I MATTHAUS PASSION €49,- MEDIA CULTUUR 17 Het voordeel van PZC Q.S. BACH maandag 15 maart 2021 Peter. ,,Met De kinderen van juf Kiet hebben we destijds samen met onze Amerikaanse distributeur serieus gekeken of we konden meedingen. Maar dan moest die tegelijk worden uitgebracht aan de westkust en de oostkust van de VS en je moest een enorm bedrag besteden aan publiciteit. Onze distributeur kon helemaal niet mee in dit geweld, dus dat was einde verhaal. Amerikaanse docu mentaires zijn altijd in het voor deel. Want welke Europese docu mentaire wordt nu vertoond in de VS? Dat komt maar heel weinig voor." Petra: ,,Nog steeds is driekwart Amerikaans, maar ik heb prach tige films gezien uit alle hoeken van de wereld. Over demonstre rende jongeren in Hongkong. Over een Oekraïense moeder en haar dochter aan de grens met Rusland in oorlogstijd - een mooi gegeven, heel zorgvuldig ge maakt. En zonder beroemdheid die een inleidend praatje houdt over het hoofdpersonage. Dat zie je in veel Amerikaanse documen taires, waarmee je dus eigenlijk zegt dat de hoofdpersoon zelf niet interessant genoeg is." Geboeid Peter: ,,Het is ook weer niet zo dat alle Amerikaanse documentaires niet deugen. Time van Garrett Bradley is een bijzondere film. En ik heb ook geboeid gekeken naar My Psychedelic Love Story, over de vriendin van lsd-goeroe Timothy Leary." De Latasters hebben geen bea- mer of thuisbios; ze kijken de do cumentaires op hun tv. ,,Dat is soms pijnlijk. Films als Notturno, Gunda en The Truffle Hunters moet je eigenlijk op het grote doek zien. Maar we zijn allang blij dat we ze künnen zien", aldus Peter Latas- ter. Petra: ,,Gunda stond niet op ons lijstje, maar we hebben ook veel films gekeken naast de verplichte nummers." Peter: ,,Ze willen dat je zoveel mogelijk ziet, maar dat is niet verplicht. 'We moedigen u aan zoveel films te zien als u kunt' nou, dat willen wij. De lange speelfilms kunnen wij ook zien, maar daar zijn we nog niet aan toegekomen." Petra: ,,We krijgen veel mails van publiciteitsbureaus en er worden speciale onlinescreenings met Q&A's georganiseerd, maar daar doen we niks mee." Met een lach: ,,Er zijn ook nog geen flessen champagne afgeleverd." Peter: ,,Was het maar waar!" Ze hebben allebei meer dan honderd films gezien en letten op dezelfde dingen - van de signa tuur van de maker en de uniciteit, tot technische aspecten. Over de meeste zaken zijn ze het eens, maar niet over alles. ,,Nee, gelukkig niet", zegt Petra. ,,We mogen ook apart stemmen", voegt Peter eraan toe. ,,We zijn twee leden." Petra: ,,Er zijn veel overeenkom sten, maar het zijn geen identieke lijstjes. Op die van mij staan ook 'damesfilms'. My Octopus Teacher, Er zitten gelukkig veel prachtige, kleine films tussen die zijn gemaakt met heel weinig middelen. Dat is zo knap —Peter Lataster bijvoorbeeld, vind ik een heel leuke film, maar het is een twijfel geval." Ze aarzelt even, en zegt dan: ,,Ik zeg het gewoon. Ik hoop dat dit jaar een documentaire van buiten de VS wint. Mijn liefde gaat toch meer uit naar films die je laten kijken, die poëtisch zijn, en waar je eigen verbeelding mee mag doen." Peter: ,,Er zitten gelukkig veel prachtige, kleine films tussen, die zijn gemaakt met heel weinig middelen. Dat is zo knap. Vaak zie je dat een film is gemaakt met heel veel geld, maar levert dat he lemaal niks op." Petra: ,,Maar we moeten nog twee van de vijftien documentai res op de shortlist bekijken. Mis schien zit daar nog een meester werk bij." Sandra Beerends als Nederlandse inzendingen) is het gevolg van de coronapandemie. Vanwege de we reldwijde sluiting van bio scopen en filmtheaters zijn de toelatingseisen voor deelname versoepeld. In plaats van een daadwerkelijke vertoning in thea ters, was de intentie om een film in de bioscoop uit te brengen al genoeg. Een andere manier om op de longlist terecht te komen, was het winnen van een prijs op een festi val. ,,De reglementsaanpassing betekent een enorme winst voor kleinere films uit andere landen dan de Verenigde Staten'', zegt Omdat je het verdient! Early bird deal We kijken graag met u vooruit! Bestel nu op pzc.nl/passion GESCHENK PAKKET De Matthaus Passion geldt in Nederland als de favoriete compositie in de passietijd en is verankerd in onze cultuur. Het is een groot gemis dat dit jaar de Matthaus Passion niet live kan worden uitgevoerd voor publiek. Reserveer nu tickets voor 2022 en ontvang voor deze Pasen nog een Matthaus Passion geschenkpakket. Zo klinkt in uw huis dit jaar toch het meesterwerk van Bach door The Bach Choir Orchestra of the Netherlands o.l.v. dirigent Pieter Jan Leusink. Alleen deze week €49,- met gratis geschenk (twv €65,-) 2CD met integrale uitvoering Matthaus Passion Waardecheque voor toekomstige concerten Tekstboek met vertalingen en achtergrondinformatie Podcast "Exclusief €6,95 servicekosten per bestelling. ""Concertgebouw Amsterdam €5,- toeslag per Rang 1 ticket inclusief gereserveerde plaats, ontvangst en pauze drankje, selecteer online zelf uw stoelen, Data 2022 Zwolle Grote Kerk 12 mrt 15.00 19.00 u Utrecht Janskerk 13 mrt 15.00 u Apeldoorn Grote Kerk 18 mrt 19.00 u Leiden Hooglandse kerk 19 mrt 14.30 u Amsterdam Concertgebouw 24 mrt 19.30 u Utrecht Janskerk 25 mrt 19.00 u Eindhoven Catharinakerk 27 mrt 12.30 16:15 u Rotterdam Laurenskerk 01 apr 19.00 u Rotterdam Laurenskerk 02 apr 15.00 19.00 u Den Bosch Artcenter 03 apr 12.30 16:15 u Amsterdam Concertgebouw 06 apr 19.30 u Utrecht Janskerk 07 apr 19.00 u Groningen Martinikerk 09 apr 15.00 19.00 u Nijmegen Stevenskerk 10 apr 12.30 16:15 u Elburg Grote Kerk 13 apr 15.00 19.00 u Arnhem Eusebiuskerk 14 apr 15.00 19.00 u Den Haag Grote Kerk 15 apr 15.00 19.00 u Amsterdam Concertgebouw 16 apr 14.15 &19.30 u Amsterdam Concertgebouw 17 apr 13:30 &18.00 u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17