k "O O 1 16 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Charlie Hebdo onder vuur om Meghan-cartoon Ik heb er zaterdagnacht slecht van geslapen. Steeds zag ik weer dat verdrietige, van pijn vertrokken gezicht van Marco Borsato voor me, op de gespon sorde bank van Linda de Mol. Nu niet zeggen dat hij gewoon een verdraaid goed acteur is, want sinds de film Wit Licht weten we wel beter. Dit was gewoon 100 procent De Waarheid. Het is natuurlijk ook verschrikkelijk wat hem is overkomen. Ruim tien jaar lang Leontine, de moeder van zijn drie kinderen op wie hij al 24 jaar stapelver liefd is, moeten bedriegen met een bataljon vrouwen. En dat het vreemdgaan dan in 2020 geheel tegen je zin aan het licht komt en in een klap je zorgvuldig gecre ëerde imago van liefhebbende familieman aan gru zelementen slaat. DSt was natuurlijk nooit de bedoe ling. Dan ben je echt heel, heel zielig. Ik huilde thuis nog eerder dan Marco bij Linda. Hij deed er vijf minu ten over, ik slechts drie. Zó zielig vond ik het voor hem. Maar godezijdank heeft Marco nu schoon schip kunnen maken met heel Nederland. Bij biechtmoeder Linda heeft hij een grandioos mea culpa gedaan. Het woord 'intimiteitsvacuüm' moet ik nog even opzoe ken in de Dikke van Dale. Maar het mooiste was toch wel dat hij alle schuld voor zj vreemdgaan naar zich toetrok. ik weet niet precies hoe vaak het woordje 'ik' is gevallen. Na 487 keer ben ik gestopt met turven. Linda de Mol heeft zich geweldig van haar taak gekweten en precies nul kritische vragen gesteld. Marco kreeg alle ruimte om met zijn bekende tegel tjeswijsheden te strooien, die nergens op slaan maar desalniettemin hartstikke leuk klinken. De belang rijkste les was toch wel dat het afgelopen jaar heel zwaar voor hém was. En dat liegen over vreemdgaan aan een mens vreet, joh. Dat gaat hij zichzelf dus ne ver nooit meer aandoen. Hij wilde daarna ook best de tails geven over zijn overspel, maar daar sprong Linda net op tijd tussen. Veiling van gitaar Elvis Klaasje op dwarsfluit? FILM DOCUMENTAIRES Documentairemakers Peter Lataster en Petra Lataster-Czisch mochten meestemmen voor de Oscar voor beste documentaire, waarvan de nominaties vanmiddag bekend worden. Ideaal tijdverdrijf tijdens corona. ,,De wereld kwam bij ons in huis.'' Op welke films ze hebben gestemd bij de komende Oscarnominaties houden de docu mentairemakers Peter en Petra Lataster netjes voor zich. ,,Maar verder mogen we je alles ver tellen", zegt Peter Lataster. ,,Dat denken we tenminste, maar we hebben het niet aan iemand gevraagd", vult Petra Lataster-Czisch aan. De nominaties worden van middag bekendgemaakt in 23 categorieën. De Amster damse documentairemakers Peter Lataster (Amsterdam, 1955) en Petra Lataster-Czisch (Dessau, 1954), bekend van ge lauwerde documentaires zoals Niet zonder jou (2010), Wakker in een boze droom (2013) en De kinderen van juf Kiet (2016), werden vorig jaar juli door de Academy of Motion Picture Arts and Sciences uitgenodigd om te stemmen in de categorie 'lange documentaire'. De Academy nodigde ruim achthonderd filmprofessionals uit om lid te worden, vooral om meer diversiteit binnen de organisatie te krijgen. Bijna de helft van de nieuwe leden is vrouw, een op de drie heeft een donkere huidskleur, de helft van de nieuwe Academy- stemmers komt niet uit de VS. Ook de Nederlandse camera man Jasper Wolf en stuntman Mijn liefde gaat uit naar films die poëtisch zijn, waar je eigen verbeelding mee mag doen Willem de Beukelaer zijn sinds vorig jaar lid van de Academy en mogen dus nu voor het eerst stemmen voor de Oscars. ,,We lazen het in de krant, pas een paar dagen later ont vingen we een officiële mail van de Academy", zegt Petra Lataster. Peter: ,,Het was een heel erg Amerikaanse mail: dat het een eer was om ons als lid van de Academy te verwelkomen en zo, en er werd hoog opgegeven over onze staat van dienst." Petra: ,,We dachten eerst dat het spam was, omdat we een fikse bijdrage moesten beta len." Paradijs Eind mei kregen de Latasters een eerste lading documentai res toegewezen, daarna werd hun pakket elke maand aange vuld. ,,Het was het paradijs", vindt Petra. ,,Het viel zo goed als samen met corona. Alles was dicht, wij zaten binnen opgesloten, want we zijn supervoorzichtig en zien bijna niemand, maar wij waren in de gelegenheid om thuis voortdu rend nieuwe documentaires te kijken. De wereld kwam elke avond bij ons in huis." Er werden deze jaargang 238 lange documentaires inge stuurd, waarmee het vorige record van 170 inzendingen ruimschoots werd gebroken. De enorme longlist (met My Rembrandt van Oeke Hoogen- dijk en Ze noemen me Baboe van SATIRE Wél liet ze een filmpje zien van Marco met zijn dochter in een uitverkochte Kuip. We moeten im mers niet vergeten dat hij behalve notoire vreemdgan- ger ook een liefhebbende vader is. En artiest. Dus mocht hij als toetje zijn nieuwste duet met Rolf San chez - een man, dat scheelt weer nieuwe roddels - ten gehore brengen over een stukgelopen relatie en een vrouw die hém in de steek laat. Waarmee ik overigens niet wil suggereren dat hij dit zogenaamde 'interview' alleen maar gaf om zijn ingestorte carrière nieuw le ven in te blazen. Natuurlijk niet. Hij wil enkel die ene vrouw op wie hij al 24 jaar verliefd is een nette ali mentatie geven. Ik wreef de laatste tranen uit mijn ogen toen op SBS 6 talentenjacht We want more begon. Met Dré Ha zes. Een mens zou immers eens kunnen denken dat Marco de enige artiest is die vreemdgaat bij het leven. En mag ik dan nu een teiltje? Als ik nog niet kots misselijk was van Marco dan werd ik het van mezelf. Quote van de dag We zijn gescheiden op papier, maar dat ben ik nog niet in mijn hart maandag 15 maart 2021 MUZIEK De gitaar waar mee Elvis Pres ley in 1968 zijn comeback in luidde in een tv- special gaat op 27 maart onder de hamer. Het veilinghuis ver wacht dat het instrument tus sen de 750.000 en 1 miljoen dol lar (836.000 euro) oplevert. MUZIEK Zangeres Klaasje Meijer overweegt na haar vertrek bij K3 in te zetten op een carrière als dwarsfluitist. Ze droomt van samenwerkin gen met Ber- dien Stenberg en André Rieu, zei ze tegen de Vlaamse krant Het Nieuwsblad. PC Meestemmen voor de Oscars: 'Het was het paradijs' Jan Pieter Ekker 44 —Petra Lataster-Czisch Het bekende Franse satiri sche tijdschrift Charlie Hebdo is in opspraak vanwege de nieuwste cover. Daarop staat een cartoon waarin de Britse koningin Elizabeth Meghan Markle verstikt met haar knie. Het is een verwijzing naar George Floyd, de zwarte arrestant die in mei overleed toen een agent met een knie op zijn nek drukte. Aanleiding voor de cartoon is het interview dat Meghan en haar man prins Harry onlangs gaven aan Oprah Winfrey. Daarin betichtte Meghan het Britse koningshuis van Prins Harry en Meghan bij Oprah Winfrey. foto talpa racisme, onder meer rond hun zoontje Archie. 'Waarom Meghan Buckingham Palace verliet', kopte Charlie Hebdo. 'Omdat ik niet meer kon ademen', aldus Meghan in een tekstballon. Ze lijdt duide- lijk pijn onder de knie van een gemeen ogende Elizabeth. Meerdere twitteraars, onder wie bekende activisten, vinden dat het blad te ver is ge gaan. 'Dit is op elk niveau ver keerd', twittert Halima Begum, de baas van een Britse denk tank rond gelijkheid. 'Dit is niet grensverleggend, maakt men sen niet aan het lachen en bestrijdt geen racisme. Het bagatelliseert de problemen en is beledigend.' Hoewel tien tallen mensen de cartoon afkeuren, benadrukken ande ren juist dat het gaat om satire en dat dit dus moet kunnen. - Een nieuwe liefde zit er voorlopig niet in, zei Marco Borsato in een interview met Linda de Mol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16