m 22 Waar Mercedes worstelt, imponeert Verstappen meteen op 'probleemloze' Formule 1 wil sprintraces Het voordeel V vanPZC 1 Geniet van artistieke accessoires f Ongekende verhoudingen op de eerste testdag in Bahrein. Als een wervelwind draaide Max Verstappen gisteren meteen zijn rondjes door de woestijn, waar de wereldkampioen worstelde. „Maar Mercedes blijft gewoon de favoriet." De journalist van FiTV probeerde het toch even. Ook zij kent onge twijfeld de gouden regel uit het grote testdagenboek: vooral géén conclusies trekken. Maar op zoek naar een lekkere soundbite pro beerde ze er mooi eentje te ontlok ken aan Christian Horner. Die eerste testdag in Bahrein was al bijna over, zijn goudhaantje Max Verstappen had de grens van hon derd rondjes ruimschoots doorbro ken en Horner zag de concurrenten van Mercedes almaar stoeien. Werd hij daar als teambaas niet een klein beetje vrolijk van? ,,Nee, nee.We focussen natuurlijk op onszelf hier, hè'', bleef hij fatsoenlijk. „Altijd vasthouden aan je eigen plan." Eerder op de dag had Horner Mercedes 'gewoon nog de favoriet' genoemd, terwijl Toto Wolff op een klapstoeltje naast hem zat te mok ken. Zes rondjes, meer noteerde zijn coureur Valtteri Bottas er 's morgens niet. Een haperende ver snellingsbak zorgde na amper één rondje voor uren vertraging. En na de lunch kwam ook Lewis Hamil ton maar tot een schamele 42 rond jes. Een gigantisch contrast met Verstappen, die 139 rondes uit de ZATERDAG gloednieuwe RB16B stampte. Ook noteerde hij met zijn nieuwe strij d- wapen veruit de rapste omloop in Bahrein, waar McLaren en Alpine eveneens bijzonder degelijk uit de startblokken schoten. De kroonprins meteen op de af spraak en de koning vertraagd, dat verhaal kon deze niet zo spannende winter wel gebruiken. De verras send matige testdag van Mercedes werd vol aangegrepen als nóg een extra sprankje hoop op welkome spanning. De sport heeft die strijd nodig, Mercedes moet uitgedaagd. Dat die formatie ook zelf kan gaan sukkelen, daar was amper rekening mee gehouden. Bemoedigend was de eerste indruk niet, na een winter waarin de zevenvoudig wereld kampioen besloot de nieuwe W12 pas in Bahrein op pad te sturen, zonder 'shakedown'. Hoogmoed? ,,Het is nu makkelijk om te zeggen dat dit niet zo slim was'', knorde Bottas. Ook Hamilton, die pas in extremis met één seizoen ver lengde, klaagde over een gebrek aan grip en had problemen met de pe dalen. ,,Dit was geen goede start van ons'', concludeerde teambaas Wolff. „Normaliter komen we dat wel weer te boven. Maar we hebben maar drie dagen hier, dus we moe ten niet veel meer van dit soort pro blemen tegenkomen." Zure gezichten versus een prima sfeer bij de uitdagers. Verstappen was niet alleen uiterst productief, hij bleef het hele veld ook 0,4 se conde voor. „Probleemloos heel veel rondjes gereden, in lastige con dities. Dat noem ik een positieve dag'', aldus de Limburger. ,,Je moet nu nog niet over rondetijden pra ten. Maar we hebben kunnen doen wat we wilden en de auto voelde goed. Dat is nu het belangrijkste." NU VOOR Omdat je het verdient! Bestel nu op pzc.nl/kunst zaterdag 13 maart 2021 PC Als snelste door de zandstorm Arjan Schouten Rotterdam/Bahrein BAHREIN In Bahrein wordt niet alleen getest, ook wordt er veel gesproken over de toekomst van de sport. Een van de hete hangijzers: sprintraces. Al langer wil de Formule 1 een extra wedstrijdelement aan het bestaande raceweekend toe voegen en het lijkt er dit jaar dan toch echt van te gaan komen. Stefano Domenicali, de nieuwe CEO van de Formule 1, mikt op drie zaterdagse sprintraces, dit seizoen. Sowieso moet een van die drie experimenten plaatsvinden in Silverstone, zo verklapte hij al in de Britse pers. Domenicali, die reeds uitvoerig met coureurs en teams over het concept sprak in Bahrein, zet in op een kwalificatie op vrijdag en vervolgens dus een sprintrace op zaterdag, die dan weer dient als kwalificatie voor de GP van zondag. Hoe die sprintraces er exact uit gaan zien, moet de ko mende dagen duidelijk worden. Maar de coureurs zijn alvast en thousiast en de teambazen ook, wat altijd een goed vertrekpunt is in de Formule 1. Accessoires maken het altijd af. Ze maken van een huis een thuis en van een setje kleding een outfit. Wil je meer kunst aan je Leven toevoegen? Kies dan voor artistieke accessoires. Een prachtige vaas bijvoorbeeld, van Vincent van Gogh of een mooie Gingko halsketting. Onze shop bevat een breed assortiment aan kunst. Je vindt er ook tal van schilderijen, zoals de wereldberoemde 'Mona Lisa' of beelden, zoals 'De Denker' van Rodin. Ontdek het gehele aanbod in onze webwinkel! 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22