Weg naar handhaving ligt open voor Willem II 5 Drie eigen doelpunten in één duel, voor het eerst sinds 1989 top. Met Ajax stevent hij af op zijn tweede dubbel. In Zwolle zag hij giste ren Nicolas Tagliafico, degene die met hem debuteerde tegen Feyenoord, de driehonderdste eredivisietreffer maken. VVV slikte er het meest (28), terwijl Dusan Tadic, die ook de penalty's neemt, de meeste goals voor zijn reke ning nam (51). Ajax blijkt onder Ten Hag niet alleen productief, maar mentaal ook ijzersterk. Dat hij een hongerige ploeg smeedde, blijkt ook uit het kwartier waarin Ajax het meest trefzeker was: bijna een kwart van de goals vond in de slotfase plaats. ,,We bouwen aan een prestatiek limaat met een team dat succesvol wil zijn", duidt Ten Hag de imposante reeks. „Daarbinnen creëer je een speel wijze en kweek je mentaliteit. We stel len steeds hogere eisen. Aan het team en aan het individu, zodat we in beide gevallen steeds meer uitblinken. Dat zien we nu, ondanks de verversing. Het mooiste is als je kunt doorselecteren. Dat gaat alleen moeilijk in Nederland. Het weerhoudt ons er alleen niet van steeds hogere eisen te stellen." Tot dusver kwam het in de eredivisie slechts één keer voor dat zoiets ge beurde. Dat was bij de wedstrijd PSV-MVV in oktober 1989. Toen was het drama geheel aan één kant te beleven. De MVV'ers Hans Linders (tweemaal) en Coen Qua- den waren de ongelukki- gen. PSV won die wed strijd met 8-1. Foutenfestival Na vier minuten opende Myron Boadu namens de thuisploeg de score, maar daarna ging het foutenfes- tival van start. Eerst werkte Dario Dumic een lage voorzet van Teun Koopmeiners over de ei gen doellijn, waarna doel man Joël Drommel een vrije trap van diezelfde Koopmeiners onhandig tot doelpunt promo veerde. Maar daarmee was het niet gedaan, want FC Twente rechtte de rug en vond het net aan de an dere kant van het veld. Daarbij werden de Tuk kers een handje geholpen door Albert Gudmunds- son. De IJslander werkte een corner in zijn eigen doel. Zo waren er al voor rust al drie 'own goals' ge noteerd. In de tweede helft zette Koopmeiners met een re gulier doelpunt de 4-1 eindstand op het bord. AZ bleef daardoor vol in de race voor de tweede plaats in de eredivisie. Zelf winnen terwijl de volledige concurrentie struikelt. De weg naar handhaving ligt open voor Willem II en dat heeft het team zelf afgedwongen. ,,Joh, who cares?", haalt Sven van Beek grijnzend zijn schouders op. Het is een paar minuten na de 3-1 zege op SC Heerenveen, als hij de opmerking over het wederom niet vlekkeloze veldspel weerlegt door naar het gouden resultaat te wij zen. ,,We spelen vanuit onze sterkte, dat is op dit moment de lange bal spelen. En waarom ook niet? We hebben er de spelers voor en het is de snelste weg naar het doel. Het hoeft ook helemaal niet mooi, in deze fase." Mantra 'Het hoeft in deze fase niet mooi' is een soort mantra geworden bij Willem II, maar dat namen de Tri colores zaterdag in het eerste kwart van de wedstrijd wel héél letterlijk. Er lukte in die fase pre cies niks, tot grote frustratie van Petrovic, die zich met enige regel maat stampvoetend en schreeu- wend aan de zijlijn meldde. Voor de 1-0 van Sebastian Holmén wa ren er al vijf momenten geweest waarop hij zijn armen uit ongeloof de lucht in stak, om ze vervolgens met een harde klap tegen de zij kant van zijn eigen lichaam aan te slaan, uit pure woede. Willem II speelde voor de derde keer op rij in precies dezelfde ba sisopstelling, en bleef voor de vierde achtereenvolgende wed strijd ongeslagen en kregen in die vier duels slechts drie tegentref fers. 'Stabiliteit' is het codewoord, in alle opzichten. In dat kader is er een belangrijke rol weggelegd voor Van Beek, die ook constateerde dat de openings fase niet best was. ,,Maar we moe ten ook niet overdrijven, hè? We stonden na een uur met 3-0 voor tegen Heerenveen, dat is gewoon heel goed." Die ruime voorsprong had Wil lem II te danken aan een paar zeer tumultueuze minuten in de tweede helft. Vlak na de 2-0 van Kwasi Wriedt leek Heerenveen de aansluitingstreffer te maken, maar Derrick Köhn bracht redding op (of net achter?) de doellijn en werkte de bal via de onderkant van zijn eigen lat weg. Een paar tellen later was Willem II ervandoor en schoot Nunnely de 3-0 binnen. Reddingsmissie Joey Veerman was nog goed voor de 3-1, maar de opleving kwam te laat. En dus heeft Petrovic in zeven wedstrijden elf punten gepakt, terwijl Willem II daarvoor negen tien duels nodig had om er tien te verzamelen. De reddingsmissie van Willem II is in volle gang. Niet in de laatste plaats omdat de concurrenten alle maal punten lieten liggen, maar zeker ook omdat Holmén en Van Beek inmiddels een ijzersterk duo vormen. ,,We voelen elkaar steeds beter aan, praten veel en goed met elkaar", merkt ook de Feyenoord- huurling. ,,We lijken wel een beetje op elkaar. Qua uiterlijk, dat horen we vaker, maar ook qua snelheid en kopduelkracht. Ik denk dat het voor spitsen niet lek ker is om tegen ons te spelen." Zo als het momenteel voor tegenstan ders überhaupt niet lekker is om tegen Willem II te spelen. maandag 15 maart 2021 GO Ajax heeft 300 keer gescoord in 100 eredivisiewedstrijden onder Erik ten Hag. Het doel saldo is 300-90 voor Ajax. Ajacied Davy Klaassen wordt door coach Erik ten Hag bedankt voor zijn aandeel in de overwinning. foto pro SHOTS/NIELS BOERSEMA ALKMAAR Bij de wed strijd AZ-FC Twente werd zaterdag een eredivisie dieptepunt geëvenaard. In Alkmaar vielen namelijk drie eigen doelpunten. Dolf van Aert Tilburg M Zoek de verschillen: Sven van Beek (links) en Sebastian Hol- mén lijken op elkaar en vormen een sterk duo. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37