♦w +2,1% O O O lil 16 ECONOMIE Na drie maanden ging gisteren de Bijenkorf weer open. Dat kan uit nu er weer meer klanten de winkels in mogen. Verslaggever Sanne Schelfaut ging winkelen in het filiaal in Rotterdam. „Eindelijk kan ik het weer zeggen: 'Mevrouw mag ik u parfumeren?''' Kort Huawei: geld voor octrooi 5G Het Chinese techconcern Huawei gaat een 'redelijke vergoeding' vragen aan smart- phonemakers als Apple voor de toegang tot zijn voorraad draadloze 5G-octrooien. Hua- wei is eigenaar van 's werelds grootste por tefeuille van 5G-octrooien. Het Chinese bedrijf komt met de stap op het moment dat de Verenigde Staten er alles aan doen om onderdelen van het bedrijf uit netwerk- apparatuur te weren en de toeleverings keten op slot te gooien. Het Chinese bedrijf wil betaald krijgen voor zijn patenten, maar beloofde lagere tarieven dan concurrenten als Qualcomm, Ericsson en Nokia. Swapf iets meer over grens Swapfiets is ook actief geworden in Spanje en Oostenrijk. Sinds deze maand zijn in Barcelona en Wenen abonnementen af te sluiten op gebruik van de fietsen met de blauwe band. Verder kunnen inwoners van de Franse steden Lyon, Nantes, Straatsburg en Toulouse volgende maand een abonne ment afsluiten. Eerder was Swapfiets in Frankrijk alleen in Parijs actief. Naast fietsen biedt Swapfiets ook elektrische scooters en stepjes aan. Er zijn inmiddels 220.000 abon nees in de acht landen waar het bedrijf zijn diensten aanbiedt. Sneller betalen aan mkb De maximale wettelijke betaaltermijn van het grootbedrijf aan het midden- en klein bedrijf (mkb) wordt verkort naar dertig da gen. Hiermee wordt de huidige toegestane betaaltermijn gehalveerd en gelijkgesteld aan die van de overheid. Dit staat in het wetsvoorstel dat staatssecretaris Mona Keij- zer (Economische Zaken en Klimaat, foto) gisteren naar de Tweede Kamer stuurde De wet zorgt ervoor dat uitstaande rekeningen ter waarde van 55 miljard euro eerder moe ten worden betaald. Mkb-bedrijven stellen dat grote bedrijven tijdens de coronacrisis eenzijdig de betaaltermijnen verlengen, waardoor de kleinere bedrijven in de pro blemen komen. Unibail- Rodamco- Westfield ASML Shell Just Eat Takeaway BIJENKORF WEER OPEN De ontvangst is een feestje. De medewerkers van de Rotterdamse Bijenkorf staan in een ereboog te klappen en te joelen als de eerste tien klanten na het checken van de winkel afspraak naar binnen lopen. Voor het eerst sinds weken. We voelen ons net popsterren die zenuwachtig over het podium paraderen, op weg naar een spannend optreden vol glit ter en glamour. Een optreden dat precies drie kwartier duurt. Het eerste wat in het oog springt, zijn de flessen champagne van Moët Chandon bij de in- en uitgang. Ze hebben er zin in bij de Bijenkorf. Na het applaus kijk ik op m'n hor loge. Vijf over tien. Ik heb nog 40 minuten de tijd om de voorjaarscollecties te bekijken. Daar gaan we! Ik voel me als een dartele koe die na een lange winter in de stal eindelijk weer los mag. Hup de wei in, niet op zoek naar fris gras, maar naar een nieuwe trui. Op naar de eerste verdieping, de plek waar merken als Tommy Hilfiger, Claudia Strater, Nikkie en Daily Paper hun lente- en zomercollecties laten zien. Heerlijk om weer tussen de rek ken te snuffelen, om jurken en schoenen aan te raken. Dat vindt ook Natasja (34) die op dinsdag haar wekelijkse vrije dag heeft en er vorige week als de kippen bij was om online een tijdslot te reserveren bij haar favoriete warenhuis. ,,Ik dacht dat het al helemaal vol zou zitten, maar dat viel me mee. Ze hebben het goed georganiseerd. Ook online is de Bij enkorf sterk, dus ik snap dat ze niet eerder opengingen. Zo'n videocall om je kleding uit te zoeken is leuk hoor, maar het haalt het niet bij 'live' winkelen.'' Toch voelt het wat onwennig. Dat geldt ook voor Natasja. ,,Het is de leegte in deze enorme ruimte. We zijn gewend hier met z'n allen rond te lopen, nu zie je meer perso neel dan klanten om je heen. Dat voelt vreemd.'' Ze heeft gelijk, het is nog net geen private shopping, maar zo voelt het wel. Hoody Medewerkers zijn blij dat ze ons eindelijk advies kunnen geven. ,,We hebben er veel tijd in gestopt om de winkel klaar te stomen voor de heropening'', zegt een van de ver koopsters. ,,Nooit eerder in ons 150-jarige bestaan zijn we zo lang dicht geweest. Vorig jaar maart moesten we ook sluiten, maar dat duurde anderhalve maand. Nu drie maan den. Het voelt een beetje alsof het onze aller eerste openingsdag is. Zelfs voor ons is het weer even wennen.'' Ik besluit een felgekleurde hoody aan te schaffen. Het is lang geleden dat ik een ver- We lopen hier altijd met z'n allen rond, nu zie je meer personeel dan klanten woensdag 17 maart 2021 CHINEZEN ZOEKEN NIEUWE INKOMSTEN UITBREIDING IN SPANJE EN OOSTENRIJK TERMIJN GEHALVEERD o De investeerder in winkelcentra stijgt nu de win kels weer een beetje open kunnen. De vraag naar chipmachines blijft groot. 10 De heroriëntatie kan beleggers niet bekoren. Blijft thuisbezor gen in trek als de horeca her opent? - Natasja (34) E o c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16