Idee drie partijen: Maak van tropisch bos een groentekas 'Wie weet beter dan wijzelf of we levensvatbaar zijn?' Zeeland krijgt nu ook een Jumper Liever een GROENE buur En een LINKSE vriend Zeeland stemt GROENLINKS 6 meer m'Sks In de kas zit nu nog het tropische bos, maar dat heeft nooit het ver wachte aantal bezoekers gehaald. De gemeente besloot het bos vorig jaar nog twee jaar respijt te geven, maar houdt de ogen open voor een heel andere invulling van de grote ruimte waarin het zit. 'Ideeën zijn welkom', werd destijds gezegd. De fracties van GroenLinks, PvdA en Partij voor Goes in de gemeente raad hebben besloten zo'n idee in te brengen. Ze wijzen B en W op het Brabantse bedrijf Plantlab, een pio nier op het gebied van indoorfar- ming, ook wel verticale landbouw genoemd. In binnenruimtes en met behulp van led-verlichting teelt het Fracties opperen mogelijkheid voor verticale landbouw te onderzoeken bedrijf groentes en kruiden voor de lokale afzetmarkt, zonder bestrij dingsmiddelen. De drie partijen vragen B en W serieus naar deze op tie te kijken. Ze denken dat het mooi past in het project Fooddelta Zee land, waarbij Goes aangesloten is. De onderneemster ziet naar eigen zeggen nul voordeel in het ver plaatsen van de woonboulevard naar een plek aan de rand van de stad. ,,Daarmee jaag je onderne mers op kosten'', vindt ze. ,,Het zou ons bovendien klanten kosten, want nu weten de mensen ons te zitten. Heel veel ondernemers denken daar zo over.'' Al een paar jaar bestaat het idee om het Marconigebied - in de volksmond de woonboulevard - te verfraaien. Het ademt nu weinig sfeer en gezelligheid. Volgens de Goese wethouder Cees Pille vergt het een flinke investering om het gebied een upgrade te geven. Alvo- rens de gemeente dat doet, wil hij eerst - als een soort check - bekij ken of de woonboulevard op de huidige locatie nog levensvatbaar is. Een bureau heeft daar onder zoek naar gedaan. Een nieuwe stek aan de rand van de stad kan volgens de wethouder ook een optie zijn. De winkels zijn succesvol, de klanten weten ons te vinden Als het aan Aart-Jan Witte van woonwinkel TMC ligt, zet de wet houder direct een streep door dat idee. ,,De resultaten van dat onder zoek tonen juist klip en klaar aan dat verplaatsen niet verstandig zou zijn'', zegt hij. ,,De winkels zijn succesvol, de klanten weten ons te vinden en we zitten vlakbij de bin nenstad.'' Zowel Witte als Berks zegt dat de woonboulevard nu heel erg levens- vatbaar is. ,,En wie weet dat beter dan wijzelf?'', aldus de eigenaresse van Le Bazar. Dat het in bepaalde delen van het gebied niet altijd even druk lijkt, zegt volgens haar niets. ,,We zijn geen supermarkt. Als bij ons op een dag twee mensen een bank kopen, is het prima.'' Ook Witte herkent zich niet in het beeld dat de woonboulevard een kwijnend bestaan zou leiden. ,,Na- tuurlijk kunnen er dingen beter. Die verpauperde Renault-garage is een aanfluiting, maar de komst van de Lidl was juist een impuls. Laten we er samen iets van maken.'' Berks zegt dat ondernemers een paar jaar geleden veel tijd hebben gestoken in het meedenken over het verfraaien van het Marconige- bied, onder meer door enquêtes onder hun klanten uit te zetten. Dat na een lange stilte nu plots de optie van verplaatsing om de hoek komt kijken, valt rauw op haar dak. Ze vindt dat de gemeente snel werk moet maken van het upgra den van het gebied, bijvoorbeeld door het groener te maken. Onder nemers en gemeente praten op korte termijn met elkaar. Jumper heeft in Nederland al tientallen vestigingen, maar Zee land was op de kaart nog een witte vlek. ,,Dat komt onder meer door een samenwerking die we hadden met Agrimarkt", legt Rob Bauer van Jumper uit. ,,In die winkels lagen onze spullen. Maar Agrimarkt is overgenomen door Jumbo en die supermarkt heeft niet zulke grote dierenafdelingen. Daarom hebben we besloten het in Zeeland op eigen houtje te gaan doen." Jumper wil in de provincie meerdere winkels openen. Die in Goes wordt de eerste. In welke an dere plaatsen vestigingen kunnen komen, wordt nog onderzocht. In Goes vestigt de dierenspeci aalzaak zich op het achterste ge deelte van de woonboulevard, ge- Na het verdwijnen 'partner' Agrimarkt doet de dierenzaak het op eigen houtje zien vanaf de kant van het stads kantoor. Het is de tweede atypi sche winkel in korte tijd die zich vestigt in het gebied waar logi- scherwijs vooral woonwinkels zitten. Onlangs opende op de voormalige kavel van de Gamma al een Lidl-supermarkt. ,,Ik denk dat met onze klanten voor een deel weer een heel ander publiek naar de woonboulevard komt", zegt Bauer. Jumper heeft ook al een grote winkel op de woonbou levard in Bergen op Zoom. Gewoon open Het is nog niet precies duidelijk wanneer de dierenwinkel de deu ren zal openen. De vergunning van de gemeente is in elk geval binnen. ,,Dus de lichten staan op groen", aldus Bauer. Op het einde van de huidige lockdown hoeft de keten in elk geval niet per se te wachten, want dierenwinkels mogen gewoon open zijn. «OEN 8 BANEN TOEKOMST dinsdag 16 maart 2021 Worden in de kas van sport- en recreatiecentrum Omnium in Goes in de toekomst groenten en kruiden geteeld? Drie par tijen in de gemeenteraad vragen B en W om in elk geval eens naar die mogelijkheid te kijken. Rob Paardekam Goes Laat ons aan de Marconistraat blijven zitten! Die boodschap hebben ondernemers op de Goese woonboulevard voor de gemeente. ,,We zijn hier abso luut levensvatbaar", zegt eige naresse Astrud Berks van Le Bazar Wonen. ,,We hebben zelfs een topjaar achter de rug." Rob Paardekam Goes -Aart-Jan Witte, TMC Op de woonboulevard in Goes komt een dierenwinkel. De lan delijk bekende keten Jumper hoopt er binnenkort de deuren te openen. Rob Paardekam Goes De ondernemers aan de woonboulevard in Goes verzetten zich fel tegen een eventuele verhuizing naar de rand van de stad. fotomarcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51