Sanders gaat voor derde termijn als keeper bij Walcheren: 'Ik wil bij deze groep horen' II II O O) CD 10 ZEELAND Kees Verweel start aanloop naar Talisker Whisky Atlantic Challenge Milan Vader Van Anrooij Mocht Sanders de concurrentiestrijd winnen, dan gaat hij alweer op voor zijn derde termijn als Walcheren-goa- lie. Sanders belandde op zijn zeven tiende in het eerste, maar na één sei zoen koos hij voor een overstap naar JVOZ. Dat avontuur werd een sof. ,,Het niveau lag niet per se te hoog, maar er werd veel verwacht'', zegt Sanders. ,,Gérard de Nooijer was een felle trainer, een echte prof. Ik werkte op vrijdagavond in de bioscoop, vaak tot één of twee uur 's nachts. Als ik de volgende morgen zat te gapen in de kleedkamer, werd me dat niet in dank afgenomen. Gérard verwachtte disci pline en ik kon niet zo goed tegen kri tiek. Nog voor de winterstop koos ik eieren voor mijn geld en keerde terug bij Walcheren.'' Laatste kans Van z'n negentiende tot en met zijn 22ste keepte Sanders weer op sport park Bonedijke. Hij was een vaste waarde, maar stopte in 2018 met voet ballen. ,,Ik was er gauw uit'', blikt San ders terug. ,,Het was mijn laatste kans een hbo-opleiding succesvol af te ron den. Ik wilde ook graag op mezelf wo nen, was een beetje klaar met Zee land. Als ik zou blijven voetballen, zou ik elke dag op en neer reizen en schoolwerk afraffelen. Dat gevoel had ik. Nu woon ik in een rustig studen tenhuis in Tilburg, met af en toe een feestje.'' Wanneer Sanders een weekendje bij zijn ouders was en het uitkwam, sloot hij aan bij het derde om een potje in de spits te spelen. Maar nu wil de 1 meter 84 lange doelman het weer serieus op pakken. Hoewel vanaf september de fase van afstuderen aanbreekt, wil Sanders de combinatie voetballen-stu- deren toch proberen. ,,Het is gaan op spelen toen VC Vlissingen stopte met de zondagtak'', legt hij uit. ,,Jongens als Josimar Pattinama en Etienne Mal- Ik werd wel eens Zeefuik genoemd door mensen bij de club lie keerden terug. Ik dacht: van dit team wil ik graag onderdeel uitmaken, ik wil bij deze groep horen.'' Onlangs stuurde Sanders een appje naar trainer Anthony Orprecio om duidelijk te maken dat hij een rentree wel ziet zitten. De volgende dag voer den zij een telefoongesprek. ,,Anthony weet hoe ik heb gepresteerd in het ver leden'', vertelt Sanders. ,,Maar hij heeft geen toezegging gedaan dat ik eerste keeper word. Hij zei: je was goed, maar ga volle bak de concurrentie aan en onderscheid je maar.'' De bijna 26-jarige Sanders gaat vanaf morgen meetrainen en hoopt volgend seizoen in te gaan als eerste keeper van Walcheren. ,,Ik ben zelfverzekerd, Jochem Sanders zal bij Walcheren weer voor zijn plek onder de lat moeten knokken. foto lex de meester maar het is de vraag waar ik sta. Ik be gin natuurlijk weer op nul.'' Mentaal steekt Sanders beter in el kaar dan enkele jaren geleden, denkt hij. ,,Als jonge jongen was ik soms iet wat onzeker, bang om fouten te ma ken. Ik liet me snel van de wijs bren gen door publiek of medespelers en trok mijn mond niet gauw open als het tegenzat.'' Sanders stipt nog een verbeterd punt aan: ,,Ik ben fitter'', zegt hij. ,,Ik loop hard en doe oefeningen op mijn kamer. Ook let ik beter op voeding. Vroeger bestelde ik na de training een kapsalon of ging ik bier drinken in de kantine. Ik werd wel eens Zeefuik ge noemd door mensen bij de club, om dat ik vrij gezet was vergeleken met teamgenoten. Een biertje kan nog wel, maar doorhalen doe ik niet meer. Ik ben verstandiger geworden.'' De 57-jarige Bevelander is al veertig jaar actief binnen het sloeproeien en zit bij Sloeproeien Zeeland. In de voor- vanaf nul beginnen, zeker twee jaar nodig hebben. Met tweeënhalf jaar zit ten we dus wel goed. Er moet veel ge regeld worden. We horen wel eens van oud-deelnemers dat de voorbereiding misschien nog wel zwaarder is dan de race zelf. Wij kijken ook daar naar uit. Het regelen van alles geeft ook ener gie." De Zeeuw en de Zuid-Hollander hebben al een naam (Atlantic Sixties) en een website (atlanticsixties.com). Beiden zijn als ze aan boord gaan net 60 geworden. Voor het hele project hebben ze 100.000 euro aan sponsor geld en donaties nodig. Daar gaan ze nu eerst naar op zoek, net als naar een boot en een goed doel waaraan ze ook een deel van het opgehaalde geld willen schenken. bije jaren raakte hij geïnspireerd door anderen die meededen aan de Talisker Whisky Atlantic Challenge, onder wie Marieke le Duc-Bouwense uit Kort- gene. Zij vertrok op 12 decem ber 2020 met de Atlantic Dutchesses vanaf La Go- mera en finishte 43 da gen later op Antigua. Aanvankelijk speelde Kees Verweel met het idee om samen met zijn zoon de oversteek te ma ken. Maar die gaf aan dat hij onvoldoende tijd kon vrijmaken voor een gedegen voorbereiding. ,,Toen dacht ik: desnoods ga ik solo. Ik wilde het namelijk heel graag. Maar toen kwam ik in contact met Paul, die ook al eens had geprobeerd een team samen te stellen. We hebben ons een aantal weekends goed in elkaar ver diept en er is duidelijk een klik. Een paar dagen geleden hebben we de knoop doorgehakt en ons ingeschre ven." December 2023 lijkt heel ver weg, maar dat is het volgens Verweel niet. ,,De organisatie geeft aan dat teams die Toen dacht ik: desnoodsga ik solo. Ik wilde het namelijk heel graag woensdag 17 maart 2021 De Franse ploeg van de Middelburgse mountainbiker Milan Vader, KMC-Orbea, staat sinds gis teren weer bo venaan op de UCI-ranking. Mede door de goede resulta ten van Victor Koretzky en Milan Vader steeg het team één plek. Shirin van An rooij (19) uit Ka- pelle rijdt deze week twee wedstrijden in België. Van daag doet ze voor Trek-Se- gafredo mee met Nokere Koerse, een race over 124 kilometer met veel kassei stroken. Zon dag zit ze in de zevenkoppige Nederlandse selectie die in actie komt tij dens de Om loop van de Westhoek. De lengte daarvan is 132 kilome ter. Kattendijkse sloeproeier steekt in2023oceaan over Jochem Sanders (25) stopte in 2018 met keepen. Zijn studie Speco Sportcommunicatie genoot priori teit. Vanaf komende zomer hoopt de Vlissinger echter weer onder de lat te staan bij zaterdag-tweede klasser Walcheren. Stefan Maas Vlissingen - Jochem Sanders Sloeproeier Kees Verweel uit Kat- tendijke heeft zich afgelopen week einde ingeschreven voor de Talis ker Whisky Atlantic Challenge, de wedstrijd waarbij de gehele Atlanti sche Oceaan wordt overgestoken. De start is in december 2023. Zijn Katwijkse roeipartner, Paul van der Linde, en hij hebben dus nog ruim tweeënhalf jaar aan voorbereiding. ,,Dat hebben we ook wel nodig", zegt Verweel. ,,We beginnen met helemaal niks." Roeland van Vliet Kattendijke - Kees Verweel O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42