Marsman een betere keeper Nijhuis oogst overal lof, maar handje van Schmidt zat er niet in Clasie gestraft voor gokken op wedstrijden 23 dat denken andere toplanden misschien ook Ihattaren valt af ze maanden later als speler van Roma kennen. Jong Italië werd in de finale van het veld geveegd door David de Gea, Alvaro Morata, Thiago en Isco. Ter vergelijking: Spanje reist nu met onder meer Os car Mingueza en Riqui Puig, die vrijwel wekelijks minuten krijgen van Ronald Koeman bij Barcelona, af naar Slovenië. Real-huurling Bra- him Diaz verschijnt regelmatig aan de aftrap bij AC Milan. Waar we in Nederland hoog op geven van spelers als Teun Koop- meiners en Myron Boadu, zijn dat in toplanden nog grote onbeken den. Jong Oranje mag op papier een 'dreamteam' hebben, de weg naar een EK-titel is lang en zwaar. Dat erkent ook Van de Looi, die niet al leen naar Hongarije afreist om op te leiden. ,,Presteren op internationaal niveau is zeker iets wat jongens moeten leren. Dat wordt hartstikke moeilijk, want er zijn ook sterke landen bij. En als we de eerste ronde overleven, is het nog de vraag hoe de vlag er eind mei (knock-out- fase, red.) bij hangt. Het wordt zwaar. Dat neemt niet weg dat ie dere sporter voor het hoogst haal bare moet gaan. Dus we gaan er ook echt voor." SELECTIE streek later neer bij onder meer Eindhoven, Helmond Sport, RBC en Spakenburg. In 2013 volgde hij Joop Hiele op als hoofd-keepersop- leiding bij Feyenoord. Vanuit de jeugd werd hij doorgeschoven toen Patrick Lodewijks bij Feyenoord vertrok als keeperstrainer bij de hoofdmacht. ,,Ik sta open voor nieuwe mogelijkheden, nieuwe technologieën'', zei Benlahsen toen hij zijn verbintenis verlengde tot 2022. ,,We onderzoeken oog- en kijkgedrag. En ik wil meer de diepte in met video-analyse.'' En dat is gebeurd. Bijlow, die al vanaf zijn zestiende jaar met Ben lahsen werkt, heeft er baat bij. En de keeperstrainer maakte ook Mars man beter. Ze keken naar video- beelden en pasten de methodiek die Manuel Neuer (Bayern Mün- chen) en Marc-André ter Stegen (Barcelona) aanhangen toe. Lang blijven staan, een soort ijshockey- houding aannemen om de bal tus sen de benen door uit te sluiten en snel reageren met voeten en han den. ,,Het gaat de laatste tijd aar dig'', zegt Marsman. Bijna onge merkt maakte hij ook mentaal een flinke ontwikkeling door. Inmid dels kent hij de wetten in de top. Bij Feyenoord krijgt hij schouderklop jes, maar toen hij in de beker tegen Heerenveen faalde, hoorde hij het ook. ,,Sinds ik naar Feyenoord kwam, is elke wedstrijd die ik speel een bonus, een moment om mezelf te laten zien'', zegt de keeper. Bas Nijhuis laat zich niet snel de kachel aanmaken, maar natuurlijk voelde hij in de aanloop naar het weerzien met Schmidt dat er extra druk op zijn persoontje zat. Im mers: Schmidt zei eerder dit sei zoen na de wedstrijd tegen Sparta dat hij in zijn leven 'nooit meer met Nijhuis wilde praten'. Die kritiek kwam de oefenmeester op een wedstrijd schorsing te staan. PSV-Feyenoord was mede daar door extra pikant. „Het is typisch de voetballerij dat iedereen er vooraf wel een me ning over moest hebben of mijn aanstelling verstandig was of niet", zegt Nijhuis. „Ik had mis schien al wel eerder verwacht dat ik een wedstrijd van PSV had mo gen fluiten. Zelf zat ik vorige week gelukkig in het buitenland. Ik was op dinsdag de vierde man bij Ju- ventus en donderdag bij Totten ham, dus dan heb je een beetje af leiding. Ik heb met het omhoog tillen van al die bordjes in elk ge val extra spierballen gekweekt." Andere ingang Eenmaal in het stadion, zondag, was Nijhuis de rust zelve. „Ik zei vooraf al tegen mijn assistenten: we hoeven niemand op scherp te zetten. Ik ben zelf niet iemand die snel in de war raakt, mijn voorbe reiding was precies hetzelfde als anders. Het grote verschil was dat ik nu via een andere ingang naar binnen kwam en meteen naar de kleedkamer werd geleid." De topper tussen PSV en Feye- noord kwam flitsend op gang en Nijhuis had daar een belangrijke rol in. Op zijn karakteristieke wijze liet hij het spel vaak door gaan, waardoor het tempo hoog bleef. „In de tweede helft werd het wat rommeliger en moest ik 4 gele kaarten trekken. Dik boven mijn gemiddelde, want ik zag pas gele den in een statistiek dat mijn ge middelde van een gele kaart trek ken in een wedstrijd op 1.2 zit." VAR Het enige moment dat achteraf voor discussie zorgde was een ac tie van Feyenoord-middenvelder Kökcü, die een tegenstander op de rug sloeg. Dat zag Nijhuis niet, omdat hij met de rug naar de situ atie stond. Later op de avond zei scheidsrechtersbaas Van Egmond op tv dat dat een rode kaart had moeten zijn. „Ik hoorde van de VAR Dennis Higler dat er een tikje op de rug was uitgedeeld, maar hij vond het geen rode kaart. Misschien had ik achteraf geel kunnen geven. De VAR mag dat niet zeggen, die gaat bij zo'n voor val alleen over al dan niet rood." Nijhuis kreeg na afloop van Feyenoord-trainer Dick Advocaat een groot compliment hoe hij zich staande had gehouden onder de zware druk. En PSV-trainer Schmidt? Die weigerde iets over het optreden van Nijhuis te zeg gen. „We hebben elkaar niet ge sproken of begroet. Ook voor de wedstrijd heb ik niemand van PSV gesproken. Normaal heb je als je het veld opkomt voor de war ming-up altijd wel even een praatje met de mensen van de staf, maar ik heb niemand gezien." De voormalig international had met vrienden een account aange maakt waarmee werd gegokt. Er is geen sprake geweest van match- fixing of gokken op eigen wed strijden. Clasie kreeg aanvankelijk drie duels schorsing, waarvan één voorwaardelijk en een geldboete. In hoger beroep werd de wedstrijd voorwaardelijk en de geldboete geschrapt. Clasie zat de schorsing uit in een periode, waarin hij door een blessure niet in actie kon ko men voor AZ. De KNVB-beroeps- commissie achtte Clasie schuldig aan het afsluiten van ongeoor loofde weddenschappen. Zijn naam werd in het gepubliceerde vonnis weggehaald, maar omdat de clubnaam wel werd genoemd, was het een kwestie van tijd voor dat de naam op straat zou komen te liggen. Volgens de reglementen is het voor een profvoetballer ver boden geld in te zetten op wed strijden in een competitie waarin hij zelf uitkomt, ook als het om duels van andere clubs gaat. dinsdag 16 maart 2021 GO De complete selectie van Jong Oranje: Brobbey, Scherpen, Ekkelenkamp, Timber, Schuurs (allen Ajax), De Wit, Boadu, Koop- meiners (allen AZ), Lang (Club Brugge), Paes (FC Utrecht), Kadioglu (Fenerbahce), Bijlow, Malacia (beiden Feyenoord), Zeefuik, Dilrosun (beiden Hertha BSC), Botman (Lille), Bakker (Paris Saint-Germain), Gakpo, Teze (beiden PSV), Kluivert (RB Leipzig), Harroui (Sparta), Doekhi (Vitesse), Reis (VfL Osnabrück). ROTTERDAM Erwin van de Looi doet geen beroep op PSV'er Mohamed Ihattaren. ,,Zondag en maandag stro men de jongens binnen. Maandag is er een training en een reisdag. In Hongarije trai nen we dinsdag een keer en dan moeten we er tegen Roe menië woensdag staan. Dan geef je de voorkeur aan spe lers die weten hoe we werken en bekend zijn met de speel wijze", zegt de coach over het thuislaten van Ihattaren. Feyenoord-doelman Nick Marsman. foto anp Het was het meest besproken 'duel' van het weekend: dat tussen de trainer Roger Schmidt en de scheidsrechter Bas Nijhuis. Zondagmiddag na afloop van de kraker PSV- Feyenoord kreeg Nijhuis de meeste complimenten van de twee. „Het was een heerlijke pot en ik heb lekker gefloten", aldus de Enschedese arbiter. Leon ten Voorde Enschede Bas Nijhuis. foto anp Jordy Clasie is de AZ-speler die recent een schorsing van twee duels uitzat, omdat hij op wedstrijden heeft gegokt. Mikos Gouka Alkmaar M AZ-spits Myron Boadu is een van de steunpilaren van Jong Oranje. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23