i Gouden Pieter voor Lucas van Doorne Dierenzaak Jumper komt naar Zeeland 6 Verkiezingsuitslag scholieren komt vaak overeen met landelijk resultaat Sinds 1998 bereiden Korporaal en collega natuurkunde Johan Driesse g ('niet direct zijn vakgebied, maar hij is net als ik gewoon politiek geën gageerd') de leerlingen uit de klas sen drie tot en met zes voor op de echte gang naar de stembus. „Alle verkiezingen voor de Tweede Ka mer en de gemeenteraad hebben we hier de afgelopen jaren meege daan", vertelt Korporaal. Voor zijn studie maatschappijleer heeft de docent de resultaten geanalyseerd en daaruit blijkt volgens hem dat de uitslag op de Pieter Zeeman een aardige graadmeter is voor het uit eindelijke landelijke resultaat. Liberale ideeën ,,Als de VVD het goed doet, of GroenLinks zit in de lift, zie je dat bij ons ook terug." De meerderheid van zijn leerlingen houdt er door gaans liberale ideeën op na, ziet Korporaal. ,,VVD, D66 en Groen Links zijn toch wel de partijen die het bij ons meestal goed doen." Quinten Nooy valt niet onder die noemer. Nog niet althans. ,,Ik heb PVV gestemd", zegt de 16-jarige mavo-scholier. Een puur impul sieve keuze geeft hij zelf volmondig toe. ,,Ik heb me er niet zo in ver diept. Toen we naar de aula liepen, hadden we het er over op welke partij we zouden stemmen. De PVV is de enige naam tussen al die andere die ik een beetje ken." Ge- vraagd naar het gedachtegoed van Geert Wilders en de zijnen, komt Quinten niet veel verder dan 'iets met vrijheid'. ,,Ik zou misschien wat beter moeten gaan opletten bij de lessen geschiedenis", grijnst hij in de richting van Korporaal. ,,Voor als ik straks 18 ben en écht mag stemmen." Klasgenoot Dimm Wals (17) komt al wel goed beslagen ten ijs bij het stemhokje. Hij zegt vooraf in houdelijk over zijn keuze te hebben nagedacht. ,,Het is de VVD gewor den. Als ik zie hoe Mark Rutte met de coronacrisis omgaat en hoe het momenteel gaat met Nederland, dan doet hij dat gewoon goed. Dan mag hij van mij best nog vier jaar doorgaan." Doorverwezen Alles is echt in het stemlokaal in de aula van gebouw Noord, maandag. De stemhokjes en de 'melkbus' waar het opgevouwen stemformu- lier in moet worden gedeponeerd, worden daar woensdag bij de offi ciële verkiezing ook gebruikt. Een handvol mensen uit de kwetsbare doelgroep die dachten nu ook al te recht te kunnen in hun vertrouwde Ik zou misschien wat beter moeten gaan opletten bij de lessen geschiedenis. Voor als ik straks 18 ben en écht mag stemmen stembureau in het schoolgebouw, wordt doorverwezen naar de Nieuwe Kerk. Om opstoppingen bij het uitdelen van de stembiljetten te voorkomen, worden de leerlingen lokaal voor lokaal opgehaald. De andere helft van de klas, die in ver band met de coronamaatregelen thuis de lessen volgt, stemt online. De VVD heeft op de Pieter Zee man 29,8 procent van alle stemmen gekregen. D66 en de PVV maken de top drie compleet met respectieve lijk 15,3 en 12,7 procent. Ook Groen Links weet nog net iets meer dan 10 procent van de leerlingen voor zich te winnen. De overige partijen ein digen op ruim vier procent of min der. ZIERIKZEE De Gouden Pieter is dit jaar voor Lu cas van Doorne uit Schuddebeurs. De oud- vwo leerling van de Pon- tes Pieter Zeeman krijgt het beeldje en de bijho rende 500 euro voor zijn aandeel in het onderzoek bij de Nuclear Research Consultancy Group in Petten naar een nieuwe techniek om kanker te bestrijden. De Gouden Pieter is een aanmoedi gingsprijs voor een vwo- leerling die eindexamen natuurkunde doet en wordt jaarlijks uitge reikt. Dat gebeurt vrijdag op de school in Zierik- zee. Goes Op de woonboulevard in Goes komt een dierenwinkel. De lande lijk bekende keten Jumper hoopt er binnenkort de deuren te openen. Jumper heeft in Nederland al tientallen vestigingen, maar Zee land was op de kaart nog een witte vlek. ,,Dat komt onder meer door een samenwerking die we hadden met Agrimarkt", legt Rob Bauer van Jumper uit. Maar Agrimarkt is overgenomen door Jumbo en die supermarkt heeft niet zulke grote dierenafdelingen. Daarom hebben we besloten het in Zee land op eigen houtje te gaan doen." Jumper wil in de provincie meerdere winkels openen. Die in Goes wordt de eerste. In welke an dere plaatsen vestigingen kunnen komen, wordt nog onderzocht. In Goes vestigt de dierenspeci aalzaak zich op het achterste ge deelte van de woonboulevard, ge zien vanaf de kant van het stads kantoor. ,,Ik denk dat met onze klanten voor een deel weer een heel ander publiek naar de woon boulevard komt", zegt Bauer. Jum per heeft ook al een grote winkel op de woonboulevard in Bergen op Zoom. Het is nog niet duidelijk wan neer de winkel de deuren zal ope nen. dinsdag 16 maart 2021 SD Pontes weet het: de VVD wint Als de tendens van de afgelopen 23 jaar doorzet, wordt de VVD woensdag de grote winnaar van de parlementsverkiezingen. Een kleine vijfhonderd leerlingen van scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee brachten maandag hun stem uit. De partij van Mark Rutte kreeg de meeste potentiële kiezers achter zich. ,,En heel vaak komt onze uitslag aardig overeen met het latere landelijke resultaat", zegt docent geschiedenis en maatschappijleer Thomas Kor poraal. Marcel Modde Zierikzee Dimm Wals (17) heeft bij de scholierenverkiezing van de Pontes Pieter Zeeman op de VVD gestemd, 'omdat Mark Rutte de coronacrisis goed aanpakt'. foto SANDRA schimmelpennink -Quinten Nooy (jouden 'Picfei 2019/2020 De Gouden Pieter. foto esme soesman Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49