'Ik ben totaal niet zweverig, maar in bezig zijn met ademhalen geloof ik wel' Ik besloot het nieuwe interview te doen en al het materiaal dat ik had te gebruiken. Die maandag confronteerde ik Rutte met zijn plotselinge besluit bij Buitenhof. Rutte ant woordde toen met: 'Ja, ik dacht: als Jaïr het niet begrijpt, moet ik het blijkbaar beter uitleggen'. Daar moest ik toen hard om lachen, alsof ik degene was die hem deed realiseren dat hij toch niet verder wilde met de PVV. Dat is typisch Rutte: je ont regelen, je even van je a propos brengen. Of ik dat slecht vind? Ik vind het leuk om die tactiek te benoemen en te laten zien; als kijker mag je dan zelfje conclusies trekken.'' ,,Ik begin om acht uur 's ochtends, met de kranten doorspitten en bellen met de eindredacteur van Jinek. Vervolgens ga ik Privé Hoe zien jouw werkdagen er uit? PASPOORT Jaïr Ferwerda Geboren 28 september 1976 in Helmond. Opleiding School voor Journalistiek. Loopbaan Nog tijdens zijn studie begint Jaïr Ferwerda als redac teur bij Barend Van Dorp. Hij werkt er zeven jaar. In 2006 switcht hij naar het productie bedrijf van Wilfried de Jong. In 2007 is hij betrokken bij de oprichting van televisiezender Het Gesprek, waar hij onder meer Het Binnenhof van Jaïr maakt. Nadat Het Gesprek in 2010 stopt, wordt Fer- werda freelancer. Hij maakt tien poli tieke documentai res en heeft een societyrubriek in NRC Handelsblad. Ook presenteert hij voor de KRO het programma De Re kenkamer. Als on dernemer begint hij met twee vrienden in 2016 een start up, Verhalenmarkt. In 2017 breekt hij door bij het grote publiek met zijn dagelijkse items bij Jinek; vanaf 2019 doet hij dat bij RTL. Getrouwd met Lon- neke, twee doch ters van 10 en 5. ZATERDAG 13 MAART 2021 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91