Bertens terug in Nederlands team Van der Poel klopt Van Aert in Tirreno Opluchting bij Hassan, eindelijk visum VS eerste testdag in Bahrein 23 Commissie: Freeman schuldig O De Nederlander had volgens Horner best wat spannende mo mentjes gekend in het stuivende woestijnzand, maar wel zijn hele testlijstje afkunnen werken. ,,Max heeft wat puntjes aangestipt, maar niks fundamenteels." De RB16B functioneerde naar be horen. Een auto waar veel over te doen was, bij gebrek aan gedetail leerd beeld. Nog voor de start ging zelfs Bottas in de pits daarom maar eens door de hurken om de smalle kont en vloer te inspecteren. Met een regelwijziging probeerde de FIA deze winter het downforce-ni- veau verder naar beneden te bren gen, dus richtten de teams zich vooral op de aerodynamica. Met een complex golvend profiel aan de zijkant van de vloerplaat hoopt Mercedes de luchtstroom be ter te geleiden. Bottas moet hebben gezien dat het ontwerpteam van Red Bull ondanks alle geheimzin nigheid minder radicaal te werk lijkt te zijn gegaan. Ofliet de forma tie zich in Bahrein nog niet in de kaarten kijken? ,,Een groot deel van deze testdagen gaat op aan het be studeren van de concurrentie, maar ik ben zeker dat we nog steeds niet alle auto's hebben gezien in de ver sie waarmee ze over twee weken aan de start van de de eerste race verschijnen'', besloot Wolff. De winnaar van die ontmoeting mag zich via de zogeheten quali fiers proberen te plaatsen voor het eindtoernooi van de Billie Jean King Cup in 2022 in Boedapest. Haarhuis selecteerde naast Ber- tens ook Arantxa Rus, Lesley Patti- nama-Kerkhove en Demi Schuurs. Het duel met China wordt het laat ste van Haarhuis. Hij legt daarna zijn functie neer. De voormalig dubbelspecialist was vanaf begin 2014 de captain van de Nederlandse tennissters. Bertens kondigde onlangs aan dat ze wilde terugkeren in het Neder lands team. De 29-jarige West- landse stelde zich de afgelopen ja ren met regelmaat niet beschikbaar, omdat ze de voorkeur gaf aan haar individuele carrière. De tennisster is hersteld van een achillespeesope ratie, maar ze verloor de tot dusver gespeelde partijen na haar rentree. In 1983 stonden Nederland en China voor het laatst tegenover el kaar. Toen verloor het Nederlandse team. Haarhuis: ,,China heeft een sterk team met drie speelsters in de top 50. Het wordt een lastige klus, daarom is het fijn dat we thuis spe len in een voor ons bekende hal en op gravel.'' De captain zegt dat Oranje met het sterkste team aantreedt. „Helaas zonder de steun van het publiek op de tribunes. Kiki is hersteld van haar blessure en Arantxa staat in middels alweer geruime tijd in de top 100. Ik ben daarom blij dat zij er weer bij zijn. Met Demi hebben we één van de beste dubbelspeelsters van de wereld. Zij kan hard nodig zijn als er een beslissende dubbel gespeeld moet worden.'' Een kopgroep van vijf renners met daarbij Niki Terpstra ging al vroeg in de aanval. Een drietal, met Terpstra, bleef over en werd pas op 2 kilometer van de finish ingerekend. Jumbo-Visma maak te zich op voor de sprint van Van Aert, maar Zdenek Stybar pro beerde het nog met een late uitval. Van Aert reageerde en werd voor de streep ingehaald door Van der Poel. Van Aert behoudt de leiderstrui in de Tirreno met vier seconden voorsprong op Van der Poel. De Nederlander was zeer tevreden met zijn zege na als tweede te zijn geëindigd in de tweede etappe. ,,Ik was een beetje gefrustreerd na mijn fout een dag eerder en wilde dat rechtzetten. Daarom ben ik blij dat ik de overwinning heb kunnen pakken, zeker nadat de ploeg geweldig werk heeft gedaan om het gat met de vluchters te dichten.'' Van der Poel had van tevoren kenbaar gemaakt dat hij naar de Tirreno kwam voor een etappe- zege. Het is na zijn etappezege in de UAE Tour en de overwinning in Strade Bianche zijn derde zege in het wegseizoen. ,,Ik hoop dat ik deze vorm kan vasthouden tot de Belgische klassiekers'', keek hij vooruit. Parijs-Nice Primoz Roglic heeft de zesde etappe van Parijs-Nice gewonnen. De renner van Jumbo-Visma was de beste in de lastige sprint na 202 kilometer in Biot. Roglic klopte de Fransman Christophe Laporte en behoudt de leiderstrui. Het is de tweede etappezege voor de Slo- veen. Roglic heeft in het algemeen klassement 41 seconden voor sprong op de Duitser Maximilian Schachmann. teronbestelling te hebben gedaan. De wielerarts be weerde tijdens de hoorzittingen dat Sutton met de tes tosteron zijn erec tieproblemen wilde verhelpen. Sutton noemde dat een leugen. De zitting wordt op 17 maart hervat. Dan wordt ook dui delijk welke sanc ties de arts krijgt opgelegd. gekomen aan een langslepende en voor de atlete zeer frustrerende, onzekere periode. Toen ze vorig jaar haar aflopende werkvisum voor de Verenigde Staten wilde verlengen in Ethiopië, werd door de uitbraak van het coronavirus de ambassade gesloten. Haar management probeerde vervolgens in verschil lende landen een nieuwe afspraak te ma ken. Alleen bleek dat door de pandemie bij zonder lastig. Trainen op de Nike-campus in Oregon werd zo onmogelijk voor de atlete. Op de Olympische Spelen is ze Nederlands grootste kans op atle- tiekgoud gezien haar favorietenrol Op de ambassade in Kenia viel gisterochtend een last van haar schouders, i Ze zal nog een maand in Iten blijven trainen, om daarna met haar verkre gen paspoort en werkvi sum terug te keren naar de Verenigde Staten, waar ze sinds 2016 zo tevreden is over haar trai ningsomgeving, maar waar ze het voorbije jaar niet mocht zijn. Daarmee is eindelijk een einde op de 5000 en de 10.000 meter. zaterdag 13 maart 2021 PC Spookachtig beeld van Max ROTTERDAM Tennisster Kiki Bertens maakt als verwacht haar opwachting volgende maand in de Billie Jean King Cup, voorheen de Fed Cup. Captain Paul Haar huis heeft de nummer 11 van de wereld opgenomen in zijn selec tie voor het duel met China op 16 en 17 april in Den Bosch. Kiki Bertens. FOTO ANP GUALDO TADINO Mathieu van der Poel heeft de derde etappe van de Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. Hij was de snelste in de massasprint. De kopman van Alpecin-Fenix klopte Wout van Aert. Mathieu van der Poel gaat juichend over de streep. FOTO COR VOS LONDEN Voormalig ploegarts Richard Freeman van het Britse wielerteam Sky is schuldig aan het bestellen van het verboden mid del testosteron, oordeelde een Britse medische tuchtcommissie. De wielerarts zou in 2011 dertig zakjes Testogel hebben besteld. In die peri ode was hij niet al leen ploegarts van Sky (nu Ineos), maar ook van de Britse wielerbond. Er lagen 22 aan klachten tegen hem, Freeman heeft er 18 toegegeven. De belangrijkste aanklacht, dat hij wist met welk doel hij de zakjes had besteld, ontkent Freeman. Hij beweert onder druk van toenmalig bondscoach Shane Sutton de testos- ITEN De voorbereiding van Sifan Hassan (foto) op de Olympische Spelen werd danig verstoord, omdat ze een jaar lang de Ver enigde Staten niet in mocht. Groot is dan ook de opluchting nu ze gisteren haar paspoort met werkvisum ontving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23