Eindoverwinning is al binnen voor Ton O O) CD 10 ZEELAND Net als in2020speelt een virus de amazone uit Schore parten ADELAAR OUDE NEST IJzendijke HWP ,,Nou, donderdag werd de definitieve deelnemerslijst gepubliceerd, maar voor mijzelf was het al wel eerder dui delijk dat ik naar Gothenburg mocht. Nadat ik in januari in Salzburg had ge reden, stond ik vijfde op de lijst. En dat terwijl vanuit Europa de beste ne gen mochten deelnemen. Er kwam toen nog één concours aan, in Den Bosch. Ik kon daar nog wel enkele plaatsen zakken, maar zou er nooit meer buiten vallen. Toen Den Bosch werd afgelast vanwege dat rhinovirus was het helemaal zeker dat ik zou gaan." ,,Nee, eerlijk gezegd niet. Ik had ge dacht dat ze heel graag die finale wil den laten doorgaan. Daarvoor waren ook al allemaal regels opgesteld. Ik moest natuurlijk op corona getest Ik had gedacht dat ze heel graag die finale wilden laten doorgaan RHINOVIRUS Ster- - -■ Thamar Zweistra met Double Dutch, eerder in actie tijdens Jumping Amsterdam. foto robin utrecht worden en mijn paard Double Dutch op het rhinovirus - zoiets gaat ook ge woon met een nose swob. Bovendien moesten de paarden van tevoren een tijdje in quarantaine. Het leek mij ook allemaal wel te beheersen, met slechts achttien deelnemende combinaties. Dat is heel wat anders dan bij die Sunshine Tour, waarbij het rhinovirus ontdekt werd en zich snel ver spreidde. Daar waren honderden paarden bij elkaar." Hoe reageerde je? ,,Ik vond het heel jammer. Heel zuur ook. Ten eerste omdat we vorig jaar ook al geen wereldbekerfinale moch ten rijden en daarnaast omdat Double Dutch goed in vorm is, weer meer er varen is en er duidelijk zin in had om goed te rijden." ,,Daar heb ik werkelijk geen idee van. We hebben de afgelopen weken ge traind om klaar te zijn voor de wereld bekerfinale. Daarop heb ik me hele maal gefocust. Ik zal nu een nieuwe planning moeten maken, maar daar heeft mijn hoofd de afgelopen dagen nog niet naar gestaan." ,,Hmm, dat denk ik niet direct. Er mo gen er van Nederland vier gaan, waar van er uiteindelijk drie mogen rijden. Er is nog helemaal geen selectie ge weest, het moet allemaal nog begin nen. Ik sta wel op de longlist, maar het zal moeilijk zijn om ertussen te ko men." OUWERKERK Leonie Ton is al zeker van de eindzege in de lange editie van Run Your Own Race. Met negen over winningen - goed voor 800 punten over de beste acht resultaten - is ze ze ker van de eerste plaats. Komend weekend wil ze een virtuele ultraloop over zes uur lopen, in het kader van het IAV Global Solidarity weekend. Vrijdag liep Ton een training van 50 kilometer in de Domeinen van Schouwen, in een tijd van 4.20.14 uur. Bij de mannen blijft Lion Baas aan de leiding, met 724 punten. Sven Ver meulen (661 punten) volgt op plek twee, voor Ruben Boutens (645). Op de korte editie heeft Erik Jansen een ruime voorsprong. Bij de vrou wen blijft Elise Mol met 800 punten aan de leiding, voor Natalie Sinke (687). Marit Simonse heeft ook nog steeds zicht op die tweede plaats. Goruna In de Braakmanrun over 8,3 kilometer bleef Erik Cappon aan de leiding, voor Ruben Boutens. Een verrassende derde plaats overall is voor Marieke Mullaert, die in Clinge vierde staat op de 9,6 kilometer. Ze blijft de Belgische Lisz Verbeek daar net voor. Edwin de Neijs liep sterk in Clinge. Hij zette een tijd neer van 33.20 minu ten en bleef Thomas Wulffraat (34.07) voor. De 20 kilometer is voor Sander van Doorn met een scherpe 1.22.16. Deelnemers kunnen tot en met 31 maart hun tijd registreren. dinsdag 16 maart 2021 GO J Nico Knol plakt er een derde seizoen als trainer van de voetbalsters van IJzendijke aan vast. De oud-doelman van onder meer Breskens en Hoek was eer der ook al drie jaar trainer van het eerste mannenteam van de club. Daarvoor werkte Knol bij Philippine. Met de vrouwen van IJzendijke komt hij uit in de eer ste klasse. J De schakers van Het Witte Paard moesten in de zesde ronde van de landelijke inter- netcompetitie genoegen nemen met een derde plaats. Na vijf zeges op rij, werd het team uit Sas van Gent door SG KiNG van de troon gesto ten. Nummer twee SV Paul Keres bleef HWP nipt voor. Weer een wereldbekerfinale die voor Zweistra niet doorgaat... Roeland van Vliet Schore Dressuuramazone Thamar Zweistra had afgelopen week een déja vu. Net als in 2020 was ze geplaatst voor de wereldbekerfinale in Go thenburg en net als twaalf maanden geleden zorgde een virus ervoor dat er alsnog een streep ging door die deelname. Was het vorige keer het coronavirus, ditmaal komt het door het rhinovirus. Donderdag werd bekend dat je naar Gothenburg mocht, vrijdag volgde de afgelasting van de wereldbeker finale. Dat moeten rare 24 uur zijn geweest. Maar dan komt opeens op vrijdag de mededeling dat de wereldbeker finale van begin april tóch niet doorgaat. Zag je dat aankomen? - Thamar Zweistra Het rhinopneumonie-virus is een virusziekte bij paarden. Het komt op drie manieren voor. De ver- koudheidsvorm is daarvan de minst gevaarlijke. Daarnaast is er een abortusvorm, waarbij drach tige merries dode of ten dode op geschreven veulens baren. En er is de neurologische vorm, waarbij verlammingsverschijnselen optre den en waaraan paarden vaak overlijden Paarden kunnen worden ingeënt tegen het rhinovirus, maar zijn er dan niet volledig tegen be schermd. De effecten van de zwaardere vormen kunnen ermee afgezwakt worden. Mensen kunnen het virus niet zelf oplopen. Wel kan een mens het overdragen van het ene naar het andere paard. - - -• -• - V f.' v-ï" '--Ses! Wat wordt nu jouw eerstvolgende wedstrijd? Dit jaar zijn de Olympische Spelen. Is het reëel om te denken dat jij kans op deelname maakt nu je ook in Gothenburg mocht rijden? Dylan Adelaar verlaat MZC'11 en gaat weer voetballen voor FC De Westhoek, de club waarbij opgegroeid is. De aanvaller speelde eerder ook voor Bruse Boys en voetbalde kortstondig in de Vere nigde Staten. Na de zomer is Adelaar dus actief in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. foto dylan adelaar O a V)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42