aardig ver' N MAANDSALARIS 19 intermediair I bnyenrode Hoeveel verdien je? €3800 Verdient Matthijs genoeg? de brandjes-blussenmentaliteit.'' Daarna begin je bij de 'H' van her kennen. Probeer te herkennen wat fijn en plezierig voor je is, bijvoor beeld in het bos wandelen of een fijn gesprek. De 'E' staat voor ervaar, een gedachte alleen doet heel weinig. Je moet er een ervaring aan toevoegen. Voel daarom waar in je lijfje merkt dat je iets prettig vindt. De 'A' is van absorbeer. Kijk ofje verschil merkt in je lichaam als je aan iets prettigs denkt, misschien voel je je spieren ontspannen of ga je je iets beter voelen. Link (L) het gevoel hierna aan je omgeving, ziet de wereld of je probleem er anders uit? TIP3 Laat overtuigingen los Denkpatronen kunnen ons belem meren in het leven. Anders denken en overtuigingen loslaten kunnen helpen, weet Krikke uit ervaring. ,,Ik had de overtuiging dat je als onder nemer productief moet zijn tussen 08.00 en 19.00 uur. Maar dat is geen leven, en dat heb ik losgelaten.'' Even pauzeren als het even niet gaat in plaats van doorwerken, werkt heel bevrijdend, zegt Krikke. ,,Ik snap dat je dit makkelijker kunt doen als ondernemer. Maar ook binnen orga nisaties zouden mensen meer vrij heid moeten krijgen om de resulta ten te behalen op hun manier. Als iemand in de middag een powernap wil doen omdat hij of zij daar beter van wordt, laat dat dan toe.'' TIP 4 Doe iets wat je energie geeft Snippert: ,,Toen ik na mijn studie bij een start-up begon, kwam ik bijna in een burn-out terecht. Daarna ging ik iets doen dat beter bij me paste.'' Ook Krikke doet alleen din gen die hem energie geven en waar over hij gepassioneerd is. „Sommige dagen zijn heel intensief, maar dan vind ik het zo leuk om te doen dat het me energie oplevert.'' Maar hoe ontdek je welk carrière pad bij je past? Krikke deelt een oefe ning. ,,Schrijf dertig dagen lang drie dingen op die je interessant vindt. Omcirkel elke dag de optie die je het meest interessant vindt. Kijk na dertig dagen of je een patroon vindt. Daarna verzamel je dertig dagen ideeën volgens hetzelfde principe. Na zestig dagen kun je bij wijze van spreken ontslag nemen.'' TIP 5 Ga op zoek naar levensenergie ,,Er zijn dingen die levensenergie in je losmaken, iedereen heeft die'', zegt Krikke. Maar dat betekent niet dat alles op een dag energie moet ge ven. „Alleen al een goed gesprek met iemand of even met de hond spelen kan je net de energie geven die je no dig hebt om de uitdagingen van het leven aan te kunnen. En die energie hebben we juist nu hard nodig om de uitdagingen van deze tijd aan te kun nen. Anders redden we het niet.'' t in salarissen en arbeidsvoorwaarden in de vragenlijst in en maak kans op een bruto ,,Ik word per uur betaald door een detacherings bureau, dat is gemiddeld 7100 euro bruto per maand. Ik verdien 50 euro per uur. Van die 7100 euro houd ik 3800 euro netto over.'' ,,Ik verdien een stuk meer dan mijn collega's dus ik ben er erg blij mee.'' „Reiskosten krijg ik nu niet meer. Maar ik bouw pensioen op en ik heb 22 vakantiedagen. Die betaal ik in principe zelf, want het detacheringsbureau stopt dit in een apart potje. Ik heb zowel de voor delen van een zzp'er als van iemand in loondienst. Nadeel is dat het kan dat mijn contract na een maand niet verlengd wordt. Maar als dat gebeurt heb ik morgen een nieuw project.'' ,,De vraag is hoog en het aanbod relatief laag. Als je ervaring hebt kun je snel groeien. Ik ben begonnen met een salaris van 2500 euro bruto. Door twee keer te switchen van detacheerder heb ik mezelf omhoog weten te praten. Onlangs kreeg ik een aanbod van een ander bedrijf. Toen heb ik een loonsverhoging gekregen.'' ,,Nee, zij moeten er ook wat aan overhouden, het is een commercieel bedrijf. Mijn oude detacheer- der verdiende twee keer zoveel aan mij. Ik heb ze ermee geconfronteerd. Vonden ze niet heel leuk. Twee dagen erna werd ik benaderd door mijn hui dige detacheerbureau en ben ik overgestapt.'' ,,Ja, ik heb de afgelopen tijd dertig uitnodigingen gekregen via LinkedIn.'' ,,Niet van allemaal. Bij mijn vorige werkgever zat er een aanzienlijk verschil tussen. Duizenden euro's. Dat lag aan de leeftijd, ervaring en aan durf. Ik ben aardig direct en met een beetje bluffen kom je aardig ver, heb ik gemerkt.'' Hoe zit het met jouw salaris? Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl PC DONDERDAG 18 MAART 2021 Volgens Bas Snippert (links) en Daniël Krikke weten veel werkenden niet hoe ze om moeten gaan met hun energie. fotos marlies wessels Wil je weten hoe het zit met jouw vita liteit? Doe dan de vitaliteitsscan op expertisecentrumvitaliteit.nl De vitaliteitrevolutie is verschenen bij uitgeverij Lev. (€25). IAIR.NL/SALARIS BUSINESS UNIVERSITEIT Vandaag: financieel analist Matthijs (30) werkt voor een bank en zit in het team tegen wit wassen en fraude. c Wat verdien je? c Blij mee? c Wat zijn je secundaire arbeidsvoorwaarden? c Heb je over je salaris onderhandeld? c Vind je het niet vervelend om te horen dat er ruimte was en ze die in eerste instantie niet voor jou hadden gereserveerd? c Word je veel benaderd? c Weet je wat je collega's verdienen? Leeftijd: 30 Aantal jaar werkervaring: 2 Aantal werkzame uren per week: 36 Opleiding: hbo Functie: financieel analist Branche: bank- en verzekeringswezen Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor zijn functie 3640 euro bruto. ,,Voor wat ik doe is dat best prima, maar ik verdien wel een stuk meer.'' O nationalevacaturebank.nl/salariswijzer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19