Verstappen blijkt al gevaccineerd I F1-testdagen veelbelovend voor Verstappen: stagnatie bij de 8 Eerland begint OKT met winst Fontijn beste in de World Cup Dubbelslag Medvedev Mercedes bleef ver van de perfectie bij het seizoensvoorspel in Bahrein, waar Red Bull Racing juist indruk maakte. Vijf voorzichtige conclusies na de Fl-testdagen in Bahrein. IN EUROPA Red Bull flirt met favorietenrol Stabiel, productief (369 rondes) en nu al de snelste. Red Bull Racing was het allemaal, de laatste drie dagen. Die RB16B voelde snel comfortabel, merkte Max Verstap pen. ,,Iets beter dan vorig jaar. Be trouwbaarder ook, meteen gemak kelijk te besturen'', vertelde Ver stappen, die met 1.28,960 de rapste was. ,,En dat is wel eens anders ge weest." Alles liep voor de Bulls op rolle tjes, waar Mercedes worstelde. Verstappen zag het ook, maar voor conclusies vond de Nederlander het nog te vroeg. ,,Als je zo veel ti tels hebt gewonnen als Mercedes, denk ik niet dat wij nu opeens de favoriet zijn'', temperde hij de ver wachtingen. Schreeuwerige koppen produ ceert de pers zelf maar. Verstappen focust zich vooral op zijn eigen pakket en noemde dat 'veelbelo vend'. ,,De auto is flink verbeterd, natuurlijk ook het hele vorige sei zoen doorontwikkeld. Met de mo tor moésten we stappen maken en ook dat lijkt gelukt. Allemaal posi tief, maar het geeft nog geen ga ranties." ercedes nog ver van perfectie Geen garanties, maar in het hybride-tijdperk is het geloof nooit zo sterk geweest dat er iets niet helemaal in orde is bij Merce des. De succesformatie kampte met technische mankementen en veel vertraging. De doorgaans zo productieve formatie noteerde slechts 304 rondes, het minste van alle teams. Perfectie, waar Merce des jarenlang garant voor stond, was nu ver te zoeken. Steeds was er weer die uitbrekende kont van de nieuwe W12, die nog verre van stabiel oogde. Valtteri Bottas had z'n momentjes en Lewis Hamilton strandde zelfs in het Bahreinse grind. ,,Zorgen maak ik me nog niet'', bleef de zevenvoudig we reldkampioen rustig. ,,We weten hoe we hier mee om moeten gaan. Beter dat het hier nog niet soepel loopt dan straks bij het eerste race weekend." ngrediënten voor ommekeer aanwezig Natuurlijk, het waren maar testda- gen. Een 1-2'tje voor Mercedes over twee weken sluit nog steeds nie mand uit. Maar wie die overheer sing al even zat is, moet toch hoop hebben geput uit deze testdagen. Voorafgaand viel al goed te onder bouwen waarom Red Bull prima maandag 15 maart 2021 GO TAFELTENNIS Britt Eer- land heeft op het olym pisch kwalificatietoernooi in Doha de halve finales bereikt in haar groep. De Schiedamse versloeg bij haar eerste optreden in de kwartfinales Orawan Para- nang uit Thailand met 4-1: 11-6 8-1111-8 13-1111-6. Eer- land neemt het vandaag op tegen Paulina Vega uit Chili, de nummer 74 van de wereld. Het OKT in Doha levert bij de vrouwen vier winnaars op die een ticket verdienen voor de Olympi sche Spelen, komende zomer in Tokio. BOKSEN Nouchka Fontijn (33, foto) heeft zaterdag avond de finale van de World Cup in Keulen ge wonnen. De Nederlandse stond tegenover de Fran- gaise Davina Michel. Fon tijn wist met 5-0 de wed strijd op haar naam te schrijven. Om de finale te behalen moest Fontijn eer der om de Duitse voorma lig wereldkampioen Chris tine Hammer heen in de halve finale: 5-0. Fontijn, zil veren medaillewinnaar op de Olympische Spelen, be hoort al jarenlang tot de topvrouwen in het midden gewicht. TENNIS Daniil Medvedev heeft in Marseille zijn eer ste ATP-toernooi van 2021 gewonnen. De als eerste geplaatste Rus was in de finale in drie sets de Frans man Pierre-Hugues Her bert de baas: 6-4 6-7 6-4. Met zijn toernooizege stijgt de 25-jarige Rus naar de tweede plaats op de we reldranglijst achter de Ser viër Novak Djokovic. Hij passeert de Spanjaard Ra fael Nadal. Herbert had in de kwartfinale de als twee de geplaatste Griek Stefa- nos Tsitsipas uitgescha keld en in de halve finale afgerekend met zijn land genoot Ugo Humbert. Te gen Medvedev, verliezend finalist bij de Australian Open, kwam hij net tekort. Arjan Schouten Bahrein helpt in elk geval wel, denk ik. Omdat we heel veel reizen is dit ook beter voor de mensen met wie je in contact komt." Verstappen bleek niet de enige al gevaccineerde coureur in Bahrein. Zo gaven teamgenoot Sergio Pérez en Ferrari-aanwinst Carlos Sainz toe dat ze in Bah rein de COVID-19 vaccinatie hebben gehad. De eveneens in- geënte Ferrari-teambaas Mattia Binotto vertelde dat het meren deel van zijn team van het aan bod gebruik heeft gemaakt. Ook het personeel van het Italiaanse Alpha Tauri schijnt de prik al te heb ben gehad. Waar Formula One Manage ment eerder aangaf af te zien van het genereuze aan bod vanuit Bahrein, communiceerden meerdere teams al dat ze de keuze aan hun werknemers laten. Het Britse Williams gaf wel aan dat ze als team het verzoek hebben gewei gerd. De formatie vertrouwt op het vaccinatie programma thuis in het Verenigd Koninkrijk. BAHREIN Het aanbod van een vaccinatie in Bahrein had Max Verstappen niet meer nodig. Al voor vertrek naar de testdagen liet de coureur zich vaccineren, vertelde hij gisteren op de laat ste testdag in het Midden-Oos ten. ,,Dat heb ik eerder al ge daan, ja. In Europa." Hoe en waar vertelde hij niet, wel dat het initiatief van hem zelf én van zijn team kwam. „Van beide kanten. Uiteindelijk moet iedereen het toch krijgen'', aldus Verstappen, die ook dit jaar weer vele vlieguren maakt en in tal van ho telkamers over de hele wereld slaapt. „Of ik me nu veiliger voel? Het ^Max Verstappen kreeg ergens in Europa al een prik. FOTO HOLLANDSE HOOGTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40