De offers van Neelie Kroes DEZE WEEK syg* Seksisme is op het 20 Binnenhof nog altijd alomtegenwoordig Dochter Elisah Baijens 26 koestert nalatenschap van Liesbeth List Bergop, bergaf richting 38 het hoogtepunt van Nederland 4 Goeie zaak Fietsen uit de tijd dat ze nog een leven lang meegingen 6 Geld geluk René's oude Ford Ka rijdt nog als een tierelier 7 Egbert Jan Senseo, zóóó 2003, maar weinig mis mee 8 Jaïr Ferwerda Dol op Haagse spelletjes en relletjes 15 Fijn spul De coronamuiltjes van topmodel Loiza Lamers 16 Slapeloze nachten Je levensstijl resetten is makkelijker gezegd dan gedaan 31 BV De Liefde Anja en Frits, samen 150 jaar, zijn dol op snuffelen 32 Lezen Joke van Leeuwen over de hemel, verlies en de kunst van het loslaten 34 Giphart graast Ingmar Heytze is een unieke dichter 35 Schrijver leest Deon Meyer neemt zijn hoed af voor Obama 36 De Hamersma's Lekker thuis met een glaasje Rock 'n Rolle 43 Joost mag 't weten 'Mijn broer rookt onze erfenis op' 44 Puzzelen Win een Samsung Galaxy of een Apple Watch Strak in het mantelpak. Stralend. Energiek. En dossiervretend in Brussel. Neelie Kroes, twaalfjaar geleden interviewde ik haar voor HP/De Tijd in haar indrukwekkende werkvertrek. Zij was 68 en snoeihard aan het werk als Europees Commis saris. Ik was 36 en net zwanger van mijn eerste. En ik was moe, van treinen en deadlines in combinatie met die eerste zwangermaanden. Van Neelie Kroes leefde ik op. Van haar nuchterheid: 'Ik ben te Rotter dams om er opgewonden over te raken dat ik 47ste sta op de Forbes- lijst van Most Powerful Women.' Van haar relativering over de offers voor haar loopbaan: 'Bepaalde dingen in de jeugd van mijn zoon, daar was ik niet bij. Maar dan zag ik anderen die wel meegingen naar zwemles en die zaten te bridgen. Dan ben je er ook niet echt bij.' Van haar levendigheid: 'In alles wat ik doe, moet een stuk spanning zitten om me op m'n tenen te krijgen.' Zonder vrouwenquotum had Neelie Kroes nooit haar baan als Eurocommissaris gekregen, lees ik in ons artikel over seksisme in de politiek (pagina 20). En hoe zij nuchter stelt: 'Ook al ben je aan genomen als excuustruus, als je eenmaal op die toppositie zit, zul je jezelf toch moeten bewijzen.' Dat 'excuustruus' had ik al een tijdje niet meer gehoord. Wel stemadviezen over hoe je kunt helpen meer vrou wen in de Kamer te krijgen. Niet op de eerste vrouw stemmen, zoals ik jaren heb gedaan. Maar wel op een lagere in de lijst. Er staan meer vrouwen dan ooit op de stemlijsten, kan ook Neelie Kroes tevreden constateren. Ook dankzij haar offers, denk ik dan. COLOFON Chef ADR Magazine Sara van Gorp Artdirection Henk Marseille Chef redactie Mark Roos z Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Ruud Roodhorst 4 Vormgeving Sasja Kooistra, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar a Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook@admagazine Instagram ad_nl g Sara van Gorp ZATERDAG 13 MAART 2021 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83