s? Stemmen als nooit tevoren Windpark Krammer deels in Franse handen Archiveren 'Ik mag weer kopje onder' 2 EERSTE ZWEMLES SINDS MAANDEN Commentaar Op een aantal locaties kan al twee dagen worden ge stemd, maar vandaag openen alle stembureaus in Ne derland hun deuren. Veel hokjes waar kiezers hun vakje rood kleuren staan op andere plekken dan anders, bijvoorbeeld in kerken en bioscopen, zodat 1,5 meter afstand mogelijk blijft. Overal zijn spatschermen neergezet, zijn mondkapjes verplicht, worden handen gereinigd, en worden rode potloden maar één keer gebruikt of na één keer kleuren weer schoongemaakt. Veel mensen hebben hun stem per post uitgebracht. Het is, kortom, stemmen als nooit tevoren. Voor flink wat kiezers zullen de coronamaatregelen ook hun stem bepalen. Een partij als Forum voor Democratie heeft er bijna een referendum over de crisisaanpak van gemaakt. De programma's van veel andere partijen staan in het teken van herstel van de economie. Anders dan de tamme campagne deed geloven, zijn er nogal wat kwesties die doorslaggevend kunnen zijn voor een keuze. Moeten partijen worden afgere kend op de toeslagenaffaire? Geven standpunten over het kli maat de doorslag? Van wie verwachten we de vele huizen die nodig zijn? En, nu er meer vrouwelijke lijsttrekkers zijn dan ooit, bepaalt het geslacht de stem op een politicus? Hopelijk weerhouden de coronamaatregelen niemand die persoonlijke keuze te maken. Er zijn meer partijen dan ooit, de problemen waar het land voor staat zijn enorm, en de race is zeker nog niet gelopen. Het cliché is waar: elke stem telt. Dus twijfel niet en ga vooral stemmen. Er zijn meer partijen dan ooit en de problemen zijn enorm Kallista wordt voor 40 procent eige naar. De coöperaties Deltawind en Zeeuwind houden samen de meer derheid van de aandelen in handen: 60 procent. Kallista is ook eigenaar van Windpark Oostflakkee op Goe- ree Overflakkee. Pensioenfonds ABP is een belangrijke aandeelhou der van Kallista Energy. Dat windpark is in aanbouw en zal later dit jaar operationeel zijn. Enercon stoot zijn belang af omdat ALMANAK De Hulstenaar was een belang rijke brief kwijt. Koortsachtig keerde hij al zijn paperassen binnenstebuiten, hij zocht on der kasten en zelfs tussen boe ken. Geen brief. Zijn vriendin raadde hem wijsneuzerig aan om, net als zij deed, alle belang rijke documenten te archiveren het bedrijf zich volledig wil richten op de ontwikkeling van windmo lens. Het zal de de windmolens bij de Krammersluizen wel blijven on derhouden. Pensioenfonds ABP is een belangrijke aandeelhouder van Kallista Energy Windpark Krammer is het groot ste burgerinitiatief van Nederland. Het is inmiddels twee jaar in be drijf. Het windpark bestaat uit 34 turbines op en rond de Krammer sluizen en heeft een totaal vermo gen van 102 MW. Daarmee wordt voldoende stroom opgewekt om jaarlijks 100.000 huishoudens van duurzame energie te voorzien. en op één plek te bewaren. Een paar weken later stuitte ze per toeval op het document waar de Hulstenaar naar op zoek was. De brief had ze zelf weggelegd zodat die niet kwijt zou kunnen raken. En was dat vervolgens weer vergeten. Ze heeft het hem nog niet verteld. Keurmerk voor aanpak Emergis bij eetstoornissen HZ koopt hoge toren RPCZ erbij Kruiningen Gemeente schrapt stemlokaal kerk Kinderen staan te (water)trappelen om na drie maanden weer het zwembad in te duiken. Gisteren waren er eindelijk weer zwemlessen. Al mogen papa en mama niet komen kijken. ,,Dat is niet erg, je moet gewoon naar de juffrouw luisteren." Annick Strijdonk van Bodyline in Hulst is blij dat ze eindelijk weer het zwembad instapt. ,,Wat leuk dat jullie er weer zijn!", roept ze uit. Ze heeft zich de afgelopen drie maanden helemaal suf gewandeld. ,,We hebben het zwemmen ge mist." De kinderen ook. Zeker nu de lente eraan komt, is het van le vensbelang dat ze goed leren zwemmen. „Sommige kinderen zullen weer even moeten wennen, maar ik verwacht dat ze het snel oppikken." Tijdens de eerste zwemles na de lockdown herhaalt Annick wat oefeningen van vorige keer. Volgende week is het weer als vanouds. Behalve dan dat papa en mama niet komen kijken. ,,Dat is voor sommigen wel spannend." Voor Roan Gelderland (7) niet. ,,Dat is al eens eerder geweest. En je moet gewoon naar de juf of meester luisteren." Hij is in zijn nopjes dat hij weer het zwembad in mag duiken. ,,Ik kwam uit school en dacht: 'Zwem men! Zwemmen!'. Ik mag weer kopje onder, dat is het leukst!" Sa men met de andere leerlingen trappelt hij zijn benen in het wa ter. Daarna oefent hij de rugslag. ,,En straks ga ik een bommetje doen!" woensdag 17 maart 2021 Kallista Energy is de nieuwe mede-eigenaar van Windpark Krammer. De Franse onafhanke lijke producent van hernieuw bare energie heeft het aande lenpakket overgenomen van Enercon, een Duitse fabrikant van windmolens. Frank Balkenende Bruinisse Tip? redactie@pzc.nl KLOETINGE Mensen met een ernstige eetstoornis zijn in goede handen bij Emergis. De Zeeuwse organisatie voor geestelijke gezond heidszorg heeft daarvoor deze week het zogeheten TOPGGz-keurmerk ge kregen. Daarvoor gelden strenge eisen. Het keur merk is toegekend aan het Eetstoornis Experts Netwerk, dat Emergis samen met PsyQ en Youz (allebei onderdeel van de Parnassia Groep) heeft opgezet. Ze werken samen om mensen met ernstige eetstoornissen de beste zorg te kunnen bieden. VLISSINGEN De HZ heeft het gebouw van RPCZ aan de Edis- wonweg 2 in Vlissingen gekocht. De hoge toren bevindt zich direct naast het terrein van de hoge school. Het RPCZ-ge- bouw wordt onderdeel van de campus van de hogeschool. Volgens de HZ zijn in het gebouw volop mogelijkheden voor flexwerkplekken, verga derruimtes, loungeplek- ken, presentaties en bij eenkomsten. Het RPCZ en notariskantoor Sauer Oonk maken de ko mende tijd nog gebruik van het gebouw. Vanaf mei, als RPCZ verhuisd is, trekt de HZ er in. Inwoners van Kruinin gen kunnen vandaag hun stem niet uitbren gen in het verenigings gebouw van de Gerefor meerde Gemeente. Kie zers kunnen terecht in de Reimerswaalhal, Ons Dorpshuis of - als het echt niet anders kan - in de hal van het gemeen tehuis. De zaal aan de Hansweertsestraatweg doet al jaren dienst als stemlokaal. Volgens de gemeente Reimerswaal is de stemlocatie ge schrapt, omdat het de kerk op het laatste mo ment niet lukte de ruimte de hele dag ter beschikking te stellen. Direct een Bob Maes, Willem Adriaansens, Wendy Wagenmakers en Marcel Modde Vlissingen Een spetterend begin van het leszwemmen met juf Annick Strijdonk. foto peter nicolai WATERDIEPTE 125 CM 11S85 Dynamica kan weer, in groepjes van vier, trainen op de baan. Vooraan lopen Carolien van de Kreeke en Henk Leeftink, daarachter loopt Leo Dalebout. foto boaz timmermans/fos fotografie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34