KNVB Jaar cel geëist tegen eigenaar failliet assurantiekantoor Onderzoek naar broers Azimi is na ruim twee jaar voorlopig niet klaar 2 MAIKEL HARTE PETER PANNEKOEK DOET OUDEJAARSCONFERENCE 2021 Column Van de week las ik in deze krant dat Hubert van den Hemel voetbaltrainer van VV Terneuzen wordt nadat hij noodgedwongen moest stoppen bij Terneuzense Boys, omdat hij niet het juiste diploma had. Met Hubert speelde ik als kind op het zogenaamde strookje, een lap gras tussen echte voetbalvelden in, waar je niet weggestuurd werd door waakzame terreinknechten. Hele voetbalwedstrijden speelden we na. Ik heb op dat strookje dan ook regelmatig de Europacup ge wonnen. Hubert kon goed voet ballen, ik kon vooral heel goed nepjuichen. Vandaar dat ik in m'n tienerjaren de afslag naar het thea ter nam, Hubert bleef echter voet ballen en is inmiddels trainer. bands kan oprichten, liedjes kan uitbrengen, zonder dat iemand om een diploma vraagt. Van Huberts verhaal schrok ik namelijk. Wil je het juiste papiertje om in de eerste klas te mogen trainen dan ben je 16.000 euro cursusgeld kwijt aan de KNVB. Pardon, 16.000 euro! Is dit een volkssport? We hebben het over amateurs. Dat bedrag is nog exclusief de twintig werkda gen die je er voor naar Zeist moet. Dus als je op een dorp per onge luk een goeie generatie voetballers hebt en een paar keer promoveert, zoals dat de laatste jaren onder meer op Zaamslag, Zoutelande en Bruinisse gebeurde, dan moet je een trainer gaan zoeken die in staat was om 16.000 euro neer te leggen en op werkdagen naar Zeist kon rijden. Dit kan toch niet? De KNVB is een vereniging en dit vinden de leden goed? op de voetbalcompetitie, stelt een diploma als eis en dat diploma kan je alleen halen bij de KNVB voor minimaal 16.000 euro. Is hierover al geklaagd bij de Nederlandse Mede dingingsautoriteit? Er wordt hier en daar opgeroepen om het WK voetbal in Qatar te boycotten van wege de uitbuiting van stadion bouwers. Is dit geen uitbuiting dan? Ik kon altijd heel goed nepjui- chen, maar dit is om te janken. Ik ben blij dat ik op kan treden zonder dat iemand om een diploma vraagt DE STELLING Weekend: Geef horeca en winkels in Zeeland alle ruimte Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Agenten en boa's online bedreigd na aanhouding Coronateststraat dicht door storm OOSTKAPELLE Kerkklok luidt voor het klimaat Gisteren diende de zaak tegen de - inmiddels in Winschoten wo nende - Axelse eigenaar van het ge lijknamige assurantiekantoor en hoorde hij een gevangenisstraf van een jaar voor oplichting en verduis tering tegen zich eisen. Over hoeveel het precies gaat is niet duidelijk, maar zeker een be drag van meer dan twee miljoen euro, waarvan ruim een miljoen van gedupeerden die aangifte heb ben gedaan. Rond 2005 zwommen volgens De R. de banken in het geld en boden ze hem onder gunstige voorwaarden 'werkkapitaal' aan. Zes ton incasseerde hij. Bankencrisis Totdat de bankencrisis zich open baarde en de banken hun geld terug wilden. Met het bedrijf van De R. ging het niet goed en als oplossing bedacht hij dat als zijn klanten bij hem geld deponeerden tegen een leuk rendement dat alles dan wel weer goed zou komen. Het kwam niet goed. De spaarcenten die zijn klanten hem toevertrouwden wer den gebruikt voor de huisvesting en personeelskosten. Alles was gebaseerd op vertrou wen. Als mensen eindelijk iets van hun verdiensten wilden zien gaf hij niet thuis en als er na veel aandrin gen geld werd teruggestort ge beurde dat pas na ettelijke loze be loftes. De ellende voor zijn klanten werd pas duidelijk toen een van hen langs het kantoor reed en zagen dat zijn kantoor failliet was ver klaard. Wrang daarbij is dat een van de gedupeerden een dag voor het faillissement bij vonnis een flink bedrag kreeg toegewezen. Daar komt dus waarschijnlijk niets van terecht, want De R. zegt niet meer te hebben dan zijn AOW. Klanten kunnen waarschijnlijk baar hun geld fluiten Een saillant detail is ook dat De R. niet eens geld had mógen inle nen, omdat hij daar geen vergun ning voor had. Dat bleek bij een bezoek van de Autoriteit Financi ële Markten die ook constateerde dat er jaarrekeningen ontbraken. Tijdens de ondervraging wist De R. vaak heel precies te vertellen hoe - volgens hem - zaken in elkaar staken. Alleen als vragen 'te dicht bij' kwam liet zijn geheugen hem in de steek. Zijn advocaat Huib Goedegebure vergeleek de zaak met die van de Middelburgse uitvaartverzorgers en verzocht de rechtbank De R. vrij te spreken. De Azimi's werden dinsdag opge pakt tijdens een inval in hun kas teeltje - waar ze ook wonen - en een bedrijfsruimte van hun hotel De El- derschans, beide in Aardenburg. Ze worden verdacht van hypotheek fraude, valsheid in geschrifte en wit wassen. De broers zijn de afgelopen drie dagen verhoord. De politie heeft nog acht verdach ten op het oog. Een deel is al ver hoord. De anderen krijgen nog een uitnodiging. Geen van hen zit vast. De politie en het Openbaar Minis terie benadrukken dat alle tien ver dachten, inclusief de broers Azimi, verdachten blijven. Maar hen langer vasthouden is voor de huidige fase van het onderzoek niet nodig, liet een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten. De komende tijd worden de spullen die tijdens de in val in beslag zijn genomen, onder zocht. Het gaat dan om computers, telefoons en de bedrijfsadministra tie van de broers. Salar Azimi liet donderdag via zijn advocaat weten onschuldig te zijn en het onderzoek met vertrouwen tegemoet te zien. zaterdag 13 maart 2021 Ik ben blij dat ik op kan treden, De KNVB heeft het monopolie 1 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben niet bang voor het Astra- Zeneca-vaccin 946 reacties HET IS TOCH PANNENKOEK MEE t>AT IS MARTIJM KONIMS. MIDDELBURG De recherche in Zeeland is een onderzoek begon nen omdat enkele mede werkers van de politie en de gemeente Middelburg online ernstig zijn be dreigd. De aanleiding is een filmpje van een aan houding in Middelburg dat op social media te zien is. Het filmpje toont hoe op zondag 7 maart aan het Molenwater een man wordt gearresteerd omdat hij zich niet aan de coronamaatregelen houdt. Naast bedreigingen wor den de agenten en boa's ook online beledigd en worden (adres)gegevens en namen van hen online gezet. Politie en het Openbaar Ministerie nemen de zaak hoog op. VLISSINGEN De coronateststraat in Vlissingen is vandaag uit voorzorg gesloten van wege de verwachte storm. Volgens de GGD Zeeland is het niet ver antwoord om de testlo catie, die buiten op een parkeerterrein staat, open te houden. Mensen op Walcheren die zich vandaag willen laten tes ten kunnen dit doen in de Zeelandhallen in Goes. Het is de tweede keer deze week dat de test straat buiten gebruik is vanwege het weer. De klok van de protes tantse Dorpskerk in Oostkapelle luidt mor gen één minuut lang voor het klimaat. Samen met andere kerken doet de gemeente mee met het landelijke Klimaat alarm. De kerk vraagt zo aandacht voor klimaat verandering en voor op lossingen. De klok luidt na 15.00 uur extra lang. Om 14.00 uur worden in Hoek (Omloop/Molend- reef) en in Middelburg (Markt) bijeenkomsten gehouden om stil te staan bij de klimaatver andering. In Hoek ge beurt dat onder meer met een lawaaiprotest. Een hard gelag, maar al die men sen die in goed vertrouwen hun spaarcenten aan de inmiddels 74-jarige H. de R. uit Axel toe vertrouwden, kunnen waar schijnlijk naar hun geld fluiten. Zijn bedrijf is sinds juni 2016 failliet en de aangiftes dateren van na het faillissement. Ad Roos Middelburg De aanhouding van de broers Azimi uit Aardenburg, dinsdag, was het gevolg van een onder zoek dat al in 2018 begon. Dat laat de politie weten. Salar en Sasan Azimi zijn gisteren vrijge laten, maar ze blijven verdachte in de zaak. Martijn de Koning Aardenburg MSasan (links) en Salar Azimi. ARCHIEF FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2