Corona drukt stempel op cultuursubsidie 'Ik stem niet op 'n partij die alle coronaregels afschaft' 'Die Hugo de Jonge, die heeft te veel beloofd' 5 'Kleine zaken' in aanklacht tegen Azimi's 'EZEN voor httei UsPart De zakenmannen uit Aarden burg werden vorige week van hun bed gelicht tijdens een poli- tie-inval in hun kasteeltje, in een onderzoek dat al in 2018 begon. Ze werden vier dagen verhoord. Salar Azimi was daar zo boos over, dat hij verslagen van de po litieverhoren openbaar heeft ge maakt, om zo aan te tonen dat, in zijn woorden, 'de politie niks heeft gevonden'. In de verhoren werd gefocust op vier zaken. Azimi zou in 2013 een leenovereenkomst van 33.500 euro hebben vervalst om zo te zorgen dat een man een huis van Azimi kon kopen. Een vrouw zou hij in 2019 een valse werkgeversverklaring hebben gegeven, zodat ook zij een huis kon kopen. Verder zou Azimi in een telefoongesprek, dat werd af getapt, iemand mogelijk een ad vies hebben gegeven voor het foutief invullen van een bibob- verklaring. Dat is een soort ver klaring van goed gedrag, die no dig is bij de aanvraag van een ho- recavergunning. De politie zaagde Azimi ook door over in vesteringen in Iran, waar met zijn geld onder meer apparte menten werden gebouwd. Dat leidde nog niet tot een concrete beschuldiging. Azimi ontkent in alle toon aarden. Ook Alfons Bals, de ad vocaat van beide broers, is niet onder de indruk. ,,Wat ik tot nu toe gezien heb, vind ik niet zo spannend. Het gaat om relatief kleine zaken en de bewijsvoe ring is vaag. Dan denk ik: daar red je het als politie en OM niet mee." De politie benadrukte eerder al dat het onderzoek verder gaat. RENESSE Op wie Roy Lanser gaat stemmen, weet hij nog niet zeker. Al is dat niet op een partij die alle coronaregels in een klap wil afschaffen, verzekert de baas van Bar de Stulp in Renesse. Uiter aard, het café is dicht, maar Roy kan een stootje hebben. ,,We gaan liever later open, dan te vroeg." De crisis heeft zijn gedachten veranderd. ,,Ik stem liever op een partij die de vraagstukken van de toekomst probeert te beantwoor den. Door corona ben ik bewuster gaan nadenken over hoe we le ven." Voorheen stemde Roy op D66. Maar die partij vindt hij wat stuur loos, vooral als het over onderwijs gaat. ,,Bij stemwijzers kom ik uit op de Partij voor de Dieren. Maar als ik moet kiezen voor een partij die eerder in een regering komt, zou het toch D66 zijn." Roy is op veel plekken in de we reld geweest. ,,Ik heb de westerse invloeden op veel landen gezien. Die zijn uitermate slecht. Het kan nog teruggedraaid worden, al is het misschien te laat. Maar laten we dan in Nederland koploper worden in duurzame landbouw." MIDDELBURG Wendy Jansen heeft van dichtbij gezien wat Co- vid-19 aanricht. ,,Corona heeft me bewuster gemaakt van wat par tijen met de zorg doen. Qua perso neel, qua voorzieningen, hoe vac cinaties worden geregeld", zegt de verpleegkundig specialist in de ouderenzorg bij SVRZ. Jazeker, corona verandert haar stemgedrag, vertelt de Middel burgse. ,,Ik ben wel een beetje van mijn sokkel gevallen: ik zal niet snel meer op Hugo de Jonge stemmen. Die heeft te veel beloofd... Ja, ik stemde voorheen vaak op het CDA." En nu? ,,Dat is heel lastig. In de stemwijzers kom ik uit op nieuwe partijen die nog niet in de Kamer zitten. Ik weet niet of ik daarop stem, of dat ik beter een zittende partij kan kiezen." In huize Jansen gaat het vaak over de verkiezingen. ,,Mijn man werkt in de detailhandel, voelt de klappen en heeft gezien wat co rona in mijn werkveld heeft ge daan. Ook hij is er nog niet uit. Het grote aantal partijen waarop je kunt stemmen, maakt het niet makkelijker. In elk geval ben ik geen PvdA-, GroenLinks- of SP- stemmer." Wat het ook wordt, stemmen gaat Wendy sowieso. ,,Ga je niet, dan moet je ook niet klagen. Dit is je kans om enige invloed te heb ben." De jaarlijkse bijdrage van de Bank GiroLoterij aan het Zeeuws Mu seum (twee ton) is traditiegetrouw bestemd om tentoonstellingen in te richten, opdrachten aan kunste naars te verstrekken voor nieuw werk en voor de vaste presentatie Dit is Zeeland. Dit jaar kunnen mu seumliefhebbers daarnaast dankzij de gift een online rondleiding in het museum krijgen via een robot die vanaf de laptop thuis te bestu ren is. Touchscreen Het Kickstart Cultuurfonds ver deelt 109.782,50 over zeven an dere culturele instellingen. Zo ko men er in de expositieruimtes van het Brouws Museum in Brouwers haven touchscreens, zodat bezoe kers ook zonder rondleider alle in formatie krijgen. Om het publiek over deze aangepaste, veilige situa tie te informeren is ook geld nodig. Het Brouws museum krijgt 5750. Technologie moet ook in de Grote Kerk in Veere uitkomst bie den. Met de 31.560 subsidie van het Kickstart Cultuurfonds kan een augmented reality app worden ont- Robots, apps, virtuele rondleidingen, kassa's en multimediale presentaties wikkeld die bezoekers de collectie laat ervaren zonder daadwerkelijk plaats te nemen in installaties. Om voorstellingen voor grotere groepen mogelijk te maken, krijgt de Oostkerk in Middelburg 14.960. Daarmee wordt kassa-appa- ratuur aangepast en worden extra publieksmedewerkers ingehuurd. Ook is er geld voor extra publiciteit, waarmee de Oostkerk het publiek weer hoopt te kunnen bereiken. Introductiefilm Het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp ontvangt 7500 om de veiligheid van de bezoekers, vrij willigers en collectie te waarbor gen. Er kunnen minder vrijwilli gers worden ingezet en daarom wil het museum twee multimediale presentaties met historische en ob jectinformatie plaatsen in de nood kerk van Ellewoutsdijk. Met een donatie van 9500 kan het openluchtmuseum 't Vlaem- sche Erfgoed in Groede een veilige ontvangstruimte inrichten in de Lutherse Kerk. Ook wordt een in troductiefilm gemaakt, die een per soonlijke introductie door vrijwil ligers overbodig maakt. Online kaartverkoop Kaartjes voor het Industrieel Mu seum Zeeland in Sas van Gent kun nen binnenkort online aangeschaft worden, waardoor de doorstroom van het publiek beter geregeld kan worden. Voor de aanpassingen aan het kassasysteem is 2700 subsidie verstrekt. Bij het MuZeeum in Vlissingen komen ticketscanpoorten om de doorstroom in goede banen te lei den. Ook worden de entree en de publieke ruimten aangepast. Hier voor is 37.812 subsidie toegekend. woensdag 17 maart 2021 Het jarenlange onderzoek tegen Salar en Sasan Azimi lijkt de politie nog niet op het spoor van grote misstanden te zetten. Dat blijkt uit politie verhoren die Salar Azimi openbaar maakte. Het onder zoek is echter nog niet klaar. Martijn de Koning Aardenburg M Wendy Jan sen uit Mid delburg. foto BOAZ TIMMERMANS Roy Lanser uit Renesse. foto sandra schimmelpennink steeds kleiner' Robotrondleidingen door het Zeeuws Museum, een augmen ted reality app en andere aan passingen om het publiek virus- veilig cultuur te laten ervaren. Corona drukt zijn stempel op de besteding van de subsidies die de BankGiroLoterij en het Kick start Cultuurfonds onder Zeeuwse culturele instellingen verdelen. Ondine van der Vleuten Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37