LINDA AKKERMANS GGD noemt voordringen Van Rossem 'schandalig' 6 Column Van Rossem is al een tijd een felle criticaster van het Neder landse vaccinatiebeleid. Eerder zei Van Rossem dat demissionair minister De Jonge 'verantwoor delijk is voor zijn vroege dood' als hij besmet raakt met corona. Het feit dat hij nu zelf een af spraak kon inplannen zonder een uitnodiging te hebben ont vangen, noemt de historicus 'ontzettend beschamend'. Binnenkort krijgen zijn 79-ja- rige vrouw en hij de eerste prik en eind april de tweede. Volgens Van Rossem waren een paar te lefoontjes op eigen initiatief al voldoende om voorrang te krij gen, vertelt hij in Maarten van Rossem - De Podcast. De histori cus is zelf gaan bellen met het af- sprakennummer van de GGD, naar aanleiding van een tip van een kennis. Een woordvoerder van de cen trale koepelorganisatie GGD Ghor noemt de actie van Van Rossem schandalig. „Wacht ge woon op je beurt, er is een volg orde", zegt ze. Als de historicus nog geen brief heeft gehad, was hij gewoon nog niet aan de beurt, vermoedt ze. Hoe het dan kan dat hij toch een afspraak heeft kunnen ma ken? ,,Onze medewerkers con troleren het Burgerservicenum mer wanneer iemand belt. Dat koppelen ze aan de leeftijd van de persoon in kwestie. Als die leeftijdsgroep op basis van de vastgestelde volgorde aan de beurt is voor een prik, kan er een afspraak worden gemaakt. Op de vaccinatielocatie wordt opnieuw om een legitimatiebewijs ge vraagd, om de leeftijd te contro leren." Demissionair premier Rutte gaf gisteren in tv-programma WNL Op Zondag een reactie. ,,Ik zou het fatsoenlijk vinden als mensen wachten op de uitnodi ging", aldus Rutte. ,,Want wat is nou het punt: Van Rossem zit in de leeftijdscategorie, dus die krijgt zonder twijfel een uitno diging. Maar als iedereen vervol gens zelf gaat zitten bellen, dan krijg je een enorm gedoe bij die GGD's en bij de huisartsen. Wacht nou gewoon op je beurt." Max Verstappen Van Rossem heeft de uitnodi ging voor de vaccinatie al in de bus gekregen en is over twee we ken aan de beurt. Ook coureur Max Verstappen kreeg zijn prik al, zo bevestigde hij gisteren. Verstappen kreeg die van Bah rein aangeboden voordat hij in het vliegtuig die kant op stapte. „Uiteindelijk moet iedereen 'm toch krijgen. En omdat we veel reizen, is het ook beter voor de mensen met wie we in contact komen'', meent Verstappen. Ook op verkiezingstournee in Friesland werd corona weer eens gebagatelliseerd en zo kreeg iedereen die het afgelopen jaar iemand zonder troostende armen moest begraven weer een dikke mid delvinger van Baudet. ,,Sigrid Kaag is getrouwd met een Palestijn", riep hij daar ook: ,,Ze heeft de helft van haar leven besteed aan het kapotmaken van Israël!" Op een druk plein in Leeuwarden deed de man die boos wegliep uit een talkshow kortom hetzelfde als de 'cabare tier' die op zo'n misse lijkmakende manier over zijn verloofde sprak. Davide heet ze. Door haar boreale uil wordt ze door gaans uit de publiciteit gehouden, maar na de haattirade bij Jinek zei Davide in een inter view dat ze alleen maar meer van Thierry houdt, dat Thierry dit ook echt niet verdiend had, hij is een ontzet tend lieve man en hij zou niemand onheus bejege nen. Terwijl ik mijn wenk brauwen fronste om zoveel naïviteit en tegelijk een tikkie jaloers was want hoe lekker is het als je nog zó verliefd bent dat je zelfs racistische appjes en leugens voor zoete koek slikt, stuurde Baudet zijn verloofde meteen een hartje op Twitter en hij nam zijn Davide voor het eerst mee op tournee. U moet de filmpjes maar eens op zoeken. De olijkheid, de gezellige drukte door al dat volk te dicht op el kaar (hoezo mag dat, burgemees ter Buma?) en tientallen Vrij heidsstrijders' die onder aan voering van Baudet ook nog eens de polonaise inzetten ter wijl de Forumleider zelf la chend meedanste en -zong. Onderwijl maakte Davide vrolijk foto's. Plots kreeg ook ik gruwe lijk veel zin in een fout feest met veel bier en sterke verhalen. En dat in het zaaltje ernaast dan alle polonaise- met-Baudet-lo- pers voor straf naar de nieuwe, niet- leuke show van Mar- tijn Koning moeten kij ken. Heerlijk lijkt me dat. Save the Children maandag 15 maart 2021 GO Polonaise Historicus, schrijver en tv-per- soonlijkheid Maarten van Ros sem (77) heeft zonder een of ficiële oproep te hebben afge wacht, zijn eigen coronavacci natie geregeld. Minister Hugo de Jonge reageert fel op de actie: ,,Ikke, ikke, ikke en de rest kan stikken... Egoïsme is wel het laatste wat we nu kun nen gebruiken." Sander van Mersbergen Utrecht Maarten van Rossem ging zelf bellen. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6