Meer ruimte voor giften aan mensen in bijstand II water specialist 7 ,,Mijn vader Kees Glerum was vele jaren vrijwilliger in de kerk", zegt Jacqueline Zunnebeld-Glerum. Zij stuurde een foto in voor de wedstrijd van de Middel burgse Oostkerk. Die levert fraaie, vaak beelden en persoonlijke verhalen op. r Bekijk nu onze actie! www.water-specialist.nl/actie De kerk in de sneeuw, met opkomende zon, het koepelplafond of klompen op een graf steen: een kleine greep uit de ruim honderd foto's die de wedstrijd 'De Oostkerk in beeld' nu al oplevert. Ze schetsen een mooi beeld van een icoon dat veel Middelburgers in hun hart dragen. De wedstrijd loopt goed, consta teert directeur Leo Hannewijk van de Oostkerk: ,,Het leeft onder de bevolking. De kerk is niet alleen een beeldbepalend silhouet voor de stad, maar nu ook een cultureel baken waar mensen sympathie voor hebben. Het lijkt, nu met onze lichtactie, soms net een be devaartsoord. Met kaarsjes op de trappen bij de ingang. Het valt me op hoeveel mensen hier langs wandelen. Dat geeft toch hoop als we straks weer open mogen." De foto's worden beoordeeld door het publiek en door een vak- Af en toe een tasje boodschappen, wat nieuwe kleren, een beetje geld om problemen te verhelpen. Deze giften zijn geld waard. Als je een bijstandsuitkering hebt, mag je voortaan een hoger bedrag aan gif ten houden, zonder dat je wordt gekort op je uitkering. De grens wordt in Middelburg en Vlissingen verdubbeld, van 600 naar 1200 euro per jaar. De nieuwe regel moet uiterlijk 1 mei ingaan. De gemeenteraden van Middel burg en Vlissingen willen zo voor komen dat mensen die toch al van een uitkering moeten leven, te snel in de problemen komen als ze hulp krijgen van familie en vrien den. De Sociale Cliëntenraad Wal cheren drong al langer aan op ver ruiming van het giftenbeleid. Of Veere de grens voor giften ook ver hoogt, moet volgende week blij ken; de gemeenteraad spreekt er donderdag over. Orionis Walcheren zal de nieuwe regel duidelijk vermelden op de website en ook goed uitleg gen aan mensen in de bijstand, zegt woordvoerster Marcia Wiele- maker. ,,Verder adviseren we mensen om contact op te nemen als ze twijfelen. Wij zullen altijd rekening houden met de persoon lijke situatie." jury. In beide categorieën winnen drie foto's. Op de site van de Oost- kerk is inmiddels een 'publieks top tien' te zien. Die kan natuurlijk de komende weken nog veranderen, want de wedstrijd loopt tot 30 april. Op dit moment staat Ricardo Kievit bovenaan, met zijn Oostkerk De kerk lijkt, nu met onze lichtactie, soms net een bedevaartsoord in de sneeuw, vastgelegd vanaf de Veersesingel. ,,Middelburg foto graferen is echt mijn ding. Ze noe men mij ook wel de stadsfotograaf. Ik ben dagelijks in actie met mijn camera. De Oostkerk fotografeer ik heel vaak. Je ziet 'm eigenlijk altijd, net zoals de Lange Jan. De sneeuw maakte het net wat anders." bouw. ,,De Oostkerk is voor mij heel speciaal. Het was de kerk van mijn ouders. Mijn vader Kees Gle- rum, die overleed in 2013, was vele jaren ook vrijwilliger in de kerk. Hij deed de rondleidingen. Mijn broer en schoonzus zijn er ge trouwd." Haar foto Middelburgs trots! staat nu nog op nummer 9. Opvallend door de kleur is Lente in aantocht, van Thijs Willemstein, op nummer 4. Hij maakte zijn sfeervolle doorkijkje naar de kerk op een zondagochtend in februari, tijdens zonsopgang. ,,Ik heb 'm heel vroeg in de ochtend genomen vanaf de Dwarskaai. Dat paars- roze licht was een verrassing voor me. Alsof er een warme gloed over de stad lag. De Oostkerk is voor mij een symbool voor Middelburg. Net als het stadhuis." Hannewijk hoopt straks de win nende foto's te kunnen exposeren. ,,Ik ben nu bezig om financiering rond te krijgen om ze groot af te laten drukken en panelen te vin den waarop we ze kunnen expose ren, bijvoorbeeld in een winkel etalage in de stad." Ricardo wordt gevolgd door nummer twee: Een baken van licht in donkere dagen, van Simone van Kooten-Payens. Een besneeuwde Oostkerkkoepel met blauw licht in de lantaarn, geflankeerd door een verlichte Lange Jan. Het gekleurde licht in de lantaarn levert overi gens veel persoonlijke foto's op, zoals de veelzeggende Voor mijn lief. Of Green light for hope. Jacqueline Zunnebeld-Glerum is één van de inzenders met een persoonlijke band met het ge- zaterdag 13 maart 2021 Persoonlijke foto's kleuren wedstrijd Annemarie Zevenbergen Middelburg Maurits Sep Middelburg De Oostkerk in de sneeuw van Ricardo Kievit gaat aan kop. FOTO RICARDO KIEVIT - Leo Hannewijk, Oostkerk Middelburgs trots! FOTO JACQUE LINE ZUNNEBELD-GLE RUM M Lente in tochtFOTO THIJS WILLEMSTEIN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35