'Vluchtelingenprobleem is lastig, maar wegkijken mag zeker niet' Raad: onveilige oversteekplaats voor fietsers sneller aanpakken @™PP0ra®gQ!J0™5M2)P 20% KORTING 6 WALCHEREN Uit Walcherse overlegclub WINTERCOLLECTIE 50% KORTING VOORJAARSCOLLECTIE vnoAe BEL VOOR EEN AFSPRAAK: 06 20039332 of 0118 612508 De meerderheid besloot tijdens de laatste raadsvergadering niet langer deel te nemen aan vergaderingen van de Commissie Regionale Zaken Walcheren. Met dat besluit dupe ren ze de inwoners van Vlissingen en zichzelf, vindt Pim Kraan (POV). Hij was Vlissings afgevaardigde van Misschien komt een nieuwe raad na de verkiezingen volgend jaar tot inkeer de agendacommissie van de Wal- cherse commissie. Kraan is niet verbaasd dat een raadsmeerderheid - leden van de coalitiepartijen en oppositiepartij CU - de regionale commissie vaar wel zei. Maar hij is wel teleurgesteld dat Vlissingse raadsleden niet lan ger met collega's uit Veere en Mid delburg praten over zaken die heel Walcheren aangaan. Kraan erkent dat de vergaderin gen in het verleden niet altijd tot re sultaat leidden. Ook al omdat er agendapunten aan de orde kwa men, die door de ene raad al waren besproken en door de andere raad nog niet. ,,We moeten zaken aan de orde stellen vóór ze worden uitge voerd. Dan kan je discussiëren over ieders belang en gezamenlijk tot de beste Walcherse oplossing komen. In het verleden bespraken we vooral zaken uit het sociaal domein, maar we moeten juist zaken als toe risme, het wegennet, woningbouw en bedrijventerreinen vaker op el kaar afstemmen." Een gezamenlijke vergadering over klimaatveranderingen is vol gende week woensdag de zwanen zang voor de Commissie Regionale Zaken. De Vlissingse raadsleden la ten hun collega's in Middelburg en Veere (die beide al voor het in stand houden van de commissie stem den) in de steek, oordeelt Kraan. Ze zetten zichzelf ook buitenspel, om dat de algemene bestuurders van de twee andere gemeenten samen over Walcherse toekomstperspec tieven spreken en niet direct aan Vlissingen zullen denken. ,,Het vertrouwen in Vlissingen krijgt toch een knauw", verwacht Kraan. Het argument van tegen standers van de commissie dat im mer een gezamenlijke vergadering op poten kan worden gezet als dat nodig is, vindt de POV'er niet erg sterk. ,,Door vier keer per jaar bijeen te komen, is de vergaderdruk niet te groot en kun je altijd binnen af zienbare tijd van gedachten wisse len. Maar goed, we moeten het ac cepteren. Misschien komt een nieuwe raad volgend jaar tot inkeer en hopelijk willen Walcherse colle ga's ons dan weer verwelkomen." Lopend Vuur is een landelijke ac tie, die vele tientallen plaatsen in Nederland aandoet. Op de kaart ontbrak tot voor kort een actie in Zeeland, ontdekte Leuny de Kam uit Middelburg. ,,Ik dacht: 'Dat kan niet!' Daarom heb ik contact ge zocht met de voorbereidingswerk- groep van de Vredesweek." Die zorgde ervoor dat er gisteren een wake plaatsvond voor het stadhuis van Middelburg, om aandacht te vragen voor een humaan migratie beleid. ,,We willen mensen ervan Ik hoop dat mijn vuur overslaat naar andere mensen, zeker in deze dagen, waarin we naar de stembus gaan bewust maken dat als ze gaan stemmen, dat ze dan weten wat de partij van hun keuze doet voor het schrijnende vluchtelingenpro- bleem", legt De Kam uit. ,,Kijk, niemand heeft het precieze ant woord op dit vraagstuk, maar weg kijken mogen we niet." Kinderen uit Moria Het feit dat de Nederlandse rege ring niet eens vijfhonderd kinde ren uit het vluchtelingenkamp Moria in Griekenland hier wilde opvangen, snapt De Kam niet. ,,Er is gewoon geen wil om het op te lossen. Nu wordt 94 procent van de vluchtelingen uit Syrië al opge vangen daar in de regio. Kunnen wij dan niet helpen bij de laatste zes procent? Als kleine burger heb je niet de oplossing, maar samen kunnen we wel zeggen: vergeet die vluchtelingen niet." Daar zit ook voor Jan Zwemer de kern van zijn boodschap. ,,Het gaat voor mij om drie belangrijke waar den: menswaardigheid, gelijk waardigheid en solidariteit." Fietsers moeten deze straat nu schuin oversteken, precies op de plek waar ook auto's afslaan naar de parkeerkelder onder de Geere. Die mix van verkeer dat rechtdoor gaat, afslaat én schuin oversteekt, maakt het tot zo'n gevaarlijke plek. Het CDA kaartte dat enkele maanden geleden aan en vroeg om ledver lichting in het wegdek. Hoe duide lijker de oversteek is gemarkeerd, hoe veiliger het wordt voor fietsers, stelde CDA'er Bert Kollen. Maar er ligt al een paar jaar een heel ander plan klaar voor een her inrichting van de hele straat. De schuine oversteek verdwijnt dan en fietsers moeten een stukje verderop de Koestraat recht oversteken. Door geldgebrek ligt dat plan nog altijd op de plank. Tijd om het daar nu vanaf te halen, vindt een meerder heid van de raad. Voor 1 juli moet er een plan liggen hoe er voldoende geld gevonden kan worden om het versneld uit te voeren. CDA heeft daarvoor de steun van verkeerswet houder Chris Simons en van zes andere raadsfracties. Langevieleweg Maar niet de steun van SGP, Chris tenUnie en PvdA. Zij zien ook wel dat de oversteek in de Koestraat ge vaarlijk is, maar er zijn meer gevaar lijke plekken voor fietsers, vinden zij. De Langevieleweg bijvoorbeeld, benadrukt de PvdA. Op die weg ge beurde in oktober 2017 een zeer ernstig ongeluk met twee fietsers. Ook deze weg staat hoog op de wensenlijst van de raad om veiliger te maken. De PvdA wil niet dat dit later gebeurt omdat de Koestraat voorrang krijgt. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - www.lavooymode.nl dinsdag 16 maart 2021 'Vlissingen zet zichzelf buitenspel' Vlissingse raadsleden voeren niet langer op geregelde tijden overleg met collega's uit Veere en Middelburg. Overleg over het wegennet, toerisme, woning bouw, bedrijventerreinen, de Omgevingswet en sociaal werk voorzieningsschap Orionis staat niet meer automatisch elk kwar taal op de rol. René Hoonhorst Vlissingen -Pim Kraan, POV ,,Een appel op menswaardig heid. We zijn tenslotte allemaal mens." Dat, zegt Jan Zwemer, is de reden dat hij gisteren op zijn fietsje vanuit Nieuw- en Sint Joosland naar de Markt in Middelburg is gereden om aan dacht te vragen voor de opvang van vluchtelingen in Nederland. ,,Ik hoop dat mijn vuur overslaat naar andere mensen. Zeker in deze dagen, waarin we naar de stembus gaan." Maurits Sep Middelburg -Jan Zwemer Het plan om de gevaarlijke oversteekplaats voor fietsers veiliger te maken ligt er een paar jaar. Maar door geldge brek is de Middelburgse Koe straat nog niet aangepakt. De gemeenteraad wil nu toch haast maken. Maurits Sep Middelburg tAVOty Peter en Janneke Geene nemen deel aan een wake op de Markt in Middelburg om aandacht te vra gen voor de opvang van vluchtelingen in Nederland. Achter hen een kring met medestanders. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38