Corona lijkt opkomst toch iets te drukken Stem voor nieuw leiderschap JOL PSV en Feyenoord in pover evenwicht: 1-1 Ajax loopt verder uit Moord op vrouw in Londen wekt woede Van der Poel klasse apart in Tirreno Walcheren Amsterdamse zege op PEC Zwolle bezorgt Ten Hag drie 'Het bewijs dat we niet zonder reden bang zijn' »P3 Nederlands kampioen soleert majestueus naar de winstsport 7 De verkiezingen zijn begonnen. Mensen van 70 jaar en ouder konden hun stem al uitbrengen per brief. Gert Jan van Reenen (70) uit Vlissingen greep die kans. Niet omdat hij bang is voor corona, maar voor het gemak. ,,Ik weet niet of ik deze week wel thuis ben.'' Caroline van der Mandele (62) uit Middelburg heeft astma, en maakt graag gebruik van de mogelijkheid vandaag al te kunnen stemmen. ,,Ik wil niet in de rij wachten. Dan ben ik heel bang besmet te raken." Corona maakt deze stembusgang anders dan alle voorgaande ver kiezingen. Terwijl er vanavond en morgen nog twee grote lijsttrek kersdebatten op tv zijn, mogen kiezers al twee dagen voor de offi ciële datum van 17 maart naar de stembus. Ongekend is ook het grote aantal Nederlanders dat per brief mag stemmen: opiniepeiler Maurice de Hond schat in dat 42 procent van de 2,4 miljoen 70- plussers dat heeft gedaan. Ook in het stembureau zelf zijn er flink wat voorzorgsmaatregelen genomen om kiezers in dit corona tijdperk te laten stemmen. Mond kapjes in het kieslokaal zijn ver plicht. Stemhokjes en deurklinken worden elk half uur schoonge maakt en de stembureauleden dra gen wegwerphandschoenen. Toch zijn er nog altijd zorgen over de mate waarin Nederlanders in dit coronatijdperk hun stem zul len uitbrengen. Uit onderzoek in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken bleek eerder dat 79 procent van de Nederlanders 'zeker wel' van plan is te gaan stem men. Dat percentage is lager dan de opkomst in 2017. Die kwam toen uit op 81,9 procent, het hoogste cijfer sinds 1986. Volgens De Hond ziet het ernaar uit dat de opkomst in 2021 'fors lager' wordt dan vorige keer. De reden: niet iedereen die zich voorneemt om te gaan stem men brengt een stem uit. Zo'n lager opkomstcijfer heeft zijn weerslag op de uitkomst. Par tijen met een trouwe, vaak oudere achterban scoren daardoor beter dan partijen met een wispelturiger electoraat. Eerder stoppen in zwaar beroep is lastig P15 maandag 15 maart 2021 Nieuwsmedia Laat iedereen vrij, maar niemand vallen. SPORT 1t/m ZEELAND2 FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Kosten noch moeite werden gespaard om de Tweede Ka merverkiezingen gewoon door te laten gaan, ondanks corona. Vandaag is het zover: om klok slag 07.30 uur gaan de eerste stemlokalen open. Toch blijven er zorgen over de opkomst. Laurens Kok Den Haag Wisselend bewolkt en soms een bui pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: 9°C Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1