Wist u dat 52% van de 75-plussers moeite heeft met traplopen? Otolift, dé meest gekochte traplift van Nederland Stuur mij een gratis brochure Bel gratis 0800 444 770 6 www.otolift.nl ry 5jaar voor een gratis thuisadvies of om onze gratis brochure te bestellen. Ruim 770.000 75-plussers hebben moeite om de trap op en af te gaan. Een groot deel daarvan heeft er zelfs zoveel moeite mee dat traplopen ei genlijk niet meer gaat, aldus het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). Door chronische aandoeningen, zoals artrose en diabetes, en ouderdoms- klachten kan de trap een steeds groter obstakel worden. Uit recente cijfers blijkt dat 92% van alle 75-plussers zelfstandig thuis woont. Vooral omdat ze dat zelf graag willen, vanwege fijne herinneringen aan de woning of de prettige buurt. En omdat de overheid langer thuis wonen al jaren stimuleert. Toch krijgt de helft van alle thuiswonende ouderen te maken met minimaal één chronische ziekte, waar door het lastig kan zijn om op hoge leef tijd zelfstandig te wonen. Binnenshuis is traplopen een van de eerste dingen waar mensen moeite mee krijgen. Steeds meer zelfs als we ouder worden: voor 63% van de zelfstandig wonende 80-plussers is traplopen niet meer vanzelfsprekend. De woning aanpassen Een verhuizing lijkt dan voor de hand liggend, maar het is niet altijd de ideale oplossing. En gezien het grote tekort aan geschikte woningen, is het nog maar de vraag of er wel een ander huis gevonden kan worden. Met woningaanpassingen kan de huidige woning gemakkelijk ge schikt gemaakt worden, zodat de bewo ner zo lang mogelijk thuis kan blijven wonen. Welke aanpassingen nodig zijn, hangt af van de mogelijkheden en beper kingen die iemand heeft. Veilig de trap op Als traplopen niet meer zo makkelijk gaat, is een traplift de oplossing om weer veilig de trap op en af te gaan. Omdat er verschillende modellen bestaan, is vrij wel elke trap geschikt. Zonder dat hier verbouwingen voor nodig zijn. Sommi ge trapliften zijn zelfs al binnen 48 uur leverbaar, zodat de trap in een bijzonder korte tijd weer toegankelijk is. Op een trap met bochten kan de traplift zowel aan de binnenzijde als aan de buitenzij de geplaatst worden. Door te kiezen voor de binnenzijde, blijft de brede kant van de treden goed beloopbaar. En de trap leuning kan vaak gewoon blijven zitten. Advies voor uw situatie Heeft u moeite met traplopen en wilt u graag zo lang mogelijk thuis wonen? Een traplift is dan de ideale oplossing voor u. Een trapliftadviseur van Koninklij ke Otolift geeft u graag een persoonlijk advies. Maak een afspraak voor een vrij blijvend thuisadvies om de mogelijkhe den voor uw situatie te bespreken. Of vraag een gratis brochure aan. Kijk op www.otolift.nl of bel gratis naar 0800 444 770 6. er wereidl Uw trapleuning blijft zitten Brede kant van de trap blijft vrij Niet goed geld terug Huren, nieuw en tweedehands Slechts 48 uur levertijd Gratis garantie Naam Adres Postcode/plaats Telefoon 1 Advertentie KONINKLIJKE TRAPLIFTEN Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: Otolift Trapliften, Antwoordnummer 17014,2810 VK Bergambacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 18