Europese titel Badloe, maar er wacht nog veel werk voor de Spelen kampioen, progressie bij de uitdager Smits beslist in slotseconde 9 papieren heeft voor een omme keer, omdat veel wel uitontwik keld is in dit laatste jaar van het technische reglement. Het beeld van Bahrein rijmde daar prima mee. Een test vertekent geregeld, maar het leek toch ver dacht veel op stagnatie bij de kam pioenen en lichte progressie bij de uitdagers. Daar komt nog eens bij dat Red Bull met nieuwkomer Ser gio Pérez completer lijkt gewor den. ,,Red Bull was indrukwek kend'', zag ook Lewis Hamilton. ,,Er staat echt een andere machine nu. Er wacht ons een lang en pittig gevecht." IcLaren en Alpha iTauri dik in orde Achter de grote twee maakten vooral McLaren en Alpha Tauri een degelijke indruk. Veel draaide deze winter om de geleiding van de luchtstroom onder de auto's door, nu de downforce wat is gere duceerd. Er is bij McLaren gekozen voor een opvallend ontwerp, waarmee men dat verlies wat lijkt te kun nen compenseren. Benieuwd welk team het foefje als eerste kopieert. Ook productief én opvallend rap: Alpha Tauri. Is het een kopie van de Red Bull van vorig jaar, waar Yuki Tsunoda en Pierre Gasly mee imponeerden? Minder gelukkig begonnen? Aston Martin. Mooie wagen, dat wel. Korter format: volop actie Slechts drie testdagen in Bahrein, vorig jaar waren het er nog zes in Barcelona. ,,Twee dagen had ik ook genoeg gevonden, of één dag'', zei Max Verstappen, geen fan van ein deloos rondjes draaien. Zijn mon teurs zullen het niet per se met 'm eens zijn, maar boeiend was het zeker, het korte nieuwe format. Geen tijd te verliezen, drie dagen volop actie. Een verademing na die dubbele weken in Barcelona, die vaak hemeltergend saai waren. Teambazen hopen overigens wel dat er volgend jaar juist weer méér getest wordt, vanwege de dan grote veranderingen aan de auto's. IIIIIIIIIIIIII1I Badloe passeerde Ofek Elime- lech. De Israëliër kwam in de slot- race niet verder dan de zevende positie. Badloe kwam uit op 37 punten, Elimelech en de Italiaan Mattia Camboni allebei op 47 punten. Het zilver ging naar Cam boni omdat hij in de medalrace voor Elimelech finishte. Sil Hoek stra, trainingspartner van Badloe, werd dertiende. De 26-jarige Badloe is regerend wereldkampioen. Hij was al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Tokio. ,,Ik ben helemaal blij'', reageerde hij. ,,We hadden een klein beetje wind voor de me- dalrace, niet superveel. Ik heb het plan goed uitgevoerd. Voor de Is raëliër blijven en de Italiaan niet laten uitlopen. Al met al een heel mooie afsluiting van een heel goede week. Er moet nog veel ge beuren richting de Spelen, maar we zijn zeker goed op weg. Ik heb gewoon heel veel zin in de ko mende paar maanden om alle zwakke puntjes eruit te werken, om uiteindelijk, in de zomer, de wedstrijd van mijn leven te sur fen.'' Bij de vrouwen eindigde Lilian de Geus, net als Badloe de huidige wereldkampioen en verzekerd van de Spelen, als tweede in het klas sement. De Europese titel ging op nieuw naar de Fran^aise Charline Picon. ,,De doelstelling was hier om in de top drie te varen. Dat is gelukt'', aldus De Geus. ,,De top ligt nog steeds dicht bij elkaar. Het doel was om uiteindelijk weer een stap te maken omdat Picon heel erg dominant was een paar maan den geleden op het EK. Nu hebben we weer de uren gemaakt en zit ten we eigenlijk heel dichtbij. We kunnen vanuit hier weer verder bouwen met nog wat kleine aan passingen richting de Olympische Spelen.''. UITSLAGEN maandag 15 maart 2021 GO Max Verstappen tijdens een van de vele rondjes die hij tijdens de testdagen in Bahrein kon maken. De Red Bulls maakten indruk, ook bij de concurrentie. foto afp IJ y Lewis Hamil ton strandde zelfs in het Bahreinse grind. „Zorgen maak ik me nog niet'', bleef de ze venvoudig we reldkampioen rustig. FOTO AFP VILAMOURA Windsurfer Kiran Badloe heeft zich in de RS:X- klasse verzekerd van de Euro pese titel. De Nederlander ein digde in de Portugese badplaats Vilamoura als eerste in de me- dalrace en klom in de stand van de tweede naar de eerste plaats. Kiran Badloe pakte in Portu gal de Europse titel. FOTO SANDER VAN DER BORCH ROTTERDAM De Oranje-hand ballers hebben in hun vierde EK-kwalificatieduel gewon nen van Polen. Met zijn tiende treffer besliste Kay Smits het duel in Wroclaw in de slotse conde: 26-27. Oranje heeft nu twee duels gewonnen, een maal gelijkgespeeld en een maal verloren. Eind april, begin mei volgen de laatste twee kwalificatieduels, uit tegen Turkije en thuis tegen Polen. Bij winst op Turkije is plaatsing voor het EK zeker. Nederland leidt de poule nu met Slovenië. Beide landen hebben 5 punten, maar de Slo- venen hebben een duel minder gespeeld. De nummers 1 en 2 uit de poule plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van 2022. Ook de vier beste num mers 3 uit de acht poules mogen deelnemen aan de Eu ropese titelstrijd van 13 tot en met 30 januari in Hongarije en Slowakije. Polen en Nederland gingen in de eerste helft gelijk op. Mede door drie treffers van Luc Steins stond het halverwege 11 11. Na rust maakte Oranje een achterstand ongedaan, de ja rige doelman Bart Ravensber- gen onderscheidde zich. HANDBAL EK-kwalificatie, mannen: Polen - Neder land 26-27. Stand groep 5:1. Slovenië 3-5 (93-79), 2. Nederland 4-5 (104-113), 3. Polen 4-4 (109-107), 4. Turkije (74-91. TAFELTENNIS Doha (Qat). OS-kwalificatie, vrouwen. Kwartfinales: Eerland (Ned) - Paranang (Tha) 4-1 (11-6, 8-11, 11-8, 13-11, 11-6) TENNIS Mannen. ATP-toernooien. Marseille (Fra). Finale: Medvedev (Rus/1) - Herbert (Fra) 6-4 6-7 6-4. Doha (Qat). Finale: Basilasjvili (Geo) - Bautista (Spa/5) 7-6 6-2. Challenger. Biella (Ita). Halve finale: Seppi (Ita/2) - Haase 6-1 7-5. Vrouwen. WTA-toernooien. Dubai (VAE). Finale: Muguruza (Spa/9) - Krejcikova (Tsj) 7-6 6-3. Guadalajara (Mex). Finale: Sorribes (Spa/4) - Bouchard (Can). 6-2 7-5. WIELRENNEN Tirreno-Adriatico (Ita). Vierde etappe: 1. Pogacar (Slo), 2. Simon Yates (GBr) +0.06, 3. Higuita (Col) +0.29, 4. Landa (Spa) z.t, 5. Quintana (Col) +0.31. Vijfde etappe (205 km): 1. Van der Poel (Ned) 4.48.17, 2. Pogacar +0.10, 3. Van Aert (Bel) +0.49, 4. Felline (Ita) +1.26, 5. Bernal (Col) +2.07. Klassement na vijfde etappe: 1. Pogacar 22.41.41, 2. Van Aert +1.15, 3. Landa +3.00, 4. Bernal +3.30, 5. Fabbro (Ita) +3.54, 32. Van der Poel +20.08. Parijs-Nice (Fra). Zevende etappe: 1. Roglic (Slo), 2. Mader (Zwi) +0.02, 3. Schachmann (Dui) +0.05, 4. Hamilton (Aus) +0.08, 5. Vlasov (Rus) +0.10. Achtste etappe (92,7 km): 1. Nielsen (Den) 2.16.58, 2. Laporte (Fra) z.t., 3. Latour (Fra) z.t., 4. Teuns (Bel) z.t., 5. Barguil (Fra) z.t., 6. Van Baarle (Ned) z.t. Eindklassement: 1. Schachmann 28.49.51, 2. Vlasov +0.19, 3. Ion Izagirre (Spa) +0.23, 4. Hamilton +0.41, 5. Benoot (Bel) +0.42, 13. Van Baarle +1.49.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41