Dit zijn de uitgaven dieje kunt aftrekken Machines die niet voor één gat te vangen zijn GOEIE KOOP De storing bij de Belastingdienst lijkt verholpen, dus hoogste tijd voor de aangifte over 2020. Die kun je tot 1 mei online invullen. We zetten de belangrijkste veranderingen en aftrekposten op een rij. 20 ACCUSCHROEFBOORMACHINE €190 DeWalt DCD701D2 (12 Volt) €157 Metabo PowerMaxx BS 12 (12 Volt) €112 Makita DF332DSAJ (12 Volt) Levensduur van de accu is onvoldoende. Schenk je periodiek geld aan een instelling, dan is dat volledig aftrekbaar als je het vastlegt in een meer jarige overeenkomst 6. Trek boeterente in één keer of jaarlijks af Boeterente die je afgelopen jaar over je hypotheek hebt betaald, is aftrek baar van de belasting. Dat geldt als je een extra aflossing hebt gedaan op je hypotheek, als je de hypotheek hebt 1. Twee belastingschijven De belangrijkste verandering in belastingjaar 2020 is dat er in plaats van vier belastingschijven nog maar twee zijn: een basistarief van 37,35 procent en een toptarief van 49,5 pro cent. Het toptarief geldt voor inko men boven de 68.507 euro. Doordat tegelijkertijd de arbeids- korting en algemene heffingskorting omhoog gaan, betaalt iedereen in principe iets minder belasting. Wie 25.000 euro per jaar verdient, gaat er 375 euro op vooruit. Met een jaarin komen van 45.000 euro is dat 640 euro en met een inkomen van 65.000 euro scheelt dat 680 euro. 2. Doe altijd aangifte Vul altijd de belastingaangifte in, ook als je geen brief van de belasting dienst hebt gekregen waarin staat dat je aangifte moet doen. Mogelijk kun je veel geld besparen. Doe ook altijd aangifte samen met je fiscale partner, want door onderling met aftrekpos ten te schuiven kun je belasting besparen. Aftrekposten trek je af van het belastbare inkomen in box 1. Hoeveel je terugkrijgt, hangt af van de belas tingschijf waarin je valt. De aftrek in de hoogste belastingschijf van 49,5 procent is beperkt tot 46 procent. Van elke 100 euro aan aftrekbare kosten krijg je dus maximaal 46 euro terug. 3. Vermogen en groen beleggen In 2021 gaat het belastingvrije deel van je vermogen flink omhoog, naar 50.000 euro. Maar daar hebben we nu nog even niks aan. Bij je aangifte van 2020 betaal je geen belasting over de eerste 30.846 euro van je vermogen, zoals spaargeld en beleggingen. De peildatum voor je vermogen is 1 januari 2020. Samen met je fiscale partner mag je het dubbele (61.692 euro) heffingsvrij bezitten. Voor spaargeld boven deze grens gaat de belasting uit van een fictief rendement dat daarmee behaald kan zijn. Over dat bedrag betaal je belas ting (vermogensrende- mentsheffing). Het maakt de belasting dienst niet uit ofje in de praktijk meer of minder dan het fictieve rende ment hebt verdiend op je spaargeld. Voor groene beleggin gen die als zodanig door de belastingdienst zijn goed gekeurd, geldt een gedeelte lijke vrijstelling. Helaas zijn al deze groene spaarreke ningen op dit moment gesloten voor nieuwe spaarders. De vraag over treft simpelweg het aanbod van groene projecten. 4. Vraag om middeling als je inkomen schommelt Heb je afgelopen jaar een huis ge kocht? Niet alleen de hypotheekrente is dan aftrekbaar van de belasting. Ook de notariskosten voor de hypo theekakte en kadasterkosten zijn aftrekbaar. Net als de bemiddelings- kosten van een hypotheekadviseur, de afsluitkosten en de eventuele taxatiekosten van het huis. De notariskosten voor de koopakte van het huis en de transportkosten zijn niet aftrekbaar. Ook voor cour tage van de makelaar kun je niet bij de belastingdienst aankloppen. Ben je afgelopen jaar door corona veel minder gaan verdienen, of schommelt je inkomen in drie opeenvolgende jaren? Dan betaal je mogelijk meer belasting dan wan neer het in al die jaren gelijk zou zijn. Dat komt doordat je in een jaar waarin je veel verdient wellicht in de hoogste schijf komt, wat niet het ge val zou zijn als je het inkomen van drie jaar middelt. Dit verschil kun je terugkrijgen. Daarvoor stuur je een brief aan je belastingkantoor met het verzoek om middeling toe te passen. Op bere- kenhet.nl kun je nagaan of het ver zoek je inderdaad wat oplevert. 5. Aankoopkosten en hypotheekrente eigen woning WOENSDAG 17 MAART 2021 GO Even opletten Een accu-schroefboor machine uitkiezen is best een klus. Er zijn veel merken, met elk weer meerdere modellen in hun collectie. Gelukkig scheidt de Consumenten bond het kaf van het koren door tientallen draadloze machines te laten proef draaien en aan intensieve tests te onderwerpen. Daarbij tellen de boor- en schroef- prestaties het zwaarst, net als gebruiksgemak en de presta ties van de accu. Om geen appels met peren te vergelij- ken zijn de boormachines in twee categorieën verdeeld: zware en lichte. Die laatste, geschikt om schroeven in- en uit te draaien zonder spier kracht en voor bescheiden boorwerk, lichten we hieron der uit. Ze hebben een vol tage van 12V of 10,8V en zijn klein en handzaam. Houd er wel rekening mee dat deze apparaten momenteel razend populair zijn en daardoor niet altijd op voorraad. Maar een maal in huis geldt gegaran deerd klusplezier. O Testoordeel 7,2. O Scoort met een 9,4 het hoogst op gebruiks gemak van alle geteste machines. O Accu opladen gaat snel: 49 minuten. O Koolborstel- loze motor met twee ver snellingen. O Accu heeft goede levens duur. O Wordt gele verd met twee accu's. O Beste koop' bij Consu mentenbond, met een rap portcijfer van 6,6. O Aantal mee geleverde accu's: twee. O Laadt snel op: 51 minu ten. O Levensduur van de accu is goed. O Tweeversnel lingen. Op prestaties scoort dit model een 5,4. O 'Beste uit de test' bij Consumen tenbond. O Aantal mee geleverde accu's: twee. O Testoordeel: 7,3. O Accu laadt snel op: 28 minuten. O Koolborstel- loze motor met twee versnellingen. ARWEN KLEYNGELD E ILLUSTRATIE EDO DRAAIJER c Voor meer informatie: Consumentenbond.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20