Mozaïek Britannia lijkt niet te redden Tientallen Zeeuwse scholen en dagverblijven kampen met besmettingen Kees Verweel Eindelijk weer zwemles Nfisnwi Volgens de GGD Zeeland gaat het om 32 basisscholen en 3 scholen voor speciaal onderwijs (in de ba sisschoolleeftijd). Ook in 19 kind centra (kinderdagverblijven en buitenschoolse opvang) zijn sinds begin maart besmettingen vastge steld, aldus de GGD Zeeland. ,,Je ziet op Walcheren iets meer scholen met besmettingen dan in de rest van Zeeland. Dit hangt waarschijnlijk samen met het ho gere aantal positieven op Walche ren de afgelopen weken, in vergelij king met andere gebieden in Zee land", aldus Lotte Rijk van de GGD Zeeland over de verspreiding van corona onder Zeeuwse basisscho len. Schoolbestuurder Pim van Kam pen ziet dat scholen steeds vaker te maken krijgen met corona. Hij is di recteur van de scholengroep Albero voor openbaar en christelijk basis onderwijs op de Bevelanden en voorzitter van het Zeeuwse scho- lenoverleg CPOZ. Binnen zijn ei gen scholengroep moest onlangs De Vliete in Wissenkerke (83 leer- lingen) een paar dagen sluiten. Overigens gaat lang niet altijd een hele school een paar dagen dicht. Vaak blijft het beperkt tot de groep waar een besmetting is ge weest. Speciale scholengroep Van Kampen ervaart dat ouders niet meer zo schrikken van een co ronabesmetting op een school. Mensen weten wat ze moeten doen en ook het overschakelen op online lessen gaat vlot. De schoolbestuur der is zeer te spreken over de bege leiding van scholen door de GGD Zeeland. Een speciale scholengroep van de GGD geeft advies nadat een besmetting is gemeld. Op 8 februari gingen de basis scholen in ons land weer open. Het RIVM-advies is om ook jonge kin deren met verkoudheidsklachten op corona te laten testen. Daardoor Je ziet op Walcheren iets meer scholen met besmettingen dan in de rest van Zeeland komen meer besmettingen aan het licht. Kinderen en personeelsleden die op school in nauw contact zijn geweest met een besmet kind of leerkracht kunnen zich na vijf da gen laten testen. Als de test negatief is mogen ze uit quarantaine en weer naar school. Personeel of leer lingen die zich niet laten testen mo gen na tien dagen uit quarantaine als zijn geen klachten hebben. Wattenstaaf Vorige week meldde de GGD Zee land dat een op de vijf van alle ge dane testen was afgenomen bij een kind. Het Zeeuwse beeld sluit aan bij het landelijke. Dinsdag meldde het RIVM dat kinderen onder twaalf jaar het meest worden getest. De GGD Zeeland neemt bij kin deren tot en met elf jaar alleen een keelmonster af. Het wattenstaafje gaat bij deze kinderen dus niet in de neus. De kinderen hebben het zo gemist Sloeproeier uit Kattendijke steekt in 2023 de oceaan over It pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl woensdag 17 maart 2021 VLISSINGEN Behoud van de mozaïekpanelen van het voormalige Vlissingse hotel Britannia wordt een moeilijk verhaal. Restaurateur Arno van Sabben (foto) merkte dinsdag bij het proefzagen op de Vlissingse gemeentewerf dat voor het maken van het mozaïek zachte chamotteklei is gebruikt. ,,Het glazuur van het keramiek breekt daardoor op willekeurige plekken, waardoor er vele scheuren in het mozaïek komen." De keramiekmuren die op de gemeentewerf liggen, zijn daarnaast ernstig beschadigd. Van Sabben overlegt met zijn opdrachtgever Erfgoedvereniging Heemschut of restau ratie nog de moeite waard is. Als vakman heeft hij er een hard hoofd in. fotos rené hoonhorst Hele klassen naar huis gestuurd De afgelopen twee weken heb ben ruim tientallen Zeeuwse scholen, kinderdagverblijven en locaties voor buitenschoolse op vang te maken (gehad) met co ronabesmettingen. Dat leidde tot het tijdelijk naar huis sturen van groepen en soms zelfs een hele school. Theo Giele Middelburg -Lotte van Dijk, GGD Zeeland ZEELAND 2 ZEELAND 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33