'Heel vervelende zaak' ZEELAND 11 OVERLEDEN BUURMAN Dat hun buurman maanden dood in zijn woning heeft gelegen, vinden de omwonenden van het Geererf in Breda heel erg triest en bizar. Maar nu ze weten waar die vliegen en onbestemde geur vandaan komen, willen ze ervanaf. Maar hoe dan? „Politie en gemeente sturen ons van het kastje naar de muur", zegt Marc Baaij van de Vereniging van Eigenaren (VvE). Breda ^Worige week dinsdag kre gen de bewoners van ze ven appartementen in de Haagse Beemden van de politie te horen dat de buurman van het Geererf dood in huis was gevonden. Zij was gaan kij ken na een melding van een familie lid dat geen contact met hem kreeg. Omwonenden vertellen dat hun werd gevraagd de ramen dicht te houden vanwege vliegen. Uit onder zoek bleek later dat sprake was van een natuurlijke doodsoorzaak. De ontzetting van de buren was net zo groot als de verbazing. Wel vielen puzzelstukjes op hun plaats. Want al maanden roken ze een nare geur, waar ze de herkomst niet van konden vinden. Gedacht werd aan een dode kat of een rat. Er werd ge dacht een bedrijf in te schakelen, tot afgelopen dinsdag alles duidelijk werd. Ook waarom ze de man al maanden niet meer hadden gezien. Kluizenaar De overledene was volgens de buren alleenstaand en een kluizenaar. Hij kreeg volgens hen nooit bezoek en zocht zelf ook geen contact met de buren. ,,De laatste keer dat ik een te ken van leven van hem gezien heb, was in de app van de VvE in novem ber'', zegt buurvrouw Roxy Gorissen. Ze woont al 14 jaar naast de man, die ze eind vijftig schat. ,,Toen het zo sneeuwde bleef zijn auto staan, maar ik heb toen ook niet gereden. Als je elkaar zag dan groette je elkaar. Dat was het." Al maanden roken Roxy, haar man en haar dochtertje van 6 af en toe een nare geur. ,,Ik dacht dat het een dode kat was die ergens lag, maar ik kon niets vinden. Ik schaamde me zelfs. We hadden af en toe ook vliegen. In de winter? Zo raar. Je denkt niet dat je buurman al maanden dood in huis ligt. Zoiets zie je op tv." „Dinsdag za ten we te lunchen toen de politie aanbelde. Mijn dochtertje weet het nog niet. Dat wil ik zo houden." Het was ook opgevallen dat haar on derbuurman de ventilatie sinds een paar maanden altijd aan had staan. Buurman Ralf Klijzing bevestigt dat. ,,Ik had en heb een heel vreemde geur in mijn washok en gang. Dus staat de ventilator op stand drie. Mijn moeder, die verpleegster is geweest, was donderdag op bezoek en her kende de geur meteen. De politie vertelde dat de bovenbuurman al een hele tijd geleden was overleden." Gezien de overlast van stank en vliegen hadden de buren verwacht dat de woning snel gereinigd zou worden. De politie of gemeente heeft volgens de buren contact gehad met een zus in Overijssel, maar ze mogen geen gegevens verstrekken. Vrijdag was er nog niets gebeurd. ,,De ge meente verwees eerst naar de politie, maar die verwees weer naar de ge meente omdat het een natuurlijke doodsoorzaak was", vertellen Klij- zing en Gorissen. Uiteindelijk stelde de gemeente dat het aan de VvE en de nabestaanden is om de boel te laten reinigen, omdat het een koopwoning betreft. VvE- voorzitter Marc Baaij heeft er zijn buik van vol. ,,Het gaat hier om volks gezondheid, dan moet de gemeente optreden. Wij willen als VvE best de schoonmaakkosten voorschieten, maar dan moeten we dat wel met de nabestaanden kunnen afspreken. We kunnen niet zomaar de woning in. Anders krijgen we straks de schuld dat er iets weg is of stuk." Bij de politie ging het begrip zo ver dat ze Roxy Gorissen aanbood de sleutel te komen halen, zodat een be drijf de woning kon schoonmaken. Inmiddels weten ze dat de familie een notaris heeft ingeschakeld en af wacht of ze de erfenis wil accepteren. „Niemand weet hoe lang dat duurt. Ik zit met een kind van 6 in die geur. Dat kan toch niet." Het gaat hier om volks gezondheid, dan moet de gemeente optreden dinsdag 16 maart 2021 VL 'Een nare geur. En vliegen In de winter? Zo raar' Berry van der Heijden - Marc Baaij Omwonenden willen af van de stank en de vliegen die in en rond de woning van de overleden man vliegen. In een woning in de Haagse Beemden is afgelopen dinsdag het stoffelijk overschot van de bewoner gevon den. Hij was maanden eerder overleden. fotos ramon man- GOLD/PIX4PROFS BREDA Politie woordvoerder Eric Passchier noemt het een heel vervelende zaak. „Omdat het een natuurlijke doodsoorzaak be treft, mogen en kunnen wij niets doen. Zo zijn ei genlijk alle par tijen door regel tjes gebonden. Al leen de gemeente kan iets doen. In het kader van volksgezondheid mag zij een wo ning betreden, daar heeft de VvE gelijk in." Passchier heeft begrepen dat de gemeente Breda de omwonenden terugverwijst naar de nabestaanden. ,,Ik vind dat de ge meente dit moet regelen. Mis schien hebben omwonenden niet de juiste persoon gesproken." De politiewoord voerder heeft ook begrip voor de nabestaanden. ,,Als zij instem men met de schoonmaak, ac cepteren ze ook de erfenis én eventuele schul den." De nabestaanden hebben een nota- ris in de arm ge nomen, maar wanneer er duide lijkheid komt blijft ongewis. ,,Zo draait ieder een in een cirkel tje en blijven die mensen met het probleem zitten." Een woordvoer der van de ge meente Breda zegt: ,,We vinden het een heel ver velende situatie voor de betrokke nen, maar de ge meente heeft niet direct een verant woordelijkheid en kan daarom ook weinig beteke nen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55