Rood bollet e Twee jaar extra cel voor het doodschudden van baby Kalender wordt steeds leger: voorlopig nog geen evenementen TT 3 2 JAN VAN DAMME Column Natuurlijk weet ik welk bol letje ik vandaag rood ga kleuren. Geen twijfel, nee, maanden geleden al heb ik mijn keuze gemaakt. Het wordt een voorkeursstem, dat wil ik er wel over kwijt. Ik weet het, het klinkt al gauw ouderwets. Ik woon in Zeeland. Mijn kandidate ook. Het is meegenomen dat zij weet waar Scherpbier ligt en al eens bijna van het duin bij Biggekerke is gewaaid. een beetje een feest van de demo cratie moeten zijn. Dat wil het maar niet worden. Ik ben murw gebeukt door al die lijsttrekkers die elkaar steeds dezelfde vliegen proberen af te vangen. Meer of minder verduurzaming, meer of minder wonen, meer of minder vee, hoger of lager minimumloon, meer of minder immigratie, wel of geen tunneltol - het duizelt me. Meer dan duizend namen tel ik in de gauwigheid op het stembiljet. Vast allemaal vrouwen en mannen die op hun manier het beste met ons voor hebben. Eerlijk gezegd ben ik blij dat het hele verkie zingscircus voorbij is. En hoop ik dat er snel een daadkrachtige ploeg aan de slag gaat die het lef heeft om dertig jaar vooruit te kij ken. Dat ik er dan nog zal zijn, die kans is klein. Maar onze kinderen hopelijk wel. En onze kleinkinde ren. app een foto van Wybren binnen. Onze kleine man van vier die al tijd grote vreugde brengt. We zien hem tijdens zijn gymles op de tyl- tylschool. Hij zit naast de juf, ze slaat een arm om hem heen. Kijk, hij heeft zijn helm op omdat hij wel vlot maar niet altijd even tref zeker loopt. Als ze maar goed op hem letten. Ik zie er geen boekjes. Ai, juf, Wybren houdt van pren tenboeken. Hij kan vast gymmen terwijl hij in een boek bladert. jij nog allemaal tegenkomen? Ik kan alleen maar hopen. En stem men. Zeker ook voor hem ga ik vandaag, weer of geen weer, met het rode potlood aan de slag. Eerlijk gezegd ben ik blij dat het hele verkiezingscircus voorbij is DE STELLING Vandaag: Ik heb al gestemd of ga nog stemmen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters WOENSDA6 I? MAART I Thoolse terrassen ook dit jaar groter Glaszetter belandt met bus in sloot ZIERIKZEE Zwaargewonde bij auto-ongeluk Volgens het hof doet een straf van zes jaar te weinig recht aan de ge beurtenissen. De conclusie van de hogere rechter is ook dat de dood van het jongetje niet per se alleen door schudden komt, maar moge lijk ook door 'één of meer vormen van uitwendig mechanisch ge weld', slaan dus. Kind werd stijf Het misdrijf gebeurde op 20 mei 2016. F. was die avond alleen met de baby. Zijn moeder en zijn vriendin waren op stap, naar het café. Om 2.30 uur werd de baby wakker, werd stijf en ademde gek. Dat zorgde voor paniek bij F., vertelde hij eer der. Hij belde zijn moeder, die even later dronken thuiskwam, samen met zijn vriendin. De drie deden weinig en gingen slapen toen de baby iets rustiger werd. Pas de vol gende dag, toen de baby weer on rustig werd, gingen ze naar de huis artsenpost. Het kindje werd direct opgenomen. Drie dagen later over leed het in het Sophia Kinderzie kenhuis. Het kindje had bloedingen in de hersenen en in de oogzenuwen. Na onderzoek bleek dat de baby hard heen en weer moet zijn geschud of geslagen. Het gerechtshof: ,,Wij twijfelen niet aan de deskundigen." Dat had de advocaat van F. wel ge daan. Die had bepleit dat er discus sie is in de medische wereld over het zogenoemde shaken baby syn drome. Het hof verwierp het ver weer. 'Boven het hoofd' Ook had de advocaat bepleit dat F. geen opzet had op het doden van de baby. Het hof riposteerde: ,,Het is al gemeen bekend dat schudden of slaan kan leiden tot de dood van een jonge baby. Die kans aanvaardde hij met zijn gedrag.'' De rechters na men ook mee dat er sprake was van een 'weinig liefdevolle houding' ten opzichte van de baby. Dat werd ge concludeerd uit sms-berichten waarin werd gesproken over een 'kutkankerkind'. ,,De opvoeding groeide hen boven het hoofd, dat heeft hij ook toegegeven." F. was niet zelf aanwezig bij de uitspraak. Hij heeft corona opgelo pen in de gevangenis en zit in iso latie. Advocaat Joost Dionisius kon digde gisteren meteen cassatie aan bij de Hoge Raad. Landelijk hebben de burgemeesters afgesproken dat zij in elk geval tot en met 5 mei geen vergunningen afgeven voor het organiseren van publieke evenementen. Dat bete kent onder meer dat grote feesten op Koningsdag en buitenfestivals op Bevrijdingsdag niet mogelijk zijn. De bond van oranjeverenigingen heeft de lokale comités opgeroepen kleinschalige, veilige alternatieve te bedenken voor Koningsdag. Bevrij dingsfestival Zeeland presenteert op 5 mei een livestream vanuit een speciaal Vrijheidscafé in CineCity in Vlissingen. De coronabeperkin- gen hebben ook een streep gezet door Dijkrock in Rilland, traditio neel het begin van het Zeeuwse fes tivalseizoen. Het festival zou vorig jaar al zijn 30-jarig jubileum vieren, maar moet dat dus opnieuw een jaar uitstellen. Meerminnefeesten Ook andere festivals en evenemen ten hebben al bekendgemaakt dat zij hun plannen hebben afgeblazen. Dat geldt onder meer voor Klomp pop in Ovezande, Cuisine Machine in Vlissingen, de Meerminnefees- ten in Waterlandkerkje, Middel burg Vólkoren, Rock On The Kiosk in Philippine en de Havendagen in Tholen. Graauwrock, op het pro gramma voor 12 en 13 mei, neemt vanavond een besluit. De grootste evenementen heb ben de knoop nog niet doorgehakt. Dat geldt bijvoorbeeld voor Vest- rock in Hulst (4 tot en met 6 juni) en Concert at Sea (24 tot en met 26 juni). Hrieps en Bluesfestival Kwa- dendamme besloten al eerder uit te wijken naar september. woensdag 17 maart 2021 Zo'n verkiezingsdag zou toch Ik kreeg vandaag via de familie- Mannetje mannetje toch, wat ga Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik voel me onvei lig op straat 1198 stemmen MO© ©EEN 2 MINUTEN ©EL-EDEN OP EEN POLITICUS ©ESTEMD EN ZELFS HET WEER IS METEEN AL ANDERS DAN HET PRAATJE OP TV stembureau i THOLEN Als de terrassen volgens de landelijke regels weer open mogen, mogen ho recaondernemers in de gemeente Tholen net als vorig jaar hun terras ver groten. Op die manier kunnen cafés en restau rants meer gasten kwijt als ze rekening moeten houden met de 1,5 meter- regel. Om ondernemers tegemoet te komen be sluit de gemeente dat ze over dit én vorig jaar geen huur hoeven te be talen voor hun terras. Onder voorwaarden - die overigens nog vastge steld moeten worden - mag ook een tijdelijke overkapping geplaatst worden boven de be staande terrassen. On dernemers kunnen daar voor een aanvraag doen, zegt wethouder Frank Hommel. NIEUWERKERK Een bestelbus geladen met glas is gisterochtend van de weg geraakt in Nieuwerkerk. Bij het een zijdige verkeersongeval belandde de wagen in een sloot langs de N59. De bestuurder is gewond geraakt en is overge bracht naar het zieken huis. Het ongeluk ge beurde net voor de krui sing met de Oudepolder dijk. De glaszetter raakte vermoedelijk onwel en is met zijn voertuig via de parallelweg van het talud gereden om vervolgens in de lager gelegen sloot te belanden. Een automobilist is gis termiddag zwaar ge wond geraakt bij een eenzijdig auto-ongeval in Zierikzee. Dat heeft de politie gisteren ge meld. Het ongeluk ge beurde in de Grevelin- genstraat rond 14.10 uur. Het slachtoffer werd per helikopter naar een zie kenhuis in Rotterdam gebracht. Wat er precies gebeurd is, was gisteren nog on duidelijk. De auto is op zijn kop beland. De poli tie heeft onderzoek ge daan. De weg was enige tijd afgesloten. Het gerechtshof in Den Bosch heeft de 24-jarige H. F. uit Dom burg acht jaar cel gegeven voor het doodschudden of -slaan van zijn vier maanden oude zoontje. Dat is twee jaar meer dan de verdachte eerder bij de recht bank in Middelburg kreeg. Pieter van Klinken Den Bosch De Zeeuwse evenementenka lender voor de komende maan den wordt steeds leger. Tot begin mei zijn er in elk geval geen evenementen mogelijk, maar ook voor de periode erna staat er veel op losse schroe ven. Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2