'Altijd aanwezig en aardig voor iedereen' li 7 BEN VAN DER MEER VRIJWILLIGER BIJ ASV BROUWERSHAVEN 41 ïM pis i&SpS? De Gouwe van Schouwen len, noem het maar op. Ben heeft ook de indeling van het materiaalhok ge maakt volgens mij. Als wij of de trainer dan spullen willen op bergen, staat hij in de deur alweer klaar om dat ook weer te doen. Hij is aardig voor ieder een, zal nooit kwaad spreken en gaat ondertussen door met klusjes. De prullenbakken le gen, in de zomer het dak repa reren. Ben is onmisbaar. Zeker in deze tijden is dat echt bij zonder." „Ben is onderdeel van de oude garde die ons bij elke thuiswedstrijd en vaak ook uit steunt. Hij is ook altijd aanwezig tijdens trainingen om het materiaal te verzorgen. De ballen oppom pen, pionnen klaar zetten, het drinken voor de trainers rege- Het zal in 1978 zijn geweest dat Ben voor het eerst in aanraking komt met de voetbal club. Zijn zoontje Arjan is dan zes jaar. De leeftijd dat je op voetbal mag. Ben, geboren in Arnhem, woont dan nog niet zo lang in Brou wershaven. Hij woonde daarvoor lange tijd in Rotterdam en leerde in Zonnemaire zijn vrouw Nelly de Munnik kennen. ,,Onze an dere zoon Richard ging ook op voetbal. Bij een club waar je kin deren spelen, zet je je dan in. Ik heb vroeger ook de keepertjes ge traind en zelf in het derde elftal gespeeld, dat hadden we toen nog." Klusdienst Tegenwoordig maait Ben de vel den. Op de zitmaaier en met de hand de kanten netjes bijwerken. Hij pompt de ballen op, draait kantinediensten op de trainings avonden en is scheidsrechter bij de jeugd. ,,En dan doet hij nog veel meer hoor", roept vrouw Nelly op de achtergrond. ,,Ik zit ook in de klusdienst", geeft Ben lachend toe. In deze tijd is het door de korte beschikbaarheid in de avonden een drukte op het trainingsveld. Elke dag is Ben wel even op het voetbalcomplex 'On der de molen' te vinden. Nu ook de senioren weer grotendeels mogen trainen, helpt hij ook op de zaterdagen met het openen van het terrein." Zoons en kleinzoons ,,In normale tijden probeer ik op zaterdag altijd bij mijn zoons én kleinzoons te gaan kijken. Zijn kleinzonen Cas en Tim spelen in het eerste en de 017 van ASV Brouwershaven. Kleinzoon Rens speelt in de 014 bij MZC in Zie- rikzee. ,,Zolang ik fit ben ga ik Zo maak ik ook de reclamebor den om de zoveel tijd schoon. Ziet alles er weer heerlijk schoon uit." kijken. Ik heb het goed naar mijn zin op de club. Je moet in bewe ging blijven, toch. Alles wat er te doen is, daar wil ik voor zorgen. Ben van der Meer (73) staat op Brouw bekend als de buschauffeur. Hij reed jarenlang op de lijndienst en voor vervoersbedrijf Van Oeveren. Toen hij zelf nog voetbalde, parkeerde hij soms boven aan de dijk de bus en ging van werk zo pardoes het veld op. Als vrijwilliger van ASV Brouwershaven is hij vaak 'Onder de molen' te vinden. Alles wat er te doen is, daar wil ik voor zorgen Scheidsrechter Een bestuursfunctie heeft Ben in al zijn actieve jaren voor de club niet ingevuld. Dat ambieerde hij ook niet. ,,Ik ben daar te driftig voor. We hebben daar zeer ge schikte andere mensen voor." Het scheidsrechter zijn bij de ou dere jeugd, valt hem niet zwaar. ,,Na het fluiten van een wedstrijd van de 015 complimenteerde een jeugdtrainer mij eens met 'die scheidsrechter kan voor zijn leef tijd nog aardig meelopen'. In al die jaren heb ik maar één keer een rode kaart uitgedeeld. Die jongen ging echt over de schreef. Af en toe gebeurt er wel eens wat en dan moet je optreden. Over het algemeen houden ze het net jes. Ik probeer ze ook altijd wat op te voeden. Soms is het ver standig om zo weinig mogelijk te zeggen en gewoon je werk te doen." dinsdag 16 maart 2021 itoSIks i-'Vr.v'^ RShm Martijn Dalebout (20) is spe ler van het eerste elftal ASV Brouwershaven. Hij tipt Ben van der Meer als de Gouwe van Schouwen. Gerrit van Loon Brouwershaven Vrijwilliger Ben van der Meer: ,,Bij een club waar je kinderen spelen, zet je je dan in." FOTO MARIEKE MANDEMAKER Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen' - Ben van der Meer In de wekelijkse rubriek, De Gouwe van Schouwen, vertelt ie mand wie een beetje extra aan dacht verdient en waarom. In deze aflevering: Ben van der Meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50