pzc.nl/goalalert m Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Activeer nu gratis 10 Zegers en Berkhout juichen te vroeg 'Kromo' weer in recordboeken De Nederlandse zeilsters Afro- dite Zegers en Lobke Berkhout hebben net naast de wereldtitel gegrepen in de 470-klasse. Ze gers en Berkhout kwamen in de medalrace voor de kust van Vila- moura in Portugal als derde over de finish en dachten dat dit ge noeg was voor de wereldtitel. De zeilsters vielen elkaar juichend in de armen. Een straf voor het Britse team dat achter hen ein digde, zorgde er echter voor dat Zegers en Berkhout toch nog naast het goud grepen. De wereldtitel ging uiteindelijk naar de Spaanse zeilsters Silvia Mas Depares en Patricia Cantero Reino met 1 punt voorsprong op de Nederlanders. De 40-jarige Berkhout werd in haar lange carrière al vijf keer wereldkampioen: in 2005, 2006 en 2007 met Marcelien de Ko ning en in 2009 en 2010 met Lisa Westerhof. Op de Olympische Spelen van Peking 2008 pakte ze zilver met De Koning en met Westerhof brons bij Londen 2012. Berkhout beëindigde daarna haar carrière, maar maakte eind 2018 haar rentree in de 470-klasse met de ruim 10 jaar jongere Zegers als partner. Brady gaat voor zijn achtste Super Bowl Tom Brady heeft zijn contract bij Tampa Bay Buccaneers verlengd. De 43-jarige superster veroverde vorige maand met de Buccaneers zijn zevende Super Bowl. 'Op zoek naar nummer 8' schreef Brady op Instagram bij een foto van het moment dat hij zijn con tract ondertekent. De Ameri kaan, die in augustus 44 jaar wordt, speelde eerder twintig seizoenen voor New Engeland Patriots waarmee hij zes keer de Super Bowl won. Hij herstelt nu van een operatie aan zijn knie. Ranomi Kromowidjojo en Nyls Korstanje hebben het Nederlands record op de 50 meter vlinderslag verbeterd. Bij testwedstrijden in het Sloterparkbad in Amsterdam noteerde Kromowidjojo een tijd van 25,24 seconden, vierhonderd ste seconde rapper dan Marleen Veldhuis in 2009. Korstanje had bij de mannen het record met 23,32 seconden al op zijn naam staan. Daar maakte hij zaterdag in het Pieter van den Hoogenband zwemstadion in Eindhoven 23,20 seconden van. ,,Het was niet onverwacht, maar Weertman blijft steken op plek 8 Van Meijel net buiten de top 10 Geen wind bij America's Cup Sorribes: eerste WTA-eindzege De Spaanse Sara Sor- ribes heeft haar eer ste WTA-finale direct gewonnen. De num mer 71 van de wereld versloeg de Canadese Eugenie Bouchard en schreef daarmee het Abierto Zapopan in het Mexicaanse Gua dalajara op haar naam. De 24-jarige Sorribes had twee sets nodig om zich te ontdoen van Bou chard: 6-2 7-5. Voor de 27-jarige Bouchard was het de zevende fi nale die ze verloor. De Canadese stond ooit vijfde, nu 144ste op de mondiale ranking. wel verrassend. Ik zat er al even op te azen. Ik ben er heel erg blij mee'', aldus Kromowidjojo. ,,Ik zat er al een paar keer dichtbij. Begin december zwom ik al 25,32 in Rotterdam.'' eredivisie \Z maandag 15 maart 2021 PM ZEILEN H De Kroatische oud-waterpo- loër Ivo Trumbic, die jarenlang in Nederland werkte en bonds coach van Oranje was, is op 86-jarige leeftijd overleden. Als bondscoach leidde hij de Neder landse mannen op de Olympi sche Spelen van 1976 in Mon- tréal naar een bronzen medaille. AMERICAN FOOTBALL ZWEMMEN ZWEMMEN Ferry Weertman heeft bij zijn eerste wed strijd in het open water in ruim een jaar genoegen moeten nemen met de achtste plaats. De olympisch kampioen van Rio 2016 kon zich bij de wereldbekerwedstrijd in Doha niet mengen in de strijd om de me dailles. Hij tikte bijna 14 seconden na de Franse winnaar Marc- Antoine Olivier als achtste aan. ,,Ik heb de race mooi ver deeld'', zei Weertman. ,,Maar mijn eindsprint was niet zoals die moest zijn.'' GOLF Lars van Meijel (foto) is als gedeeld 14de geëindigd in de Qatar Masters. Wil Besse- ling klasseerde zich als 47ste. De zege was voor de Frans man Antoine Rozner met een totaalscore van 8 onder par. Hij had precies één slag minder dan drie gol fers, die de tweede plaats deelden. ZEILEN Races zeven en acht in het prestigieuze duel om de America's Cup voor de kust van Auckland zijn afgelast. Er stond te weinig wind voor de hoge- snelheidsjachten van Team Nieuw Zeeland en Luna Rossa. De or ganisatie verwacht dat de races vandaag wel doorgaan. De America's Cup is een van de meest prestigi euze zeilwedstrijden ter wereld. Na zes races is de stand 3-3 tussen de Italiaanse boot Luna Rossa en titelverdediger Nieuw- Zeeland. TENNIS SKIËN De Oostenrijker Marco Schwarz (foto) heeft zich door een zevende plaats in Kransjka Gora ver zekerd van de eindzege in het wereldbekerklassement op de slalom. De zege in het Sloveense ski oord was voor de Fransman Clément Noël. De 25-jarige Schwarz won op het afgelopen WK ook al goud op de combinatie. foto afp Ranomi Kromowidjojo. FOTO VINCENT JANNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42