y Vier maanden voor de Spelen is er nog geen 22 Sporters hebben geen zicht op voorrang bij de coronaprik. Er om vragen ligt gevoelig, maar richting de Olympische Spelen in Tokio wordt de druk wel opgevoerd. „Laat atleten reclame maken voor vaccinatie." Kort Ritzege Van Aert in Tirreno Wout van Aert (26, foto) won de afsluitende tijdrit van de Tirreno-Adriatico. De Belg van Jumbo-Visma klopte in de race tegen de klok over tien kilometer onder anderen we reldkampioen Filippo Ganna. De eindzege ging naar Tadej Pogacar, die als vierde ein digde in de tijdrit. Van Aert werd tweede achter de Sloveense Tourwinnaar. Tweevou dig ritwinnaar Mathieu van der Poel was op de 32ste plaats de beste Nederlander. Clubs België voor BeNeLiga De Belgische voetbalclubs uit de Pro League staan unaniem achter de komst van een ge combineerde competitie met Nederland, de BeNeLiga. Vijf clubs uit België en zes uit Nederland zijn al sinds 2019 met elkaar in gesprek over de mogelijke opzet van een ge zamenlijke voetbalcompetitie. Vanuit Ne derland zijn Ajax, AZ, FC Utrecht, Feyen- oord, PSV en Vitesse nauw betrokken bij het traject, België wordt vertegenwoordigd door Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, Racing Genk en Standard Luik. Polman weer terug bij Oranje Estavana Polman (28, foto) is weer aangeslo ten bij de Nederlandse selectie voor de twee oefeninterlands tegen Slovenië, maar mee doen in de wedstrijden is er nog niet bij. ,,Uitgesloten. Als ik dat doe, kan ik niet meer terugkomen bij mijn club in Denemarken", zegt de opbouwspeelster, die acht maanden geleden de kruisband van haar rechterknie scheurde. ,,Het is de bedoeling dat ik in april mijn wedstrijdrentree maak tegen Kroatië." Polman (28) traint deze week wel mee met haar ploeg op Papendal. Luhukay kandidaat bij VVV Jos Luhukay moet VVV voor degradatie be hoeden. De 57-jarige oud-speler van de Lim burgse club is de belangrijkste kandidaat om Hans de Koning op te volgen, die gisteren werd ontslagen bij de eredivisionist. Het ontslag van de oefenmeester volgde na he verlies tegen Fortuna zondag, de zevende competitienederlaag op een rij. Quote van de dag 'Hij weet dat we zondag een ander gezicht moeten laten zien tegen Hertha BSC' Frappart arbiter bij Oranje Zlatan terug bij Zweden ind juni, misschien wel begin juli. In de huidige vaccinatiestrategie is een gezonde topsporter van begin twintig tegen die tijd aan de beurt voor een inenting tegen corona, tegelijk met zijn of haar leeftijdsgenoten. En dan mag er niet te veel tegen zitten bij de levering en bijwer kingen van de diverse vaccins. Voor atleten die eind juli in actie komen op de Olympische Spelen in Tokio is dat te laat, vindt sport koepel NOC*NSF. ,,Wij hebben een ingewikkelde deadline", zegt technisch directeur Maurits Hen driks. ,,Een week voor vertrek inenten kan niet. Je verliest een aantal trainingsdagen na de prik." Dus is enige voorrang voor top sporters noodzakelijk. Lange tijd lag dat gevoelig. Maar nu de tijd begint te dringen en de onrust groeit, wordt de druk op politiek Den Haag opgevoerd. Hendriks: ,,De urgentie stijgt met de week. Niet gevaccineerd afreizen naar Tokio is - gelet op de gezond heidsrisico's voor de atleten - geen optie. Dat zeg ik, maar dat roept onze medische staf nog veel har der." Hij vreest in dat geval voor pijnlijke situaties in Japan. ,,De meest dramatische scenario's zijn voorstelbaar. Atleten die geen corona hebben, maar een close contact zijn van iemand die posi tief test, daarom veertien dagen Steven Kruijswijk Wielrennen Danick Snelder Handbal woensdag 17 maart 2021 GO WIELRENNEN VOETBAL HANDBAL F VOETBAL TD-Leverkusen Rudi Völler houdt vertrouwen in trainer Peter Bosz VOETBAL De WK-kwali- ficatiewed- strijd Neder land-Letland staat zater dag 27 maart onder leiding van de Fran- gaise Stépha- nie Frappart (37, foto). Nooit eerder werd een duel van Oranje geflo ten door een vrouw. Frappart maakte vorig jaar al haar debuut in de Champions League. VOETBAL Zlatan Ibrahi- movic (39, foto) keert na vijf jaar terug in de Zweed - se selectie. De spits van Milan stopte na het EK van 2016 als in ternational. Na een ge sprek met bondscoach Janne An- dersson is hij nu terug. 'De return of the God', schreef Zla- tan zelf op Twitter over zijn rentree. Spor Tijd begint te dringen voor topsporters Rik Spekenbrink Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22