Omloop van Yerseke kiest alleen voor jeugd BARRY VAN DER HOOFT 14 ZEELAND Trainer gaat voor zijn zevende seizoen Lennard Kerkhove voelt zich thuis bij De Noormannen. foto lex de meester Daniël Wissel Westkapelle Als geboren Middelburger kwam Kerkhove een jaar of wat geleden terecht in Westkapelle. Hij werd als voetbalfanaat meteen gegrepen door de plaatselijke voetbalclub en sindsdien stuurt hij zijn tweewie- ler driemaal per week richting sportpark de Prelaat. ,,Die uitlaat klep heb ik echt nodig, dat merk je in deze tijd nog net een beetje meer", beseft hij. En dus was zijn verlenging eigenlijk al maanden lang een feit. ,,Dat hadden we voor de kerst al besproken, ondertussen kennen we elkaar natuurlijk wel een beetje." Ondanks zijn drukke bestaan als manager bij een uitzendbureau in Middelburg en een stuwadoorsbe- drijf in Vlissingen, had Kerkhove de afgelopen periode veel tijd over. Zijn energie kon hij kwijt in zijn werk, maar het maakte zijn keuze voor een langer verblijf bij De Noormannen een abc'tje. ,,Het zou vreemd zijn om nu te stoppen. Vo rig seizoen is niet afgemaakt en de competitie van dit jaar ook niet. Op basis van wat moet ik dan ineens toe zijn aan een nieuwe uitdaging?" Dat er in de trainerswereld toch gretig van club wordt gewisseld, verbaast hem dan ook. Zelf zag hij geen enkele reden om te vertrek ken. ,,Ik heb het naar mijn zin, die jongens hebben plezier en ik kan ze voor mijn gevoel nog steeds prikke len. Meer heb je toch niet nodig?'' En dus ging Kerkhove opnieuw in gesprek met de derdeklasser. Na zes seizoenen zijn die gesprekken een soort routineklus geworden. ,,Je gaat samen zitten om te kijken wat de vooruitgang is. Zit er nog rek in? Wat loopt er in de jeugd? Het be langrijkste is de mix tussen presta tie en plezier, het gaat echt niet al leen om winnen." Je zou zeggen dat het na al die tijd saai begint te worden, maar juist de doorstroming van jeugdspelers houdt het uitdagend. ,,Je hebt ieder jaar een paar nieuwe jongens nodig, een beetje reuring in een elftal. Voor mezelf haal ik de motivatie uit het voetbalspelletje, continu bezig zijn met het bijstellen van je visie." Die uitlaatklep heb ik echt nodig, dat merk je in deze tijd nog een beetje meer Niet te lang werken met exact de zelfde groep dus. Maar er is meer voor nodig. „Blijven overleggen met spelers. Het is niet zo dat mijn wil wet is. Soms wil ik een vorm juist niet doen, omdat we hem al vaker hebben gedaan. Maar dan ge ven die jongens aan dat ze hem toch wel lekker vinden." Daar is hij bui ten het veld veel mee bezig. ,,Ik lees veel vakbladen, maar bedenk ook oefeningen zelf. Patronen in een pass- en trapvorm, dan is het mooi om te zien dat spelers snappen waarom we zoiets doen." Inmiddels kleurt zijn voetbalhart voor een groot deel rood-zwart, maar oorspronkelijk is het balletje in Middelburg gaan rollen voor Kerkhove. ,,Daar groei je op met 4-3-3 en spelen vanuit balbezit. Hier zien ze graag dat j e hard werkt. Die twee dingen probeer ik te com bineren." Dat is, als je naar de resultaten van de afgelopen jaren kijkt, best aardig gelukt. ,,Bij mijn aanstelling was de doelstelling om van De Noormannen een stabiele derde klasser te maken. In balbezit zijn we echt nog niet dominant genoeg, maar dat is de uitdaging. Ze weten hoe ik wil spelen en daar zijn we constant mee bezig. Dat is de sleu tel tot succes." Maar geduld is een schone zaak. „Natuurlijk gaan mijn haren soms rechtovereind staan als iemand zomaar een bal over de zij lijn schiet." Toch bezorgt de ontwikkeling hem een grote glimlach op zijn ge zicht. „Dingen die we trainen, ko men terug in de wedstrijd. Het is best een stap van strijd en werklust naar aanvallend voetbal, maar je merkt dat tegenstanders rekening met ons houden. Dat is het grootste compliment." Voorlopig zit hij op zijn plek bij De Noormannen. ,,Er moet wel iets heel bijzonders ko men, wil ik hier vertrekken. Veel clubs zijn dan toch een beetje het zelfde." Zeelandia Middelburg Maar is er één club in de provincie die het hart van Lennard Kerkhove sneller doet kloppen. ,,Ik kom uit Middelburg, dan is trainer worden bij Zeelandia Middelburg wel iets heel moois. Dat zou ik ooit eens willen doen." Een paar keer per sei zoen maakt hij voor zichzelf de af weging of hij 'het' nog over kan brengen en tot nu toe is het ant woord op die vraag altijd bevesti gend geweest. Maar wanneer heeft hij alles be reikt? ,,Dat is lastig te zeggen, maar stiekem zou ik het wel heel mooi vinden als we de tweede klasse kunnen halen." Column Erik ten Hag zei het woensdag, in aanloop naar het duel met Young Boys. 'Al die talenten die naar het buitenland gaan, eigenlijk mislukken ze allemaal'. De trai ner van Ajax had nog geen se conde nodig om er aan toe te voegen dat toch 'zeker 95 pro cent' het niet redt. Ten Hag re ageerde daarmee weer op vragen over Brian Brobbey, die in Am sterdam toch echt op weg was naar de uitgang. Donderdag was Brobbey in valler tegen de Zwitserse ploeg en bepaalde hij de eind stand met een gave treffer op 3-0. Op Instagram had Noa Lang een fijne reactie in huis na dat doel punt. 'Pff red bull geeft je steeds meer vleugels'. Gisteren kwam de officiële bevestiging vanuit Duitsland. Brian Brobbey maakt deze zomer transfervrij de over stap naar Red Bull Leipzig. Hij te kent voor vier jaar bij de huidige nummer twee van Duitsland, de enige club die Bayern München een beetje kan volgen. Het is altijd intrigerend om na zo'n bekendmaking even naar de reacties op sociale media te kijken. Ik weet, ieder leeghoofd kan daar - vaak liefst anoniem - zijn hersenspinsels kwijt, maar toch. Een korte samenvatting, van reacties van fans die donder dag ongetwijfeld nog juichten na de treffer van Brobbey: niet meer opstellen, terug naar de Onder 19, succes op de bank, naaibal, vieze rik. Bla bla bla. kocht. Maar soms loopt het an ders. En kiest een talent, in over leg met zijn entourage, voor een ander pad. Brian Brobbey heeft groot gelijk dat hij in Duitsland voor zijn kansen gaat, bij een topclub met een bewierookte trainer aan het roer. Bij Ajax had hij dit seizoen Traoré en Huntelaar voor zich. In januari kwam Sébastien Haller erbij, maar vertrok Huntelaar. Haller kreeg geen vinkje en ont breekt in de duels in de Europa League, maar dan is Dusan Tadic de centrumspits. Ja, Brobbey is pas net 19. Maar leeftijd speelt toch geen rol in de voetballerij? Dat roept iedereen tenminste al tijd in de voetballerij. Ten Hag kiest voor ervaring, Brobbey kiest nu voor zichzelf. Ik hoop en reken erop dat hij bij de vijf procent hoort die Erik ten Hag niet benoemde. Dus de jongens die op jonge leeftijd naar het buitenland gaan en het wél redden. Ik hoop dat Brian Brob bey een wereldtopper op num mer 9 wordt. Een nieuwe Marco van Basten of Patrick Kluivert. Dat zou voor Oranje ook wel lek ker zijn. Al kan en mag Brian Brobbey ook kiezen voor Ghana, het land waar zijn roots liggen. Het zou wat zijn als hij dat doet. Ik kijk al uit naar de reacties. YERSEKE De wielerwedstrijd voor elites en beloften is van de baan in de eerste editie van de Omloop van Yerseke. Het evene ment verscheen in eerste instan tie op de kalender als klassieker voor junioren en als wedstrijd voor elites en beloften. ,,Op ver zoek van de nationale wielerbond KNWU hebben de elites en belof ten echter plaatsgemaakt voor een klassieker voor nieuwelingen'', verklaart organisator Davy Gunst. De onthulling van de gloed nieuwe wedstrijd Omloop van Yerseke (te rijden op zondag 17 juli) was vorige maand een licht punt voor de Zeeuwse wieler sport in coronatijden. Initieel zou het evenement uit twee wedstrij den bestaan voor respectievelijk junioren en elites en beloften. Een maand na de aankondiging is dat gewijzigd. ,,De KNWU luidde de noodklok over een schaarste aan wedstrijden voor nieuwelingen'', verklaart organisator Davy Gunst de switch. ,,Bovendien zal de wedstrijd normaliter in hetzelfde weekend vallen van de verplaatste Zuiderzeeronde voor elites en be loften. Toen was de keuze voor ons snel gemaakt.'' De eerste editie van de Omloop van Yerseke zet dus volledig in op de toekomst. ,,Zowel de wedstrijd voor nieuwelingen als junioren zal op de nationale kalender ver schijnen als klassieker. Het stre ven is om de nieuwelingen op hetzelfde parcours van elf kilome ter te laten rijden als de junioren, maar daarover is nog geen uit sluitsel. Het belooft een mooie wielerdag te worden'', besluit Gunst. zaterdag 13 maart 2021 PM Kerkhove hoeft nergens heen Meer dan ooit mist hij zijn ver trouwde ritjes op de fiets naar de club. Nu de bal niet rolt, be seft Lennard Kerkhove nog meer hoe verknocht hij is aan De Noormannen. En dat komt goed uit, want komend jaar begint de oefenmeester aan zijn zevende seizoen bij de club. - Lennard Kerkhove @Barryvdh9 Natuurlijk, ik vind het ook al tijd mooi als zelf opgeleide spe lers doorbreken bij hun club en dan voor miljoenen worden ver Hij kan en mag ook voor Ghana kiezen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42