Vijf tips om goedkoper af te drukken 1 Het apparaat om thuis geld mee te drukken is helaas nog niet op de markt, dus kun je maar beter proberen om bij het printen de kosten te drukken. Met nieuwe modellen en aloude foefles kan dat. Tankprinters: drie aanraders 22 ockdown of niet, thuiswer ken is een blijvertje. Met als gevolg dat diverse apparaten vrijwel dagelijks intensief worden gebruikt, zoals de koffiemachine en de laptop. Ook de printer staat veel vaker te ratelen en dat kan best in de papieren lopen. Een standaard pagina printen kost ongeveer 2,5 cent, maar dat bedrag schiet omhoog als je voor kleur of hoge kwaliteit kiest. Printers functioneren voor veel fabrikanten als een soort elektro nisch paard van Troje. Ze zijn nog net niet gratis, maar voor een paar tientjes kun je er al een in huis halen. Daar wordt de fabrikant natuurlijk niet rijk van. Dat gebeurt op een later moment, wanneer de printer door de eerste inktvoorraad heen is. Dan moeten er nieuwe cartridges worden aangeschaft, waar je je al snel blauw (alsmede rood, geel en zwart) aan betaalt. Als je veel print, lopen de kosten zo hard op dat je bijna in de verleiding zou komen om gewoon een nieuwe printer te kopen omdat een vers stel cartridges bij de prijs is inbegrepen. Maar dat zou een staaltje kapitaalver nietiging zijn, en duurzaam is het al helemaal niet. Hoe kun je dan toch goedkoper printen? Overweeg een inkttankprinter De aanschaf van een nieuwe printer is te overwegen om de kosten te drukken, maar dan wel een nieuw type printer. Nou ja, relatief nieuw dan. Zeven jaar geleden bracht Epson onder de naam EcoTank een inkjetprinter op de markt die geen cartridges slikt, maar z'n inkt recht streeks uit de fles krijgt. Dat scheelt een flinke slok op een borrel. Volgens een rekentool van Epson zelf zouden de printkosten tot Wie niet op de eerste de beste advertentie klikt en eens een webshop verder kijkt, kan aardig besparen op cartridges wel 74 procent lager uitvallen. Met een EcoTank kosten 500 zwart-wit- pagina's 1 euro en 500 kleuren-A4's 2,31 euro. Bij een traditionele deskjet- printer zou dat respectievelijk op bijna 25 en 50 euro uitkomen. Een inkttankprinter is in aanschaf wel duurder dan de reguliere inktjet- modellen, maar dat verdien je vaak binnen enkele jaren terug. Die terugverdientijd hangt sterk af van de aanschafprijs van een printer, zijn specifieke cartridges en uiteraard het aantal prints dat je maakt. De Consumentenbond berekende dat een goedkope tankprinter al vanaf zo'n 25 printjes per maand goedkoper kan zijn. Na Epson lanceerden andere merken vergelijkbare printers, dus ook grote jongens als Canon en HP leveren nu inktreservoirprinters. Het principe is hetzelfde als bij de eerste modellen, alleen is de bijvulmethode verfijnd. Zelfs de grootste knoeier hoeft nog geen druppel inkt te verspillen tijdens het bijtanken. 2 Gebruik klooninkt als alternatief Veel thuiswerkers van wie de oude vertrouwde printer nog niet aan vervanging toe is, hebben andere manieren gevonden om goedkoper te printen. De eerste daarvan heet: googelen. Wie niet op de eerste de beste advertentie klikt en ook eens een webshop verder kijkt, kan aardig wat besparen op de officiële inkt- cartridges. Online kunnen de prijzen voor dezelfde merkcartridge name lijk aardig uiteenlopen. Nog goedkoper, en daarmee een geliefde optie, is het om voor een huismerkcartridge te gaan met zoge noemde klooninkt. Veel printers sputteren spontaan tegen als ze een niet-officiële cartridge gevoerd krijgen, maar in de praktijk zijn die foutmeldingen pure flauwekul en probleemloos weg te klikken. De kwaliteit is meestal prima, zeker in zwart-wit, maar klooninkt kan sneller verkleuren. Aan een huismerkvariant ben je zomaar een paar euro minder per cartridge kwijt. Onlineshops waar je zowel de officiële als de budget varianten kunt bestellen zijn onder Epson EcoTank 2750 HP Smart Tank Plus 655 O Voordelig vanaf zo'n 25 pagina's/maand. Richtprijs: €245 (zonder dat je papier hoeft om te draaien). O Kantelbaar kleuren- display met knoppen. Richtprijs: €329 Canon Pixma G6050 Richtprijs: €319 O Voordelig vanaf zo'n 20 pagina's/maand. O Grote papiercapaci teit (250 100 vel). ZATERDAG 13 MAART 2021 GO Printen voor een prikkie ANTON DAMEN Ook bij printers met een inkttank staat de techniek niet stil. Waren de eerste modellen van Epson, de pionier op dit vlak, nog niet helemaal uitgekristalli seerd, de nieuwe generatie van dit type is op bijna alle fronten verbeterd. Ook met bijvullen, want dat kon in het verle den nog weleens vieze vingers opleve ren. Kenmerkend voor al dit soort prin ters zijn de superlage inktkosten. Ver wacht alleen geen fotokwaliteit als je voor kleur en glanzend papier kiest. Navulset XL: €41 O Superzuinig. O Voordelig vanaf zo'n 20 pagina's/maand. O Reageert lekker snel. O Printsnelheid (zwart wit) van 10,5 pagina's per minuut. O Print dubbelzijdig Navulset XL: €50 O Printsnelheid (zwart-wit) van 11 pagina's per minuut. O Stapel papier door voeren gebeurt O Niet de allerstilste. O De app verdient wat meer design-liefde. automatisch. O Opstarten duurt vrij lang. O Niet de vlotste met het verwerken van opdrachten. Navulset: €56 O Printsnelheid (zwart wit) van 13 pagina's per minuut. O Kan automatisch dubbelzijdig printen. O I nkt loopt niet soepel uit het flesje. De Consumentenbond stelde een aantal printers, van traditionele inkjet tot laserprinter, op de proef en heeft ook een handig hulpje om voor jou de ideale printer te vinden: consumentenbond.nl/printer/keuzehulp-printer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 70