Alles werd anders door een virus Toch nog honderd mensen bij uitvaart r t 7 8 Een jaar geleden kwam de eerste lockdown over Nederland. Heinkenszand was een van de eerste plaatsen in Zeeland waar bij een inwoner een coronabesmetting werd vastgesteld. We spraken in die plaats met mensen voor wie de lockdown unieke momenten in hun leven veranderde. Geboorte, overlijden, afscheid en een jubileum. Alles was anders door corona. ,,Rozet was een heel sterke, heel sociale vrouw. Het idee dat maar dertig mensen naar haar uitvaart moch ten komen vond ze verschrikkelijk. Ze had daar heel veel moeite mee. We hebben een heel grote familie. Vlak voor haar overlijden werd bekend dat vanaf 1 juli honderd mensen in de kerk mochten zijn." Vorig jaar februari kreeg Rozet, echtgenote van Theo van Driessche, de uitslag van het bevolkingsonderzoek naar darmkanker. Het was een slecht bericht en bij na der onderzoek bleek de kanker in haar lichaam te zijn uitgezaaid. ,,Er was geen redden meer aan", zegt Theo. Op 30 juni overleed ze. Ze was 67 jaar. De laatste maanden van haar leven was Rozet thuis. ,,We hebben gelukkig veel samen kunnen doen. Mijn vrouw regelde alles zelf, tot aan haar uitvaartdienst en plaats waar ze begraven wilde worden aan toe." Corona beperkte de mogelijkheden om bezoek te ontvangen. ,,Mensen kwamen vaak niet verder dan de deur. Even een bloemetje afgeven, meer kon niet. Dat waren geen beste momenten." Kort voordat Rozet overleed werd bekend dat per 1 juli de regels rond uitvaarten zouden worden versoe peld. ,,We hebben toen drie soorten rouwkaarten ver stuurd. Honderd aan de mensen die naar de kerk en bij eenkomst in De Stenge mochten komen, vijftig voor wie alleen naar De Stenge konden gaan. En honderd kaarten met 'helaas'. Zonder corona was de kerk afgela den vol geweest." Op de dag van de begrafenis trof de anderhalvemeter- regel hem pijnlijk. „Gecondoleerd worden, terwijl je achter een tafel moet blijven staan. Dat je dan geen mensen kunt omhelzen. Ik vond het echt heel erg." Wie niet kon komen stuurde een kaartje. ,,Hoeveel het er zijn geweest? Ik ben bij 400 gestopt met tellen, maar het heeft me veel goed gedaan." Er waren ook 'gouden dagen' in het voorjaar van 2020 voor Theo en Rozet. ,,We hebben nog één keer een feestje gehouden met onze vier kleinkinderen. Mis schien dat we toen de coronaregels een beetje gebogen hebben, maar het waren heel mooie momenten. Soms denk ik weleens, alles viel precies op zijn plek. Rozet wilde nog graag een keer met de kinderen en kleinkin deren naar de Efteling. Laat vlak daarna de Efteling een experiment houden met openstelling. We konden er naartoe en hebben in twee huisjes gelogeerd. En daarna die verruiming van 30 naar 100 mensen in de kerk." Op de dag van de begrafenis trof de anderhalvemeter- regel hem pijnlijk. ,,Gecondoleerd worden, terwijl je achter een tafel moet blijven staan. Dat je dan geen mensen kunt omhelzen. Ik vond het echt heel erg." Wie niet kon komen stuurde een kaartje. „Hoeveel het er zijn geweest? Ik ben bij 400 gestopt met tellen, maar het heeft me veel goed gedaan." Er waren ook 'gouden dagen' in het voorjaar van 2020. ,,We hebben nog één keer een feestje gehouden met onze vier kleinkinderen. Misschien dat we toen de co- ronaregels een beetje gebogen hebben. Soms denk ik weleens, alles viel precies op zijn plek. Rozet wilde nog graag een keer met de kinderen en kleinkinderen naar de Efteling. Laat vlak daarna de Efteling een experiment houden met openstelling. We konden ernaartoe en hebben in twee huisjes gelogeerd. En daarna die verrui ming van 30 naar 100 mensen in de kerk." ZATERDAG 13 MAART 2021 GO Markante punten in een leven getekend door corona THEO GIELE Theo van Driessches vrouw Rozet overleed 30 juni vorig jaar. Haar foto staat naast zijn stoel op de Zeeuws- Vlaamse vlag. Op haar begrafenis mochten uiteindelijk geen dertig maar honderd mensen komen, omdat op 1 juli de regels veranderden. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 56