ElChapo I zelf te pakken hadden' Stem voor nieuw 4 leiderschap Veel poststemmen ongeldig verklaard Stembureau nu al open JOL kiezers in Yerseke zijn blij met een rustige extra stemdag Walcheren m ZEELAND 4 Een heuse persconferentie in zijn eigen kasteel. Salar Azimi nodigde gisteren de journalisten bij hem thuis in Aardenburg uit om vragen te beantwoorden over een justitieel onderzoek. De flamboyante zakenman en zijn broer Sasan worden verdacht van witwassen, hypotheekfraude en valsheid in geschrifte. Salar gaf de overheidsdiensten ervan langs. „Ze zijn hier binnengevallen alsof ze El Chapo zelf te pakken hadden", zei hij, verwijzend naar de beruchte Mexicaanse drugsbaron. Laat iedereen vrij, maar niemand vallen. Naar schatting 800.000 ouderen brengen deze Tweede Kamerver kiezingen hun stem uit per post. Gemeenten zijn sinds zaterdag be zig de poststemmen van 70-plus- sers te openen, zodat die vanaf morgenochtend geteld kunnen worden. Bij dit 'vooropenen' ko men grote problemen aan het licht. In de Brabantse gemeente Bern- heze blijkt dat 8,5 procent van de poststemmen ongeldig is. Ook in Gouda (6 procent), Enschede (4,6 procent) en Bergen op Zoom (7 tot 8 procent) zijn veel stemmen afge keurd. Bij normale verkiezingen is zo'n 0,3 procent van de stemmen ongeldig. Het grote probleem: veel 70-plussers hebben hun stempas of stembiljet in een verkeerde envelop gedaan. Als 8 procent van alle 800.000 verwachte poststemmen ongeldig wordt verklaard, staat dat aantal gelijk aan de stemmen die nodig zijn voor circa één zetel in het parlement. Een woordvoerder van minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Za ken) erkende gisteravond dat er 'procedurele fouten zijn gemaakt'. ,,Met gemeenten hebben we hier over afgesproken dat zij die brief- stemmen terzijde leggen. Omdat het gaat om een behoorlijk percen tage zijn we hierover in overleg met de Kiesraad.'' P6 dinsdag 16 maart 2021 Nieuwsmedia Stemmen per post dreigt op een fiasco uit te lopen. In veel gemeenten zijn forse aantallen poststemmen nu al ongeldig verklaard, omdat de verkeerde enveloppen zijn gebruikt. Het kabinet onderzoekt of de stem men tóch kunnen meetellen. Peter Winterman Den Haag Vrij fris voor deze tijd pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: 7°C Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1