Zorgpersoneel moet langer wachten door uitstel vaccinatie met AstraZeneca Rover: niet één maar twee extra intercity's nodig op Zeeuwse lijn 2 WENDY WAGENMAKERS Column Elke ochtend als ik mijn kin deren naar school breng, staan we voor het stoplicht stil naast een bord met verkie zingsposters. En elke ochtend vol trekt zich hetzelfde achterbankge- sprek. 'Wat een saaie posters.' - 'Waarom kijken die mensen zo boos?' - 'Donkerblauw is echt le lijk.' - 'Hoe moet je nou weten op wie je moet stemmen?' - 'Doet Je zus ook mee?' Ze hebben gelijk. Van de plakka ten in deze campagne ga je niet harder naar het stemhokje rennen. Van de campagne zelf trouwens ook niet. Het is de politici zowaar gelukt deze periode nog saaier te maken dan die al was. Lijsttrek kers die wegduiken voor kritische interviews, gortdroge debatten met steeds weer dezelfde deelne mers, geen letter over de toesla genaffaire en een ontastbare pre mier die bordjes ophoudt bij Li- belle TV. Nee, mijn rode potloodje siddert van opwinding. school een campagne moesten op zetten voor zelfbedachte partijen. De ene poster was nog kleurrijker dan de ander - een beetje zoals die van BIJi, hier in Vlissingen stuk voor stuk vakkundig aan flarden gescheurd - en één thema stak er met kop en schouders bovenuit: klimaat. Het was de tijd dat de overheid ons voorhield dat een be ter milieu bij jezelf begint en er op vrijdag een televisie de klas in werd gereden voor een uurtje School TV over smeltende ijskap pen. We werden letterlijk voorbe reid op onze toekomst. lessen hebben gehad. Toch wil hij de veestapel niet inkrimpen. Van Mark Rutte mogen de kiloknallers gerust blijven, Geert Wilders houdt zich niet bezig met stikstof 'zolang onze kinderen de sharia boven het hoofd hangt' en Thierry Baudet, die ontkent doodleuk het bestaan van een klimaatprobleem. ben ik nog steeds niet helemaal uit. Maar één ding weet ik zeker: het is iemand die haar milieules- sen niet is vergeten. Nee, mijn rode potloodje siddert van opwinding DE STELLING Vandaag: Ik voel me onveilig op straat Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Getuigen zetten drankrijder aan de kant Dow moet extra fakkelen na storing in kraker HULST Verkeerde lijst met kandidaten bezorgd De minister nam het besluit op ad vies van de Nederlandse Medicijn autoriteit CBG. Het CBG vindt het verstandig om, uit voorzorg en in afwachting van nader onderzoek, het toedienen van het coronavaccin AstraZeneca te pauzeren. De ko mende twee weken zal het vaccin niet gebruikt worden. Voor de GGD Zeeland betekent dit dat 1837 afspraken verzet moe ten worden. ,,Hun afspraak is afge zegd, per sms en zij worden gebeld door het landelijk callcenter. Ze worden op een lijst geplaatst zodat ze, zodra er meer duidelijkheid is, opnieuw uitgenodigd kunnen wor den", aldus de GGD Zeeland. Het AstraZeneca-vaccin wordt niet ge bruikt bij mensen boven de 65 jaar. Zij krijgen het vaccin van Pfizer/ BioNTech. Voor hen heeft het be sluit van de minister dus geen ge volgen. Onder de 65 jaar AstraZeneca wordt tot nu toe gege ven aan mensen onder de 65 jaar. In Zeeland hebben huisartsen sinds half februari 63- en 64-jarigen ge vaccineerd met het middel, en ook volwassen met zwaar overgewicht en volwassenen met het Syndroom van Down. Zorgmedewerkers wer den door de GGD gevaccineerd met AstraZeneca. Piet Maaskant (64) uit Bruinisse kreeg op 15 februari in bijzijn van minister De Jonge een vaccinatie. Zelfheeft hij een paar dagen hoofd pijn gehad. Zijn vrouw is er een uur of acht echt 'beroerd' van geweest. Deze klachten staan op de lijst van meest voorkomende bijwerkin- Ik zie deze tijdelijke stop als een voorzorgsmaatregel gen van het RIVM van coronavac- cins: moeheid, hoofdpijn, koorts, en soms ook spierpijn, misselijkheid, braken en gewrichtspijn. ,,Deze klachten ontstaan binnen één of enkele dagen na vaccinatie en gaan vanzelf weer over", stelt het RIVM. Maaskant: ,,We zijn er niet heel erg van geschrokken. Je weet dat je lichaam een reactie moet geven na een vaccinatie." Hij hoorde van twee andere Bruënaren dat ze de zelfde klachten als zijn vrouw had den gekregen. Maar er waren ook mensen die er helemaal niets van hebben gemerkt. De tweede vaccinatie staat voor mei gepland, twaalf weken na de eerste. Maaskant laat die prik ge woon zetten. ,,Nee, daar twijfel ik niet over. Ik zie deze tijdelijke stop als een voorzorgsmaatregel en het is goed dat alles nog even nagetrok ken wordt." In de nieuwe NS-dienstregeling voor 2022 rijden op werkdagen voortaan twee 'stoptreinen' en één Intercity tussen Vlissingen en Roo sendaal. Deze intercity stopt verder alleen in Middelburg, Goes en Ber gen op Zoom. In een reactie op de dienstregeling zegt Rover te ver wachten dat de Intercity 'een posi tieve bijdrage zal leveren aan het gebruik van het OV in Zeeland'. Maar de reizigersorganisatie heeft nog meer wensen voor verbe tering van de railverbinding tussen VEEL OUDEREN MACHTISEN EEN FAMILIELID Zeeland en de rest van het land: ,,De kracht van de snelle Intercity wordt niet optimaal benut doordat er in Roosendaal geen aansluiting is op de Intercity naar Zwolle. Hiermee blijven reizigers van Zeeland naar Breda en verder aangewezen op de langzame Zeeuwse treinen." Ook pleit Rover voor snelle ver betering van de treinverbinding tussen Roosendaal en Antwerpen. dinsdag 16 maart 2021 Ik weet nog hoe we vroeger op Wopke Hoekstra moet diezelfde Op wie ik morgen stem, daar Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ga hoe dan ook stemmen 2258 stemmen COLIJNSPLAAT Getuigen hebben er zon dagavond voor gezorgd dat een 29-jarige dron ken automobilist uit Co- lijnsplaat niet meer ver der kon rijden. Zij zagen de auto slingerend over de weg rijden en belden de politie. Net voor de Zeelandbrug sloeg de man af en konden men sen hem laten stoppen op de Noordlangeweg. Ze trokken de sleutels uit het contact zodat hij niet verder kon. De man werd gewelddadig, maar omdat hij niet heel stevig op zijn benen stond, be landde hij in een sloot. Daar is hij uitgehaald. TERNEUZEN Een procesverstoring gistermiddag in één van de drie krakers van che mieconcern Dow bij Ter- neuzen is er de oorzaak van dat het bedrijf extra moet fakkelen. Het extra fakkelen ge beurt uit veiligheidsover wegingen. Grondstoffen die zich nog in het sys teem van de kraker be vinden, worden afge voerd om de installatie veilig te kunnen stilleg gen. Dow meldde giste ren aan het einde van de middag dat vanwege de procesverstoring ook vandaag nog wisselende fakkelactiviteiten plaats vinden. In Kloosterzande werd even raar opgekeken toen de kandidatenlijst in de bus viel. De ver melde stembureaus lagen namelijk kilome ters verderop, in de Gel derse gemeente Rhe- den. De gemeente Hulst onderzocht of meer mensen een verkeerde lijst hebben gekregen. Dat was niet het geval. Het gaat waarschijnlijk om één of hooguit en kele fout bezorgde exemplaren. De lijsten worden landelijk ge maakt en verstuurd. Wie toch een verkeerde lijst heeft, kan alsnog een juiste aanvragen. Bijna tweeduizend zorgmede- werkers in Zeeland moeten lan ger wachten op een vaccinatie tegen corona. Dat is het gevolg van het besluit van minister Hugo de Jonge om het AstraZe- neca-vaccin niet te gebruiken. Theo Giele Goes - Piet Maaskant, gevaccineerd met AstraZeneca Reizigersorganisatie Rover is blij met de extra Intercity per uur die vanaf december in Zeeland gaat rijden. Maar het moeten er wat Rover betreft twee per uur worden en de nieuwe Intercity's zouden ook in het weekend moeten gaan rijden. Theo Giele Middelburg JE KRIJST BE AFSTAN&SBE&IENINS PAS TERUSi ALS JE EEN AN&ERE PARTIJ HEBT INSEVULCs. PA 111:36 Intercity Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2