'Ik ben al bedreigd uit Iraanse hoek' Weer Zeeuwse coronapatiënten verplaatst ZEELAND 3 De broers Azimi, die afkom stig zijn uit Iran, werden vo rige week dinsdag aange houden tijdens een politie- inval in hun kasteel, waar ze ook met hun gezinnen wo nen. Ze werden tot het eind van de week verhoord en kwamen toen vrij, maar blij ven verdacht. Salar Azimi is daar woest over en gafgis- termiddag een persconferen tie om 'open heid van zaken te geven'. - Salar Azimi Daarin liet hij ook zien dat zijn naam en ge zicht in verschillende Iraanse media zijn opgedo ken. ,,Daar staat dat we ver dacht worden van witwas sen in naam van de regering van Iran. Er wonen overal te genstanders van dat regime: voor ons is het levensgevaar lijk dat die dat denken. Het is ook pertinente onzin." Volgens Azimi zijn de eer ste bedreigingen al binnen gekomen. ,,Ik heb daar zon dag aangifte van gedaan en gevraagd om politiebescher ming." Politiewoordvoerder Wil lem-Jan Uytdehage bevestigt dat. ,,We bekijken de aan gifte momenteel en beslui ten later of verdere maatre gelen nodig zijn." Azimi gaf de Nederlandse overheidsdiensten er flink van langs. ,,Ze moeten zich kapot schamen. Ze zijn hier binnengevallen alsof ze El Chapo zelf te pakken hadden. Wat denk je dat dit voor im pact had op mijn gezin en dat van Sasan?" Politiewoordvoerder Uyt- dehage verdedigt de manier waarop bij de Azimi's zoe king werd ver richt. ,,Daarbij zijn verschil lende specia listen betrok ken, meerdere op elk gebied. Het gaat hier om een groot pand. Het is dus het meest effectief om dat met veel mensen te doen." Er werden ook poli tiehonden ingezet. Die wa ren volgens Uytdehage niet op zoek naar drugs en wa pens, zoals Azimi beweert. ,,Het waren geldhonden. Het is logisch die mee te nemen als je fraude-onderzoek doet." Als ze geen overtredingen kunnen vinden, plegen ze wel karaktermoord Vrijdag werden vanuit het Goese Adrz 5 mensen verplaatst. Twee van hen werden buiten de eigen zie kenhuisregio Zuid-West-Neder land (Rijnmond-Zeeland) onder gebracht. Zaterdag, zondag en maandag was er elke dag i over plaatsing vanuit het Goese zieken huis. Deze patiënten vonden een plaats in een ziekenhuis in het zuidwesten. ZorgSaam heeft de af gelopen dagen 5 patiënten buiten ZorgSaam heeft extra plaatsen gecreëerd op de seniorenkliniek in Oostburg de regio geplaatst. Verder zijn heeft het Terneuzense ziekenhuis Zorg- Saam 3 mensen naar de opnieuw geopende Covid-afdelingen in Oostburg (2) en Zierikzee (1) ver plaatst. ZorgSaam heeft gisteren hetzelfde aantal mensen naar deze twee locaties overgebracht. Het gaat hierbij om oudere pa tiënten niet thuis of in het ver pleeg- of verzorgingshuis kunnen uitzieken en ook niet in een zieken huis hoeven te worden opgeno men. Tot nu toe werden deze men sen allemaal opgevangen in de Pro vinciale Corona Unit - buurtzorg pension - in Zierikzee, maar dat raakt vol. Op verzoek van de veilig heidsregio heeft ZorgSaam extra plaatsen gecreëerd op de senioren kliniek in Oostburg. De helft van de afdeling is sinds vrijdag als corona cohort ingericht. In de twee Zeeuwse ziekenhui zen liggen momenteel 39 coronapa tiënten, allemaal afkomstig uit ei gen provincie. Een week geleden waren dat er nog 35. In ziekenhuis Adrz in Goes zijn 20 Covidpatiënten opgenomen. Dat zijn er 2 minder dan een week gele den. Er worden 5 mensen op de in- In de twee Zeeuwse ziekenhuizen liggen momenteel 39 coronapatiënten tensive care verpleegd, 1 minder dan een week geleden. Op de ver- pleegafdeling liggen 15 patiënten, ook 1 minder dan vorige week. Het Adrz meldt dat sinds maandag 8 maart 6 coronapatiënten zijn ge storven. Bij ZorgSaam in Terneuzen zijn in totaal 19 coronapatiënten opge nomen, 6 meer dan vorige week. Van hen liggen 14 mensen op de verpleegafdeling, 6 meer dan een week geleden. Op de intensive care van ZorgSaam worden 5 patiënten met corona verpleegd, even veel als vorige week. Twee coronapatiënten overleden afgelopen week. RIVM Het RIVM heeft sinds 1 maart ruim 100 ziekenhuisopnames van Zeeuwse patiënten gemeld. De ge meente waarvan de meeste inwo ners in het ziekenhuis werden op genomen, is Vlissingen (29), ge volgd door Terneuzen (15) en Goes (14). Hierbij moet worden aangete kend dat deze cijfers met enige ver traging naar buiten komen. stoel." Hij heeft zijn verhaal duidelijk voorbereid en de verhoorverslagen van de politie laten kopiëren voor de aanwezigen. Annika, de vrouw van de zakenman, is tijdens de perscon ferentie nadrukkelijk aanwezig en zet op voorhand alvast een glas spa voor hem neer. Om drie uur maakt de flamboyante zakenman zijn en tree. ,,Goedemiddag allemaal, wel kom", zegt hij joviaal, terwijl de ca mera's onophoudelijk beginnen te klikken. rige ornamenten én vakantiekiekjes aan de muur van de familie Azimi. Eetkamerstoelen zijn op ander halve meter afstand van elkaar gezet. Zowel buiten als binnen staat een ta fel met blikjes frisdrank, flessen wa ter en koekjes. „Doe alsof je thuis bent", zegt Azimi. Hij komt die mid dag zelfverzekerd en ontspannen over, denkt serieus mee over de opstelling van camera's en de plek waar hij het beste kan gaan zitten. Ik dacht zelf dinsdag 16 maart 2021 in het hol van de leeuw Salar en Sasan Azimi staan, na de inval in hun kasteel vorige week dins dag, in Iran nu bekend als 'vrienden van de regering'. Dat is levensgevaarlijk, en de schuld van de Neder landse overheid. Dat zei Salar gisteren tijdens een persconferentie in zijn kasteel in Aardenburg. Martijn de Koning Aardenburg Het blijft druk op de corona-af delingen van de ziekenhuizen in Goes en Terneuzen. De afgelo pen dagen hebben beide Zeeuwse ziekenhuizen in totaal 13 coronapatiënten moeten overplaatsen naar een ander ziekenhuis. Theo Giele Goes/Terneuzen Kijk op de site bij /video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35